Історія ФК «Карпати» та ФК «Волинь»

«Карпати» і «Волинь» одні з найбільш популярних команд Західної України. Незважаючи на те, що клуби не можуть похвалитися великою кількістю титулів, вони заслужили повагу вболівальників всієї країни.

Футбольний клуб «Карпати» був заснований в 1963 році. Найвищим досягненням команди вважається завоювання Кубка СРСР в 1969 році. Тоді клубу, який навіть не виступав у вищому дивізіоні, вдалося створити справжню сенсацію. В цілому ж виступи «Карпат» за часів СРСР не відрізнялися стабільністю. Непогані результати чергувалися з провалами.

Приблизно те ж зараз відбувається і в чемпіонаті України. Клуб вилітав з Вищої Ліги та знову до неї повертався. У новітній історії варто відзначити сезон 2010/11, коли команді вдалося пробитися в груповий етап Ліги Європи. Незважаючи на те, що там клуб завоював всього одне очко, потрапляння в такий престижний турнір вже можна вважати успіхом.

ФК «Карпати» та ФК «Волинь» найчастіше грали у Вищій, а потім і в Прем’єр-Лізі серед представників західної України. Хоч клуби рідко досягали високих результатів (особливо це стосується лучан), вони завжди були незручними суперниками для грандів вітчизняного футболу.

Історія ФК «Волинь»

Луцька «Волинь» була основа в 1960 році. За радянських часів команда в основному грала у Другій лізі, де її результати не були високими. Прогрес настав з набуттям Україною незалежності.

Клуб став демонструвати непогані результати, але ніколи не міг похвалитися стабільністю. «Волинь» неодноразово вилітала і знову піднімалася в еліту вітчизняного футболу. При цьому завжди можна було відзначити:

  • атакуючий стиль гри;
  • непоступливість;
  • спрямованість на результат.

У домашніх стінах ФК «Волинь» становить загрозу навіть для грандів вітчизняного футболу. Найбільші успіхи команди пов’язані з ім’ям Віталія Кварцяного. Харизматичний тренер славиться своїм умінням працювати з молоддю, саме тому в «Волинь» нерідко відправляють талановитих початківців в оренду.

Найкращим досягненням у Вищій лізі є 6 місце в сезоні 2002/03. Найчастіше «Волинь» займає місця на початку другого десятка. Також клуб завжди був міцним кубковим бійцем. Підтвердженням цьому є неодноразовий вихід в півфінал турніру.

За результатами попереднього чемпіонату клуб знову понизився у класі. Але фанатам луцького клубу не варто засмучуватися, адже з ними як і раніше Віталій Кварцяний, який рятував команду і не в таких ситуаціях. Харизматичний і різнобічний луцький колектив ще встигає себе проявити навіть в цьому сезоні.

Види спорту:

Футбольні турніри: