«Ворскла» з вилученням і нереалізованим пенальті програла словацькій «Жиліні»

Як і прогнозували наші експерти, «Ворскла» поступилася словацькій «Жиліні».

30 липня у словацькому місті Жиліна полтавська «Ворскла» розпочала свою єврокубкову ходу матчем з місцевою командою «Жиліна». Найтитулованіший клуб Словаччини виявився міцним горішком. Вже на початку зустрічі словаки використали «козирний» правий фланг і забили полтавцям. Весь перший тайм пройшов під диктовку господарів. У другому таймі «Ворскла» мала можливість зрівняти рахунок, але Олександр Ковпак схибив «з позначки». Натомість полтавці пропустили другий гол.

«Жиліна» — «Ворскла» — 2:0

«Жиліна»: Волешак, Вавро, Летіч, Мабука (Шпалек 21), Шкрінер, Качер, Паур, Печовскі, Бенеш (Шкварка 90+4), Михалик (Вілліам 82), Єліч.

Головний тренер: Адріан Гуля.

«Ворскла»: Богуш, Сімінін, Даллку, Скляр, Громов (Бартуловіч 77), Шиндер, Чеснаков, Сапай,Євгеній Ткачук, Ковпак (Баранік 80) ,Турсунов.

Головний тренер: Василь Сачко.

Голи: Єліч (26), Паур (73)

На 64 хв. Олександр Ковпак не реалізував пенальті (вище воріт).

На 87 хвилині вилучено Станіслава Богуша (фол останньої надії).

Ще задовго до матчу у полтавських вболівальників були причини для невдоволення, адже перший матч їх улюбленців у Лізі Європи не транслювали по телебаченню. Більше того, пряму відеотрансляцію матчу навіть в інтернеті знайти виявилося вкрай проблематично. Більшість фанатів задовольнялися текстівками з мережі і лаяли менеджерів клубу та українське телебачення. Проте все це могло б автоматично нівелюватися, якби «Ворскла» добилася позитивного результату, адже хороші новини і з текстівок радували б. Але склалося трошки інакше. Господарі поля з перших хвилин захопили ініціативу і понеслися в атаку. Слід сказати, що поєдинок видався дуже жорстким і грубим. Вже на 17-й хвилині захисник «Жиліни» Мабука отримав травму і не зміг продовжувати гру. До цього часу арбітр вже встиг видати дві жовті картки. А через шість хвилин «Жиліна» вийшла вперед, спрацював злощасний словацький правий фланг. Після проходу по ньому від гравця словацької команди пішов навіс до штрафного «зелено-білих», який замкнув Матей Єліч — 1:0.

«Жиліна» — «Ворскла»

«Жиліна» — «Ворскла»: На 17-й хвилині травму отримав Эрнест МабукаНа 17-й хвилині травму отримав Эрнест Мабука | Фото: vorskla.com.ua

За перший тайм словаки могли ще кілька разів забити, проте чітко грав Станіслав Богуш. Самі ж полтавці атакувати розпочали десь з 41-ї хвилини, тоді вперше по воротам суперника пробив Санжар Турсунов. Після цього удару м’яч потрапив до рук голкіпера. За першу половину зустрічі суддя Маріо Страхоні показав сім жовтих карток, чотири з яких — гравцям «Ворскли».

У другому таймі «Ворскла» заграла активніше і на 63-й хвилині Артем Громов заробив пенальті. Проте Олександр Ковпак вдарив вище воріт. І тут спрацювало старе футбольне правило «не забиваєш ти — забивають тобі». На 73-й хвилині Паур обіграв трьох (!) захисників і влучно пробив по воротах Богуша — 2:0.

«Жиліна» — «Ворскла» Фото: vorskla.com.ua

Наостанок арбітр зустрічі вилучив з поля Станіслава Богуша за фол останньої надії. Всі заміни на той момент вже були зроблені, тож у ворота встав капітан команди Арменд Даллку. На такій песимістичній ноті закінчився поєдинок проти «Жиліни». Сподіваємося у матчі-відповіді все буде інакше.