Учень знову переграє вчителя

У Дніпропетровську полтавська «Ворскла» в кубковому двобої мінімально переграла маріупольський «Іллічівець».

Іллічівець — Ворскла — 0:1

Гол: Ковпак 11-пен.

Ворскла: Богуш, Даллку, Скляр, Є. Ткачук, Янузі, Чеснаков (Дедечко 46), Сапай, Баранник (Громов 62), А. Ткачук, Ковпак, Турсунов (Кривошеєнко 76).

Удруге в історії протистояння полтавська і маріупольська команди зустрічалися в кубковій грі. І якщо той єдиний кубковий матч просто соромно згадувати (полтавці поступилися з розгромним рахунком 5:0), то звітний поєдинок виявився успішним для ворсклян.

Полтавці вийшли практично в бойовому складі, за винятком того, що на лавці залишилися Дедечко (сили якого вирішили поберегти на наступні матчі) та Громов (який не тренувався майже тиждень у зв’язку з хворобою).

Від самого початку поєдинку полтавці діяли гостро і злагоджено. Задавав гостроти в нападі Ковпак. Спочатку Олександр мав нагоду замкнути подачу зі штрафного, та з кількох метрів відправлений головою м’яч пройшов поруч із воротами. Згодом знову небезпечна атака була від того ж таки Ковпака, але тут захисники гостей не змогли зіграти за правилами у власному карному майданчику проти футболіста в біло-зеленій формі. Як наслідок — пенальті. «Точку» взявся виконувати сам постраждалий. Удар — і «Ворскла» попереду — 1:0.

Номінальні ж господарі за весь цей час спромоглися лише раз створити щось серйозне біля воріт Богуша: Гринь вирвався назустріч кіперу та пройти останній рубіж полтавської команди не зміг: Стас парирував удар, перевівши його на кутовий. У свою чергу ворскляни мали шанс подвоювати рахунок, але, на жаль, Ковпаку не вистачило зросту, щоб замкнути навісну передачу, після чого футболісти взяли певний перепочинок, і гра перейшла в центр поля. Під завісу першого тайму «Іллічівець» пішов у поодиноку контратаку. Тотовицький, який протягом тайму турбував захист ворсклян, небезпечно пробив головою по воротах гостей, однак воротар парирував удар, а захист виніс м’яч подалі від воріт.

Другий тайм був малоцікавим для ока уболівальників. Попри контроль «Ворсклою» ходу поєдинку, моментів практично не створювалося. Вартий уваги був лише удар Дедечка (який, до речі, з’явився на полі одразу після перерви), що пройшов поруч зі стійкою, а також кілька напівмоментів. «Іллічівець» же запам’ятався двома небезпечними епізодами за участі Янакова та Тотовицького — все вище воріт.

Отже, «Ворскла» здобуває важливу мінімальну перемогу на виїзді, завдяки чому має запас міцності перед повторним матчем, який відбудеться через місяць у Полтаві.