На що звернути увагу при виборі велотренажера

Велотренажер — це універсальне знаряддя, яке допоможе підтримувати гарну фізичну форму. Незалежно від того, прагнете ви схуднути чи просто бажаєте залишатися в тонусі тоді, коли бракує часу на повноцінні заняття спортом у залі чи на відкритому повітрі, він допоможе дати організму необхідне навантаження та займатися фізкультурою вдома.

Вибір сучасного спортивного обладнання досить широкий, на Price.ua велотренажери представлені в широкому асортименті. Але для того, щоб визначитися, потрібно керуватися кількома критеріями. Адже від того, наскільки покупка буде відповідати вашим потребам, залежить успіх майбутніх тренувань.

Тип посадки

Існують тренажери з вертикальною та горизонтальною посадкою. Перший тип за конструкцією максимально наближений до звичайного велосипеда, педалі в ньому розташовані нижче сидіння, на одній лінії з ним. При заняттях на такому тренажері навантажуються ті ж самі групи м’язів, що і на звичайному велосипеді. Тому такий спортивний інвентар підходить велосипедистам, які не мають змоги або часу їздити на треку чи містом. Вертикальний велотренажер підходить для схуднення, оскільки дає навантаження і на м’язи спини та живота. Крім того, він не займе багато місця в квартирі.

Тренажер з горизонтальною посадкою має педалі, розташовані попереду сидіння, на одній лінії з кермом. Такі тренажери створюють навантаження іншого характеру, під час занять на них задіяні м’язи ніг, стегон. Це свого роду альтернатива жиму ногами, яка сподобається важкоатлетам. При цьому навантаження на живіт будуть дещо меншими, а спина майже не задіюється. Тому такий інвентар, окрім бодібілдерів, сподобається тим, хто не може чи не хоче навантажувати спину.

Принцип роботи

За принципом роботи велотренажери поділяються на три типи:

  • Механічні. Навантаження на ноги за рахунок сили тертя. Перевага таких тренажерів — низька ціна, недоліки — не дуже висока надійність та шум. Вони підходять тим, хто не планує часто й інтенсивно працювати на ньому. 
  • Магнітні. За навантаження в них відповідає магнітне поле, яке виникає внаслідок обертання механізму. Такі тренажери надійні, майже не створюють шуму, але коштують відносно дорого. Саме вони найкраще підходять для інтенсивних та регулярних занять. 
  • Електромагнітні. Магнітне поле створюється за рахунок подачі струму на котушки. Моделі відрізняються високою надійністю, тихим ходом, але теж доволі дорогі і споживають електроенергію. Ці варіанти можна вважати професійними. 

Додаткове обладнання

Третій критерій вибору — наявність та перелік додаткових функцій. Серед них вказівники швидкості, пройденої відстані, рівня навантаження, лічильник калорій, пульсометр, таймер відліку часу до закінчення тренування, дисплей, мультимедійна система, а також налаштовувані режими.

Перш ніж придбати тренажер, слід визначитися, які з цих функцій вам потрібні, а за які не варто переплачувати. Також перед покупкою бажано посидіти на велотренажері, щоб зрозуміти, чи достатньо він зручний.

Види спорту:

Футбольні турніри: