Перший день змагань командного чемпіонату країни: Полтавщина без нагород

Ірина Шевченко фінішувала тринадцятою | mir-la.com

Командний чемпіонат України особливо важливий для тих атлетів, які за кілька тижнів мріють виступити на командному чемпіонаті Європи. Адже саме після змагань у Ялті буде названо остаточний склад збірної в Гейтсхед. У перший день змагань спортсмени з Полтавщини зупинялися за декілька кроків до нагород.

Чемпіонат в Ялті лише почався, проте вже в перший день атлети вразили своїми результатами. Так, на старт із бігу на 100 метрів вийшли майже всі лідери збірної України, тож запекла боротьба з високими результатами була гарантована. Та чи думав хтось про те, наскільки високими вони будуть?

Відразу чотири атлетки показали результати рівня майстрів спорту міжнародного класу, а найшвидша з них цього вечора — Марія Рємєнь, очолила європейський топ-лист сезону — 11,06 с. До цього лідером була болгарка Івет Лалова (11,13 с).

Олеся Повх (11,14 с) та Наталія Погребняк (11,27 с) фінішували слідом. Христина Стуй, яка лише розпочинає літній сезон, була четвертою (11,33 с), а Єлизавета Бризгіна (11,49 с) замкнула п’ятірку найсильніших. Представниця Полтавщини 19-річна Ірина Шевченко з результатом 12,20 стала тринадцятою.

На дистанції 1500 метрів полтавка Яна Янош прибігла п’ятою. Її результат 4:17,09. Перемогу тут святкувала майстер спорту з Дніпропетровська Олена Жушман (4.13,03 хв).

У метанні диску вагою 2 кг серед чоловіків п’ятим був полтавець Олег Білоконь. Він метнув диск на 53,23 м. Переможцем тут став дніпропетровець Микита Несторенко. Його результат — 59,92 м.

Великі надії на медалі покладаються на нашу землячку Інну Синицю, яка виступає в семиборстві. Після першого дня змагань (три види програми) Інна має 2136 пунктів і займає четверте місце. Вона перемогла у стрибках у висоту (результат — 1,73 м), була третьою в штовханні ядра (11,21 м) та зайняла п’яте місце у бігу на 200 метрів (27,93 сек).