Олександр Кудацький: «Валерію Головку варто брати собі кращих консультантів»

Олександр Кудацький

Голова Федерації футболу Полтавської області прокоментував створення альтернативної федерації

25 грудня відбулися установчі збори громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини», де затвердили статут організації і обрали голову. Ним став чинний очільник Полтавської ОДА Валерій Головко. За словами учасників зборів тепер саме ця організація під егідою ФФУ опікуватиметься футболом на Полтавщині. Проте «стару» Федерацію футболу Полтавської області ще не ліквідували, і її досі очолює голова правління Полтавського заводу медичного скла Олександр Кудацький. Ми попросили його прокоментувати те, що відбувалося і пояснити, яким чином Федерація футболу Полтавської області і громадська спілка «Федерація футболу Полтавщини» ділитимуть повноваження.

— Олександре Миколайовичу, спочатку Ви і Валерій Головко мали боротися за місце біля керма полтавського футболу на виборах, тепер же утворилася нова організація, де керівника обрали безальтернативно. Якими будуть ваші подальші дії?

— Ну, по-перше хотілося б сказати кілька слів про саме зібрання. Виховані люди для того щоб підвести якісь підсумки роботи, подискутувати чи когось покритикувати, зазвичай запрошують опонентів. Так присутні можуть почути якісь аргументи іншої сторони. Те що відбулося вчора більше схоже на якусь політичну акцію. Мене туди ніхто не запрошував, тож вийшов не діалог, а монолог. Єдине в чому мене не звинуватили, що збірна України не змогла переграти Хорватію і не поїде на Чемпіонат Світу. Ну але нехай всі сказані слова залишиться на совісті тих, хто там виступав.

— То що ж буде зі «старою» федерацією?

— З вуст голови ОДА прозвучала некоректна інформація, мовляв, зважаючи на те, що на зборах були присутні чотири п’ятих частини старої федерації, то вона автоматично буде самоліквідована. Але ж ця громадська спілка не має жодного стосунку до Федерації футболу Полтавської області. Таких нових організацій можна відкривати хоч кожен день по три. З юридичної точки зору це неправильно і такі речі озвучує очільник ОДА. Мабуть Валерія Головку треба брати собі кращих консультантів. Для того щоб ця організація набула офіційного статусу, їм необхідно подати пакет документів у Комітет розвитку регіонів ФФУ. Таких пакетів може бути кілька від різних організацій. Комітет має всі їх розглянути, обрати кращий і передати на розгляд виконкому ФФУ. Виконком виносить це питання на Конгрес і лише Конгрес має право забрати повноваження у Федерації футболу Полтавської області і надати їх спілці «Федерація футболу Полтавщини». Поки цього не сталося — всі функції ФФПО залишаються у нас.

— Тож все-таки, які конкретно Ваші подальші дії? Звучала інформація, що Ви маєте намір звертатися до суду.

— Наразі приводу для судових тяжб немає. Ну не можна заборонити людям збиратися і створювати певні об’єднання, спілки і т. д. Це їхнє право, як громадян. Цікаво, що їм заважало розвивати футбол до сьогоднішнього дня.

— На вашу адресу пролунало багато звинувачень. Зокрема Ігор Кислов заявив, що його заступник у ФСТ «Україна» приходив до вас з пропозицією провести дитячий турнір, а ви нібито відповіли «А що ти мені за це даси?». Про що йдеться?

— Я сам не розумію, що це за маячня. Запитайте краще у самого Кислова, нехай розшифрує сказане. Думаю, що це просто детально зрежисований спектакль, а Кислов просто актор, який виступав за сценарієм. Ніхто ж не розповідав про те скільки я вклав у розвиток футболу. Я там бачив трьох представників Великобагачанського району яких я знаю, але не побачив тих, хто дійсно розвиває футбол у районі.

video.png

— На вашу думку, звідки така злагодженість у рішеннях? На зборах же дійсно було багато делегатів ФФПО і по всіх питаннях стосовно нової організації вони голосували одностайно без жодних дискусій і обговорень.

— Я можу це зрозуміти, адже більшість з них паралельно займають посади у своїх РДА і залежать від бюджету. Згадайте виступ того ж Володимира Журавля. На засіданні Конгресу минулого року він говорив діаметрально протилежні речі. Він лаяв Анатолія Дяченка і Віктора Пожечевського, а до мене не мав жодних претензій. Так само й інші. Це їх нутро, хай залишаються при своєму.

Види спорту:

Футбольні турніри: