Єлизавета Каланіна завоювала «срібло» на етапі Кубка Європи-2015

Єлизавета Каланіна (ліворуч) – срібна призерка етапу Кубка Європи

В Софії (Болгарія) завершився перший у цьому році етап Кубка Європи з дзюдо серед чоловіків та жінок «European Open Sofia»

Змагання в Софії викликали величезний інтерес у дзюдоїстів з усього світу, до Болгарії на престижний турнір прибули борці з усіх континентів, які також стали суперниками наших земляків — представників Полтавщини, що змагалися в Софії у складі збірної України.

8 лютого Єлизавета Каланіна з Кременчука завоювала срібну медаль «European Open Sofia» у ваговій категорії понад 78 кг. У першому турі заявлена суперниця кременчужанки Еліза Марчіо (Італія) на вийшла на татамі, у другому турі Єлизавета Каланіна перемогла Ларису Черіч (Боснія і Герцоговина), у півфіналі, який тривав лише 23 секунди, наша землячка перемогла («іппон») представницю Південної Америки — Джіорданну Гутьєрес (Чилі). А ось у фіналі Каланіна програла за 19 секунд (також на «іппоні») іншій українці — Світлані Ярьомці з Київської області.

«Український фінал» у категорії понад 78 кг став найбільшою сенсацією жіночого Кубка Європи в Софії. Адже в усіх інших фіналах — у 6-ти вагових категоріях — жіночого турніру виступали представниці Японії, які здобули 4 перемоги!

Також 8 лютого в Болгарії ще один представник Полтавщини — Віталій Попович змагався у чоловічій першості (до 81 кг). Тут наш земляк провів лише два поєдинки. У першому турі Попович переміг за очками Олексія Нефедова (Сербія), у другому — програв за очками представнику Африки — Мохамеду Абделаалу (Єгипет), який згодом став срібним призером Кубка Європи — він у «неєвропейському» фіналі програв представнику Азії — Джа-Бум Кіму (Корея).

Збірна України (чоловіча і жіноча) мали максимальне представництво своїх учасників на етапі «European Open Sofia-2015» (лише у ваговій категорії понад 78 кг серед жінок виступали чотири українки). Але за підсумками цього престижного турніру, який фактично переріс із європейського — до всесвітнього рівня, українцям пощастило вибороти три медалі: золоту — Світлана Ярьомка, срібні — Єлизавета Каланіна (обидві — понад 78 кг) і Яків Хаммо (понад 100 кг).