«Никто не будет знать, а мы с вами порешаем» — «Гірнику-Спорт» пропонували допомогу арбітра за хабар (відео)

Клуб з Горішніх Плавнів знову потрапив у скандал з «договірняками»

Сьогодні проект «FootballHub» опублікував відео від Департаменту захисту економіки національної поліції України. На ньому — розшифровки записів телефонних розмов та листування суддів та організаторів договірних матчів. Серед представлених поєдинків один — за участю команди з Полтавщини, а саме — «Гірника-Спорт». Отож, про все по-порядку:

Що це була за гра

6 квітня «Гірник-Спорт», в рамках 26-го туру першої ліги сезону 2017/2018 приймав «Черкаський Дніпро». Команда Сергія Пучкова забила гол у першому таймі і перемогла. На приведеному відео видно, що на результат цієї гри, щонайменше збиралися вплинути. Для початку розберемося з дійовими особами.

На відео можна побачити записи трьох телефонних дзвінків, пов’язаних з матчем «Гірник-Спорт» — «Черкаський Дніпро». В усіх трьох випадках діалог відбувається між арбітром ФФУ та спостерігачем арбітражу. Перші дві розмови відбулися до матчу, третя — вже після.

Про «Гірник-Спорт» починаючи з 07:15

У ході першої розмови арбітр матчу веде розмову зі спостерігачем арбітражу. Цю гру обслуговував Віктор Арановський з Київської області, тож можна зробити висновок, що голос на відео належить саме йому. Варто відзначити, що цього арбітра вже відсторонили від роботи.

По центру - Віктор Арановський

Спостерігачем на цьому матчі був львів’янин Роман Зань.

З подальшої розмови не зрозуміло чи саме Роман Зань був співрозмовником арбітра Арановського, тому назвемо його так само, як в оригіналі — СА. Хай там як — Віктор Арановський просить СА переговорити з адміністратором ФК «Гірник-Спорт», мовляв суддя за грошову винагороду може допомогти команді з Горішніх Плавнів перемогти. На відео не звучать жодні прізвища, однак на офіційному сайті «гірників» вказаний адміністратор команди — Валерій Польовий.

Валерій Польовий

У ході другої розмови вже СА говорить Віктору Арановському про свої переговори з «Гірником-Спорт». Йдеться про те, що людина у клубі, яка спілкувалася з СА має переговорити стосовно майбутнього «договірняка» з тренером команди. Прізвище тренера знову ж не вказане і вирізане. Втім вирізали його невдало, і на відео можна почути, що в орудному відмінку це прізвище починається з літери «П» і закінчується літерою «м». Звучить це так: «Он говорит, я короче говоря, переговорю с П....м».

У тренерському штабі команди людей з прізвищами, які б збігалися з цими буквами двоє — головний тренер Сергій Пучков та один з помічників Костянтин Поліщук.

Сергій Пучков

Костянтин Поліщук

Окремо слід звернути увагу, що СА, згадував Віктора Арановського фразою «син твого друга». Варто відзначити, що батько Віктора — Анатолій Арановський теж у минулому відомий футбольний суддя, а його брат Євген зараз судить матчі УПЛ.

Отож, коли Віктор Арановський приїхав до Горішніх Плавнів, до нього мала підійти людина з клубу і домовитися про угоду — хабар в обмін на допомогу.

Чим все закінчилося

«Гірник-Спорт» забив єдиний гол у матчі на 29-й хвилині і переміг. Однак, можливо, у діловій угоді між клубом і арбітром щось пішло не так. Судячи з третьої розмови, яка була вже після матчу, перед грою до Віктора Арановського ніхто не підійшов. Зате підійшли після матчу.

На жаль ідентифікувати «этого лысого ихнего помощника» нам не вдалося. В останні 25 хвилин Віктор Арановський роздав командам шість жовтих карток.

Нагадаємо, що у 2016-му році договірним визнали матч гірників з маріупольським, тоді ще «Іллічівцем». Тоді з команди відсторонили трьох футболістів, а ще оди потрапив під слідство.

Види спорту:

Футбольні турніри: