15 липня. Європейський рекорд Бартєнєва

Цей день в історії спорту Полтавщини

1956 — Полтавський «Колгоспник» здобув перемогу — 2:0 у Сумах над місцевим «Торпедо» і довів свою безпрограшну серію в чемпіонаті України з футболу до 8 матчів (5 перемог і 3 нічиї). Наші земляки не програвали з першого туру (15 квітня 1956 року). Таким чином їхня безпрограшна серія на старті чемпіонату тривала рівно три місяці!

1961 — Наш земляк Леонід Бартєнєв удруге в історії вписав своє ім’я в реєстр рекордсмена Європи. Того дня під час легкоатлетичного матчу «гігантів» СРСР — США в Москві збірна СРСР в естафеті 4×100 метрів (Е. Озолін, Л. Бартєнєв, Ю. Коновалов, М. Політіко) підняла планку європейського рекорду до 39,4 секунди.

2006 — Полтавка Оксана Пухтєєва стала бронзовим призером IV спортивних ігор молоді України з плавання. В Євпаторії наша землячка у фінальному запливі на дистанції 400 метрів комплексного плавання показала результат 5 хвилин 35,58 секунди.

2008 — У Полтаві на стадіоні «Ворскла» було зіграно матч Суперкуба України, в якому «Шахтар» (Донецьк) переміг «Динамо» (Київ) — 1:1 (5:3 — серія пенальті).

2010 — Полтавець Сергій Лисенко завоював золоту медаль фіналу Кубка України з легкої атлетики з бігу на 3000 метрів. На цій дистанції у Вінниці наш земляк показав переможний результат — 8 хвилини 19,38 секунди.

2010 — Вперше в історії чемпіонатів Європи з мотоболу гравець збірної України — наш земляк Іван Костюк (вихованець виншяківської «Ниви») увійшов до першої десятки кращих бомбардирів Європи всіх часів — за підсумками всіх чемпіонатів континенту (починаючи з 1986 року). Того дня у місті Лунінець (Білорусь) Костюк на 55-й хвилині матчу XXV чемпіонату Європи Білорусь — Україна забив свій 58-й гол у складі збірної!

2011 — Наш земляк Іван Костюк у Вознесенську забив гол у півфінальному матчі чемпіонату Європи з мотоболу Україна — Росія (1:9).

2012 — Команда «Ворскла» (Полтавська область) завоювала срібні медалі чемпіонат країни зі спортингу — стрільбі по літаючих об’єктах, які стрільці не бачать у момент їхнього запуску. У Києві наші земляки вибили 487 очок (мс Василь Бєляєв — 163 очка, кмс Анатолій Близнюк — 169, мс Сергій Огульчанський — 155).

2012 — Команда «Полтавські кабани» здобула свою першу перемогу у першій лізі чемпіонату країни з бейсболу — над «Комунарівцем» (Миколаїв) — 18:8.