Полтавський спортсмен потребує допомоги для участі у міжнародних змаганнях з боччі

Олександр Тютюнник

Олександр Тютюнник прагне захищати кольори України

Після літніх Парілімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро вся Україна захоплювалася подвигами українських, і зокрема полтавських спортсменів. Після того як ажіотаж навколо Паралімпіади стих, забули не лише обличчя та імена призерів, а й про існування деяких специфічних видів спорту, як наприклад волейбол сидячи, голбол тощо. Одним з видів спорту, про які широкий загал дізнається лише на період гучних досягнень є бочча. А між іншим з цього виду спорту проводяться змагання національного значення, а також чемпіонати Європи та світу.

Бочча — гра з м’ячем для інвалідів-візочників. У грі можуть брати участь від двох до восьми гравців. Перший гравець якого визначає жереб кидає на корт маленький білий м’яч. Надалі завдання спортсменів — кинути свої м’ячі (іншого кольору) якомога ближче до білого. Як це виглядає, ви можете побачити на відео нижче.

video.png

В Україні, і зокрема в Полтаві бочча теж існує. У 2012-му році відбувся перший Чемпіонат України з боччі. Там виступав полтавець Олександр Тютюнник, який тоді у парній боччі став другим. Хлопець довгий час вів звичайний спосіб життя, займався боксом, але у 2005-му році був змушений сісти на візок і почати життя заново. Так Олександр Тютюнник знайшов себе у боччі. Сьогодні спортсмен дав ексклюзивне інтерв’ю «Полтавщині Спорт» і розповів про свій шлях у паралімпійському спорті.

— Олександре, як давно Ви займаєтесь боччею і як прийшли до того, що це саме той спорт який Вам потрібен?

— Якщо починати з самого початку, то я взагалі займався боксом. У 2005-му отримав травму, сів на візок і довелося шукати інший вид спорту.

— Ваша травма якось пов’язана з боксом?

— Ні. Я пірнав у річку і зламав собі шию. Просто невдало приземлився. Навпаки, з боксом у мене все було нормально.

— Чому обрали саме боччу?

16142989-1195626163806550-49867178063396

— Я довго шукав свій вид спорту. Приміром, намагався грати в теніс — не зміг через пошкодження рук. А бочча була мені цілком під силу.

— Ви давно граєте у боччу?

— Вже практично п’ять років. Почав займатися у 2012-му.

— В Україні Паралімпійський рух може похвалитися серйозними здобутками. Спортсмени-паралімпійці принесли країні значно більше нагород ніж олімпійці. А якщо говорити конкретно про боччу — в якому стані цей спорт і Україні?

— У 2012-му вже проводили перший чемпіонат України. Українська бочча почалася з Севастополя. Там з’явилася ентузіастка Ганна Мельник, яка почала розвивати цей вид спорту. Перший чемпіонат країни провели у Євпаторії. Взагалі чемпіонати проводилися виключно у Криму, адже там була паралімпійська база.

— Зараз вже третій рік, як Крим анексували. Де проводяться турніри зараз?

— У 2014-му і 2015-му чемпіонат України не проводився і лише у 2016-му його відновили. Турнір відбувся в Одесі. Там я став срібним призером в індивідуальних змаганнях і в парних. За результатами чемпіонату сформулювали збірну України, куди включили і мене.

— Тобто Ви будете брати участь у міжнародних турнірах.

— Так, 27 березня разом зі збірною я поїду на збори, після яких на нас чекає міжнародний турнір в Іспанії.

— Всі спортсмени говорять про те, що паралімпійський спорт в Україні нормально фінансується. Але у Вас, я так розумію, виникли певні труднощі.

— Ви абсолютно праві щодо фінансування. Нас дійсно всім забезпечують, але щодо інвентарю, є один важливий нюанс. М’ячі для боччі не універсальні. Вони підбираються індивідуально під кожного спортсмена. Це залежить від характеру та важкості ушкоджень. Ті м’ячі які у мене є не підходять для міжнародного рівня. На подібні змагання кожен приїздить зі своїм комплектом.

img-0103.jpg

— А від м’ячів залежить результат?

— Звісно, все залежить від жорсткості та матеріалу, шкіри з якої виготовлено м’яч.

— Скільки коштують м’ячі для міжнародних змагань?

— Комплект м’ячів для боччі коштує 750 доларів. З нинішнім курсом долару і державною допомогою в півтори тисячі гривень зібрати таку суму без сторонньої допомоги нереально.

— Ви говорите про те, що бочча активно розвивається. Які перспективи цього спорту і Україні?

— Так, йде стабільний розвиток. Проводяться показові виступи, намагаємося популяризувати боччу в Інтернеті і т. д. Можна сказати, що спорт набирає обертів.

— Розкажіть про турнір в Іспанії до якого Ви готуєтесь?

— Це буде Чемпіонат Європи. Змагання дуже серйозного рівня і конкуренції. 27-го березня їду в Одесу на тренувальний збір і будемо активно працювати.

img-0106.jpg

Якщо ви маєте можливість та бажання допомогти Олександру Тютюннику до вашої уваги реквізити банківської картки, куди ви зможете переказати кошти.

ПриватБанк № 5168 7572 7970 9879 (Олександр Тютюнник). Телефон: 0999566142

Подаруємо спортсмену шанс прославити Україну на всю Європу.

Види спорту:

Футбольні турніри: