Арбітра матчу БК «Полтава» — «Чайка» оштрафували на 400 гривень через протест гостей

Сергій Ломан

Сергія Ломана покарали гривнею за те, що не повідомив про інцидент  

Головного суддю матчу БК «Полтава» — «Чайка» (Бердянськ) оштрафували. Про це повідомляє прес-служба Федерації баскетболу України.

5 лютого у Полтаві однойменна жіноча баскетбольна команда переграла чинного лідера вищої ліги — бердянську «Чайку». Наші дівчата виграли з різницею лише в одне очко (66:65). На останній секунді матчу трапився суперечливий епізод. Гравець «Чайки» Владислава Гозалова намагалася закинути триочковий.. Завадити Гозаловій намагалася суперниця Ганна Приходько і махнула рукою навперейми кидку. Тренер «Чайки» Катерина Кливенок та її підопічні запевняли, що Ганна вдарила суперницю по руці. В такому разі гості мали б виконати три штрафні кидки і вірогідно виграли б матч. Проте полтавські арбітри не помітили порушення правил і штрафних не призначили. У підсумку «Полтава» святкувала перемогу, а «Чайка» подала протест.

Якщо подивитися відео останніх секунд гри, можна зробити висновок, що Ганна Приходько не порушила правил, навіть якщо й хотіла. Вона просто не дотягнулася до руки суперниці.

video.png

Проте головного суддю матчу Сергія Ломана все-одно покарали. Як сказано у повідомленні Директорату ЧУ з баскетболу полтавський арбітр має сплатити:

«1.За відсутність повідомлення до Директорату про результат матчу (ст. 68.7.1) — у розмірі 200 (двісті) гривень;2. За відсутність інформації про протест (ст. 68.7.3), за ненадання самого протесту (ст. 41.3) — у розмірі 200 (двісті) гривень.»

Таким чином Сергій Ломан виплатить штраф лише за те, що не повідомив керівництво про інцидент, а не за дії на майданчику. Більше того, якщо Ломан у цьому сезоні ще раз попадеться на порушенні, то платитиме вже вдвічі більше. До того ж його відсторонять від суддівства до кінця сезону.

Види спорту:

Футбольні турніри: