Марина Шуліка завоювала історичне «золото» чемпіонату Європи

Марина Шуліка — 1 місце

У перший день чемпіонату Європи з армспорту в місті Друскінінкай (Литва) спортсмени Полтавщини у складі збірної України завоювали три медалі — золоту, срібну і бронзову.

Напередодні старту чемпіонату в Литві було відомо, що за попередні 15 років — із початку своїх виступів на європейських чемпіонатах — спортсмени України, які представляли 7 областей, завоювали загалом 104 золоті медалі. Рекордсмен серед них — харків’янин Рустам Бабаєв, який завоював 20 золотих медалей чемпіонатів Європи. Але серед чемпіонів досі не було жодного представника Полтавщини. Хоча призерами європейських першостей уже був цілий ряд рукоборців нашої області.

І ось уже у перший день чемпіонату Європи у Друскінінкаї, 8 травня, наша землячка Марина Шуліка завоювала першу історичну золоту медаль — серед юніорок (до 18 років) у боротьбі на лівій руці, у ваговій категорії до 50 кг. Вона випередила інших призерів — двох росіянок Наталію Кузнєцову і Лейсану Губаєву.

Срібним призером у турнірі інвалідів (до 90 кг) став Артем Письмак з Кобеляк, який програв лише переможцю — росіянину Роману Сєдих.

Бронзовою призеркою серед жінок-ветеранів (до 70 кг) на лівій руці стала ще одна представниця нашої області Лідія Одінцева.

У перший день чемпіонату Європи в Литві виступили й інші наші земляки, які показали у боротьбі на лівій руці такі результати: Артем Онищенко — 6 місце (юніори, понад 80 кг), Сергій Явір — 5 місце (ветерани, понад 100 кг), Олег Голуб — 5 місце (інваліди, понад 90 кг), Яніна Назарко — 7 місце, Тетяна Чигринець — 8 місце (обидві — юніори, до 60 кг).

Напевно, наші земляки й надалі продовжать завойовувати медалі чемпіонату Європи в Литві, який триватиме до 11 травня. Сьогодні будуть розіграні нагороди у боротьбі на правій руці серед юніорів (до 18 років), ветеранів та інвалідів. А потім боротьбу розпочне молодь (до 21 року), чоловіки і жінки, у турнірах яких також будуть виступати члени збірної України — представники Полтавщини.