«Ворскла» ділить очки з «Дніпром»

Прогнози більшості експертів справдилися

Сьогодні у Дніпрі полтавська «Ворскла» в рамках четвертого туру чемпіонату України з футболу зіграла з місцевим «Дніпром». Перед цим матчем все було проти «Ворскли». І останні результати команд, і мікроклімат навколо колективів, і розмови про можливу відставку Василя Сачка — все це тиснуло на «Ворсклу». До всього цього додалися і кадрові проблеми. На три тижні вилетів новачок команди Олег Голодюк, і що більш відчутно, травмувався Сергій Сімінін. В той же час, підопічні Дмитра Михайленка разом з львівськими «Карпатами» стали приємним сюрпризом стартових турів чемпіонату, і явно переживали піднесення. Словом, у полтавців були всі умови для того, щоб проявити характер. Адже під таким пресингом ЗМІ та вболівальників саме морально-вольові якості команди можуть стати ключовими. Отож маємо чергове випробування на міцність для Сачка і компанії.

«Дніпро» — «Ворскла» 1:1

«Дніпро»: Шеліхов — Лучкевич, Чеберячко, Сваток, Польовий — Когут, Вакулко (Кочергін, 73), Кравченко, Політило, Блізніченко — Баланюк (Довбик, 46).

Головний тренер: Дмитро Михайленко.

«Ворскла»: Непогодов — Ребенок, Дитятьєв, Пилявський, Пердута — Скляр, Чеснаков, Ткачук (Бартуловіч, 56), Кобахідзе (Загорулько, 86) — Хльобас — Коломоець.

Головний тренер: Василь Сачко.

Голи: Блізніченко (53, пен.) — Хльобас (67).

У цьому матчі Василь Сачко зробив кілька змін у стартовому складі. Замість Вадима Сапая на правий фланг оборони перемістився Ігор Пердута, а місце лівого захисника неочікувано зайняв Павло Ребенок. В опорній зоні до старту повернувся Олександр Скляр. Фланги атаки поділили Хльобас і Кобахідзе, а на вістря атаки вийшов Юрій Коломоєць.

У першому таймі «Ворскла» не дозволила «Дніпру» того, що в попередніх турах дозволяли «Волинь» і навіть київське «Динамо» — грати в атакувальний футбол. Полтавці тримали м’яч і дуже обережно діяли в обороні, де в центрі знову утворилася зв’язка Дитятьєв — Пилявський. Футболісти «Ворскли» переважали опонентів у зрості та габаритах, тож практично увесь тайм верхова боротьба була за нами.

До кінця першого тайму «Ворскла» не дозволяла дніпрянам і бити по воротах. Натомість самі ворскляни пристрілювалися регулярно. Щоправда ці удари не були влучними. На 18-й хвилині після подачі кутового головою пробивав Олексій Дитятьєв — вище воріт. Через три хвилини, господарі дозволили пробити Пилявському — знову вище. У «Дніпра» можна згадати небезпечну подачу Сергія Кравченка зі штрафного, яку нейтралізував Непогодов, та потужний удар Когута на 41-й хвилині, який прийшовся на партнера по команді.

Тож у першому таймі без голів. Варто відзначити, що у першому таймі оборона «Ворскли» на відміну від попередніх матчів обійшлася без серйозних помилок. З негативного — на фланзі півзахисту абсолютно загубився Дмитро Хльобас. Важко сказати, чи був він взагалі з м’ячем у першому таймі.

Друга половина зустрічі стала цікавішою і видовищнішою. Каталізатором цьому став ідіотський пенальті і пропущений гол. Після подачі кутового м’яч влучив у лікоть Коломойцю. Арбітр показав на «точку», а Блізніченко холоднокровно реалізував пенальті — 1:0.

Пропущений гол змусив Василя Сачка у гарному сенсі, «психонути» і перебудувати команду на гру у два форварди. На полі з’явився Младен Бартуловіч, а Дмитро Хльобас повернувся на більш звичну позицію нападника. На 67-й хвилині цей дует організував гол. Младен пробив по воротах, Шеліхов відбив м’яч після чого він потрапив до Хльобаса. Дмитро не схибив — 1:1.

За рівного рахунку вирівнялася і гра. Тільки тепер команди діяли на зустрічних курсах. У «Ворскли» не на жарт увімкнувся Хльобас. На 81-й хвилині Дмитро двічі накрутив Чеберячка і віддавав на Кобахідзе — пас не пройшов. До цього сам Сандро запоров кілька стовідсоткових нагод — грузинові досі не щастить. У «Дніпра» міг забивати Когут. Але після його ударів «Ворсклу» рятував Непогодов.

Так, у відчайдушній боротьбі, команди довели матч до нічийного кінця. Експерти Ігор Кислов, Юрій Мармач та Сергій Чуйченко потирають руки. Це тріо вгадало не лише рахунок матчу, а й спрогнозувало гол Дмитра Хльобаса.