«Вибори, вибори, кандидат лише один»: як у Полтаві нового футбольного голову обирали

Валерій Головко з мандатом

Хроніка установчих зборів новоствореної громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини»

Сьогодні у Полтаві обрали очільника громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини». Ним став чинний голова Полтавської ОДА Валерій Головко. За словами новообраного очільника, саме ця організація на чолі з Валерієм Анатолійовичем, за підтримки ФФУ, тепер займатиметься розвитком футболу в Полтавській області. При цьому на зборах не було чинного голови Федерації футболу Полтавської області Олександра Кудацького, який теж претендував на те, щоби найближчі п’ять років перебувати біля керма полтавського футболу. Ми спробуємо розібратися, що ж, власне, відбулося, і яким чином це вплине на полтавський футбол.

Передісторія

Після того як набули чинності зміни до закону «Про громадські об’єднання», всі обласні футбольні федерації мали пройти реорганізацію і змінити організаційно-правову норму. По суті, ці ГО мали юридично стати громадськими спілками. Подібний процес запустили і на Полтавщині. У липні обласна федерація внесла необхідні зміни в установчі документи. Громадську організацію «Федерація футболу Полтавської області» мали перетворити на громадську спілку з такою ж назвою. Нова організація мала стати правонаступницею старої. Стару, відповідно, необхідно було ліквідувати. Головою реорганізаційної комісії став перший заступник голови ФФПО Олександр Дігтяр.

Тим часом, у очільника ФФПО Олександра Кудацького скінчився термін перебування на посаді. Наближалися вибори. Чинний голова збирався зберегти за собою пост і пішов на вибори. Крім нього, про такі наміри раптово заявив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Слід зазначити, що в кількох інших областях, де теж прийшов час змінювати футбольне керівництво, за посаду синхронно боролися різнокаліберні чиновники або ж депутати від БПП. На такому фоні наміри Головка виглядали як частина неприємної тенденції, про яку ми детально розповідали тут.

Штаби Головка і Кудацького розпочали інформаційну боротьбу — не агресивну, не брудну, але настирливу. Однією з тем для рекламних матеріалів став той факт, що з членів Федерації виключили фізкультурно-спортивні товариства (ФСТ) та футбольні клуби, які є юридичними особами. Голова Реорганізаційної комісії ФФПО, апелюючи до законодавства, надіслав запит до Територіального управління юстиції, де зазначив — у зв’язку з реорганізаційними змінами до Статуту, членами громадських організацій можуть бути лише фізичні особи і просив надати правову оцінку, апелюючи, що, мовляв, до відповіді з Управління будь-які збори і засідання будуть нелегітимними.

doc.jpg

Поки Олександр Кудацький чекав відповіді з Територіального управління юстиції, ініціативна група, яка склалася з делегатів старої ФФПО, а також представників футбольних клубів і вищезгаданих ФСТ, провела своє засідання, де офіційно створила нову організацію — Громадську Спілку «Федерація футболу Полтавщини» (далі — ФФП), затвердила її Статут і провела вибори керівника з одним кандидатом. Якщо вірити учасникам зібрання, ФФП залучилася підтримкою Федерації футболу України і тепер саме ця організація опікуватиметься футболом Полтавщини.

dsc-0145-0.jpgВіктор Пожечевський


dsc-0196-0.jpg

Виступи незадоволених

Розпочалося все з того, що учасники зборів обрали головуючого. Парадом командував Заслужений тренер України — Віктор Пожечевський. До того як почати офіційну частину і перейти до порядку денного, відбулася так звана неофіційна частина, де кожен охочий міг виступити. По суті все звелося до критики роботи Олександра Кудацького і його команди. З трибуни по черзі виступили голова Федерації футболу Лохвицього району Володимир Яблунівський, голова Федерації футболу Великобагачанського району Володимир Журавель, голова ФСТ «Україна» Ігор Кислов, президент ФК «Полтава» Леонід Соболєв та голова Федерації футболу Чорнухинського району Юрій Ярмоленко. Їхні промови, невдоволення та пропозиції (спойлер — обрати Головка) ви можете побачити на відео.

video.pngВиступ Володимира Яблунівського

video.pngВиступ Володимира Журавля

video.pngВиступ Леоніда Соболєва

video.pngВиступ Ігоря Кислова

video.pngВиступ Юрія Ярмоленка

Офіційна частина

Після промов розпочалася офіційна частина Установчих зборів, де учасники голосували вже, піднімаючи мандати. Тут, за традицією, обрали мандатну та лічильну комісію. Обидві комісії складалися з трьох учасників.

Мандатна комісія: Артур Грицюк (голова), Віктор Недайко, Анатолій Шеремет.

Лічильна комісія: Володимир Яблунівський, Юрій Ярмоленко (голова), та Володимир Журавель.

Секретаріат: Максим Пістряк, Олександр Куценко, Людмила Кімлик-Яроха

Голова мандатної комісії Артур Грицюк доповів, що офіційно зареєструвався 51 делегат. Без права голосу прибули делегати від Оржицької, Гребінківської та Миргородської федерації. Їм дали час до 15 січня щоб «привести у порядок свої установчі документи». Всі протоколи делегати затвердили одностайно. Так само одностайно всі проголосували і за створення громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» і за затвердження її Статуту.

dsc-0202.jpg

dsc-0292.jpg

dsc-0255.jpg

Вибори голови

Оскільки кандидат на посаду голови був лише один — Валерій Анатолійович Головко — після короткої промови його теж обрали одностайно. Віктор Пожечевський тут же поступився йому місцем головуючого. Віктор Олександрович так спішив покинути це місце, що аж перекинув стілець.

video.png

Заступники і виконком

Спочатку планувалося, що у Валерія Головка буде два заступники — Олег Лисак та Олександр Мелащенко. Втім один з делегатів запропонував призначити ще й третього заступника, який відповідатиме за роботу з районами. Ним став Володимир Олексенко. Кандидатури заступників теж затвердили одностайно. Так само затвердили і виконавчий комітет. До нього попередньо увійшли:

 • Валерій Головко
 • Олег Лисак
 • Олександр Мелащенко
 • Володимир Олексенко
 • Валерій Давидов
 • Вадим Маньковський
 • Роман Черняк
 • Сергій Ягодовський
 • Сергій Плетінь
 • Віктор Пожечевський
 • Олександр Яременко
 • Олександр Пугачов
 • Володимир Журавель
 • Олександр Верещака
 • Юрій Мармач
 • Леонід Соболєв
 • Олег Куча (голова Пирятинської РДА, якого Валерій Головко рекомендував особисто)
 • Володимир Яблунівський
 • Юрій Ярмоленко

dsc-0299.jpg

Після цього Валерій Головко дав першу прес-конференцію у новому амплуа. З того, що він говорив, можна виділити такі основні тези.

1. Що робити зі «старою» Федерацією футболу Полтавської області. На думку Валерія Головка, «якщо сьогодні на зборах були присутні чотири п'ятих частини старої федерації, то вона автоматично буде самоліквідована».

2. В тому, що державні чиновники очолюють спортивні федерації, немає жодного конфлікту інтересів. Навпаки, на думку Валерія Головка, це принесе користь футболу і допоможе об’єднати зусилля держави і спортивних функціонерів.

pisockiy-hockey.jpg

3. Хокеєм Валерій Головко вже не опікується. За даними реєстру громадських організацій, з 19 грудня головою Федерації хокею Полтавської області є перший заступник Головка в ОДА Андрій Пісоцький.

Види спорту:

Футбольні турніри: