ХК «Кременчук» у видовищному поєдинку програв «Донбасу»

Хокеїсти принесли вболівальникам дев’ять закинутих шайб і море емоцій

Сьогодні у Кременчуці однойменний хокейний клуб, в рамках 36-го туру Української хокейної ліги приймав ХК «Донбас». Всі вважали, що команди підійдуть до цього матчі з рівною кількістю очок і він вирішить долю першого місця регулярки. Але з часу останньої дуелі з «Кременчуком», донеччани встигли сенсаційно програти «Кривбасу», а також звільнити головного тренера Анатолія Степанищева. При цьому донбасівці підсилилися трьома хокеїстами. Так що сьогодні на лід СК «Айсберг» вийде команда з новопризначеним в. о. головного тренера і кількома новими виконавцями. При цьому «Донбас» відстає від першого місця на три очки. Проте протистояння «Кременчука» і «Донбасу» недарма називають українським хокейним ель-класико. Навіть за наявності очевидного фаворита, виграти може кожен. І справді — команди влаштували справжню битву гладіаторів.

ХК «Кременчук» — «Донбас» 4:5 (1:0, 3:4, 0:1)

ХК «Кременчук»: Захарченко (Петленко); Коренчук — Кузьмик — Слиш, Башко — Дегтярьов; Кіча — Гніденко — Кірющенков, Ісаєнко — Ігнатенко; Гаврик — Гриценко — Коваленя, Романенко — Варивода; Чернишенко — Карпенко — Чорний, Мельников — Андрейків.

Головний тренер: Дмитро Підгурський.

«Донбас»: Царегородцев (Дяченко); Рамазанов — Шафаренко — Нікіфоров, Сирей — Кугут; Благой — Захаров — Голденков, Яковлевс — Алексюк; Лялька — Буценко — Бабинець, Побєдоносцев — Петрухно, Німенко — Бондарєв — Єгоров, Автаєв — Григор’єв

В. о. головного тренера: Сергій Вітер.

Шайби у матчі закидали:

1:0 — Кірющенков (Кіча), 01:22.

1:1 — Сирей (Кугут, Рамазанов), 20:42.

1:2 — Сирей (Бондарєв), 22:16.

2:2 — Гніденко (Кірющенков), 23:54

3:2 — Гаврик 30:42

3:3 — Сирей (Победоносцев більш-2), 31:07

3:4 — Буценко (менш.), 32:58

4:4 — Кірющенков (Ігнатенко), 36:40 

4:5 — Шафаренко (Рамазанов більш), 53:36

Матч одразу ж почався з шайби. Гості намагалися організувати атаку, але на другій хвилині наразилися на контрвипад. Віталій Кірющенков зблизився з Царегородцевим і переграв його — 1:0. Голкіпер пропустив шайбу під собою. Кременчуцьким вболівальникам такий хокей має бути до душі.

Після пропущеної шайби «Донбас» активніше пішов вперед. Кременчужани жорстко захищалися і звично боротьба призвела до численних вилучень. «Донбас» міг реалізовувати більшість, проте Едуард Захарченко виручав команду після пострілів Побєдоносцева та Захарова. Царегородцева ж взагалі можна назвати героєм першого періоду. Він виручав своїх партнерів після влучних пострілів того ж Кірющенкова та Дегтярьова. Напевно Євген реабілітувався за епізод з пропущеною шайбою. До перерви голів публіка вже не побачила.

Другий період навпаки став справжнім гольовим святом. «Кременчук» почав його у меншості і одразу ж за це поплатився. Олександр Сирей спочатку з передачі Кугута зрівняв рахунок, а на 23-й хвилині вже з передачі Бондарєва вивів команду вперед. Холодний душ для «Кременчука». Вже наступної хвилини Артем Гніденко рахунок зрівняв, але на цьому пристрасті лише більше розпалилися. Жорсткі сутички, вилучення і загалом сім закинутих шайб — такий підсумок другого періоду. При цьому травмувався воротар «Донбасу» Євген Царегородцев. Його у рамці змінив молодий Богдан Дяченко. На другу перерву команди пішли за рівного рахунку 4:4.

Останній період став для «Кременчука» фатальним. Гра дещо заспокоїлася, хокеїсти почали діяти обережно. За такого перебігу подій долю поєдинку могла вирішити одна помилка. Так і сталося — донеччани реалізували єдину більшість у періоді. Вирішальну шайбу закинув Олег Шафаренко.

video.png

У підсумку маємо видовищний матч, який вже називають кращим у чемпіонаті. Кременчужани зрівнюються з «Донбасом» по кількості очок, але залишається на першому місці за рахунок особистих зустрічей. Наступний матч команда з Полтавщини зіграє 18 лютого проти «Кривбасу».

Види спорту:

Футбольні турніри: