Тренера Полтавської СДЮСШОР№ 2 звільнили звинувативши у підробці диплома — розгорівся скандал

Звільнення тренера закінчилося зміною директора школи

Полтавська СДЮСШОР№ 2 виховала не одне покоління талановитих баскетболістів та волейболістів, вихованці цієї школи регулярно представляють Полтавщину на дитячих змаганнях з баскетболу і волейболу серед різних вікових груп. Випускники цієї школи грають у професійних командах України та навіть за її межами, і викликаються до різновікових національних збірних. Втім цього разу йдеться не про спортивне життя школи, а про суперечки які виникають довкола спорту, в даному випадку — довкола волейболу. Полтава славиться своїми волейбольними талантами, але там де виховуються ці таланти мають місце інтриги та інші неспортивні речі. Цього разу все обернулося звільненням одної з тренерок та навіть заміною директора школи.

З чого все почалося

У Полтавській СДЮСШОР № 2 на чотирьох відділеннях має працювати 16 тренерів, але працює 11. Кожен тренер має 36 робочих годин, відповідно до чого наставникам зараховується заробітна плата. Саме через скорочення годин у тренерському колективі школи і розпочалася нездорова атмосфера. На одному боці конфлікту опинилася старший тренер з волейболу Ірина Мороз, на іншому — тренери Ірина Юрченко та Наталя Проценко. Цю історію нам розповіла саме Ірина Мороз, тож цитуємо:

«Минулого року з Наталії Проценко зняли 20 робочих годин. Зняли через те, що в неї просто не було дітей. Був великий недобір. До того ж вона віддавала юних вихованців в інші області. Директор школи Андрій Петренко ризикнув, і зняв з неї 20 годин. Вона почала говорити, що я заважаю їй працювати, упереджено ставлюся і т. д. Звісно це не так. Ми почали фактично вмовляти набрати дітей і повернути собі свої години. З цього все і почалося. Далі розвивався конфлікт вже з Іриною Юрченко, яка дружить з Наталією Проценко»

Звинувачення у корупції vs звинувачення у фальшивій освіті

Конфлікт між тренерами не міг не позначитися на їх вихованцях. Так у справу виявилася втягнутою юна волейболістка Ганна Мигаль. Дівчинка напівсирота і по матері має польське коріння. Ганна хотіла навчатися і грати у Польщі. За словами Ірини Мороз, тренерка сама під час турніру у Польщі пропонувала дівчинку на перегляд польським тренерам після того як та закінчить школу. До цього ж Ганна грала у Вищій лізі Чемпіонату України за команду СК «Полтава-СДЮСШОР№ 2». Втім, зі слів тієї ж Ірини Мороз, за сприяння Ірини Юрченко, волейболістку хотіли віддати грати до Польщі вже після десятого класу. Ірина Мороз не дала дозвіл на цей трансфер, адже польський клуб, куди сватали Ганну Мигаль мав сплатити школі компенсацію за підготовку спортсменки. Це нормальна практика, коли професійні команди, запрошуючи спортсменів, платять школам, які їх підготували. Свіжий приклад — трансфер Євгенії Хобер до южненського «Хіміка».

Ірина Мороз

— Вона мене звинуватила в корупції, — розповідає Ірина Мороз. — Потім налаштувала всіх проти мене у спорткомітеті (мається на увазі Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради). Коли Юлія Приходько почала говорити, що всіх нас позвільняє, в мене урвався терпець.

Спочатку Ірина Мороз написала доповідну записку на ім’я заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмили Бойченко, де детально описала всі претензії.

Доповідна записка

Другим кроком була перевірка кваліфікації тренерів. Ірина Мороз за допомогою своєї сестри ініціювала перевірку диплома про освіту Ірини Юрченко. Якщо вірити тренерці, її колега 24 роки працювала на основі підробного диплома НПУ ім. М. Драгоманова. На прохання чимось довести свої слова, Ірина Мороз надала нам копію відповіді на запит до університету, де йдеться про те, що вищевказаний диплом не видавався.

Таким чином між двома тренерами почалося протистояння, яке позначилося і на інших.

Зміна директора

Після отримання такого документу Ірина Мороз та її сестра Олена Калінчук закидали запитами власне СДЮСШОР№ 2, Полтавський міськвиконком і, за словами Ірини Мороз, відправили всі дані до правоохоронних органів. У підсумку Ірину Юрченко звільнили начебто за власним бажанням. Але вслід за нею відправився і директор СДЮСШОР № 2 Андрій Петренко. З ним просто не продовжили контракт. За словами все тієї ж Ірини Мороз, перш ніж звільнити директора, на нього здійснювала тиск очільниця відповідного управління полтавського міськвиконкому Олена Бабенко. Ми хотіли розпитати детальніше у самого Андрія Петровича, але він відмовився спілкуватися з журналістами, пославшись на проблеми зі здоров’ям.

Вже у 2019 році колективу СДЮСШОР № 2 представили нового директора — Цокало Ірину Євгеніївну. Призначили без відповідного конкурсу з представниками школи, тож тренерський колектив проти і хоче повернути назад Андрія Петренка.

Інша сторона конфлікту

Для того щоб бути об’єктивними, ми зв’язалися з Іриною Яківною Юрченко, яка є активним персонажем даного матеріалу. Вона погодилася на розмову, але в останній момент передумала, заявивши, що їй «ні про що розмовляти» з журналістами і почала грозити судом. Задля уникнення провокацій і апеляцій, публікуємо пряму мову Ірини Яківни.

Підсумок

Подібні історії позначаються, в першу чергу, на юних спортсменах. Наші уважні читачі могли це спостерігати на прикладі полтавського тхеквондо. Поки дорослі на тренерському та адміністративному рівні ділять повноваження, діти стають заручниками їх амбіцій та обставин, що не може не позначатися на результатах. В цю історію проти волі виявилася втягнутою Ганна Мигаль. Полтавська волейбольна школа проблем з результатами поки не має, але чим більше буде подібних конфліктів, тим ближче ці проблеми.

P.S. Після виходу цієї публікації до нас звернулася опікун Ганни Мигаль - Юлія Дабека і наголосила на тому, що до переходу Ганни у польський клуб Ірина Яківна Юрченко не має жодного стосунку.

Види спорту:

Футбольні турніри: