Павло Алтухов виступить у фіналі молодіжного чемпіонату світу

У Сегеді (Угорщина) розпочався чемпіонат світу з веслування на каное і байдарках серед юніорів і молоді, в якому у складах збірної України виступають п’ятеро представників Полтавщини

Першим серед наших земляків — першого дня чемпіонату, 17 липня, стартував Павло Алтухов, який виступав на каное-одиночці серед молоді (до 23 років) на дистанції 1000 метрів. Для того, щоб напряму вийти до фіналу «А», йому треба було фінішувати на першому місці у кваліфікаційному заїзді № 4. Однак Алтухов фінішував другим з результатом — 3 хвилини 59,140 секунди. Він лише 0,316 секунди програв переможцю Сергію Ємельянову (Казахстан) — 3:58,824.

Тож, з’являвся шанс поборотися за місце у головному фіналі — через додаткову півфінальну гонку, в якій треба було фінішувати серед трьох кращих. Павло Алтухов виконав цю програму-максимум й посів у півфінальному протистоянні «прохідне» 3-є місце. Про запеклу боротьбу на фініші півфіналу свідчить підсумкова протокольна статистика: всі три призери мали результат — по 3 хвилини 53 секунди, але соті долі секунди були різними. Переміг італієць Карло Таччіні (3:53,373), другим фінішував росіянин Расул Ішмухамедов (3:53,485), третім — Павло Алтухов (3:53.549). Тут на «око» важко було визначити розстановку місць серед трьох кращих — у цьому допоміг фотофініш, який засвідчив, що наш земляк програв італійцю у часовому вимірі лише 0,176 секунд, а у лінійному вимірі — тільки 13,7 сантиметра — на кілометровій дистанції.

19 липня Павло Алтухов стартує на першій «воді» (доріжці) фінальної гонки на каное-одиночці (1000 метрів), в якій його суперниками будуть веслувальники (згідно з номерами доріжок у старт-листі) з Сербії, Угорщини, Італії, Молдови, Чехії, Росії, Німеччини і Казахстану.

А 18 липня на світовій першості в Угорщині Павло Алтухов і полтавка Діана Танько (серед юніорок) спробують вибороти перепустки до фіналів на інших дистанціях веслування. Алтухов виступить у кваліфікаційній гонці № 4 на каное-одиночці (дистанція 200 метрів). А Діана Танько — одразу у двох кваліфікаціях: на байдарці-двійці — разом з Людмилою Кукліновською (500 метрів, гонка № 1) і на байдарці-одиночці (200 метрів, гонка № 4).