Полтавщина підкорює Старий Світ: учора наші земляки завоювали 5 золотих медалей паралімпійського чемпіонату Європи!

Українці - чемпіони Європи в естафеті (тут Дмитро Виноградець завоював свою шосту золоту медаль, а Євген Богодайко - п'яту)

8 серпня в Ейндховені (Голландія) відбувся п’ятий день змагань паралімпійського чемпіонату Європи з плавання, за підсумками якого полтавці завоювали 6 медалей — п’ять золотих і одну срібну. Причому двоє наших земляків — Дмитро Виноградець і Євген Богодайко у вечірній програмі здійснили по золотому «дублю».

Спочатку відзначився Євген Богодайко, який завоював золоту медаль (уже четверту для себе в Ейндховені) на 100-метрівці вільним стилем (паралімпійська нозологія — S7) з результатом — 1 хвилина 02,37 секунди. Тут полтавець випередив британця Метью Уолкера (1:03,33) і росіянина Андрія Гладкова (1:04,19).

Дмитро Виноградець завоював свою п’яту золоту медаль на 50-метрівці на спині (нозологія — S3) з результатом — 49,19 секунди, до свого рекорду Європи (46,26 сек.) Дмитро не дотягнув менше трьох секунд. Він випередив срібного призера Мігеля Мартінеса з Іспанії (52,45) і бронзового — Мікаеля Фредрікссона зі Швеції (1:00,04).

Полтавка Оксана Хруль завоювала «срібло» на 100-метрівці брасом (нозологія — SB7) з результатом — 1 хвилина 35,96 секунди. Наша землячка програла чемпіонці Уляні Кузнєцовій з Росії, яка перемогла з новим паралімпійським рекордом Європи — 1:29,54. А «бронза» тут дісталася Лісі ден Брабер з Голландії (1:36,17).

Свої чергові золоті медалі: Дмитро Виноградець — шосту, а Євген Богодайко — п’яту завоювали у комбінованій естафеті 4×50 метрів, в якій збірна України (Дмитро Виноградець, Олександр Комаров, Євген Богодайко, Андрій Деревинський) перемогла з часом — 2 хвилини 43,16 секунди. Українці випередили Іспанію (2:46,86) і Росію (2:50,40)

А п’яту золоту медаль наших земляків — також у комбінованій естафеті 4×50 метрів — завоювала Оксана Хруль у складі жіночої збірної України (Єлизавета Мерешко, Вікторія Савцова, Оксана Хруль і Ольга Свідерська) з результатом — 3 хвилини 02,12 секунди. Українки випередили срібну Норвегію (3:16,59) і бронзову Італію (3:16,87)

За 5 днів паралімпійського чемпіонату Європи в Ейндховені полтавці завоювали 19 медалей: Дмитро Виноградець (6 золотих, 1 срібна), Євген Богодайко (5 золотих, 1 срібна), Оксана Хруль (2 золота, 1 срібна), Юрій Божинський (1 золота), Ярослав Денисенко (1 срібна), Наталія Шестопал (1 бронзова).

Не в останню чергу завдяки золотому медальному прориву полтавців 8 серпня, паралімпійська збірна України знову очолила медальний залік чемпіонату Європи з плавання: 73 медалі: 28 золотих (із них — 14 — «полтавські»), 22 срібні, 23 бронзові. У росіян — 63 медалі: 23 золоті, 20 срібних, 20 бронзових, у збірної Великої Британії — 51 медаль — 21 золота, 19 срібних, 11 бронзових.

В Ейндховені попереду ще два дні змагань Євро-2014 — 9 і 10 серпня.