Договірняки, хабарі, алкоголь: про що Микола Павлов розповів в інтерв’ю Андрію Сеньківу

Микола Павлов / Фото з інтернет-видання «Трибуна»

Стислий огляд інтерв’ю колишнього тренера полтавської «Ворскли»

2 лютого на Youtube-каналі «Трендец» вийшло годинне інтерв’ю журналіста Андрія Сеньківа з колишнім тренером полтавської «Ворскли» Миколою Павловим. Микола Петрович досвідчений діяч українського футболу, тому розповів Андрію багато цікавого. Для тих кому лінь витрачати годину часу на перегляд інтерв’ю ми вибрали найцікавіші тези.

Павлов — найбагатший український тренер у вітчизняному чемпіонаті

Микола Петрович зізнався, що за часи своєї активної роботи був найбільш високооплачуваним українським тренером у вітчизняному футболі. Окрім зарплати у контракті Павлова завжди було прописано, що тренер отримує 20% від суми кожного трансфера команди. Що стосується взагалі ринку зарплат в українському футболі, Микола Петрович вважає, що зарплати зросли завдяки легіонерам. Павлов зізнався, що на початку своєї роботи ненавидів закордонних гравців і навіть налаштовував українців проти них, не соромлячись заборонених прийомів і фраз нижче пояса. За словами тренера це добряче мотивувало футболістів і вони потім викладалися на полі.

Григорій Суркіс — кращий футбольний функціонер

Микола Павлов неодноразово респектував Григорію Суркісу і це інтерв’ю не стало винятком. В той же час, Микола Петрович не заперечує, що у Григорія Михайловича був конфлікт інтересів, коли той опікувався і ФФУ і київським «Динамо». Через це, за словами Павлова, і всі проблеми українського арбітражу gthsjle 90-2000-х. А конкретно через відповідального за це Сергія Татуляна, який був динамівським протеже.

Тренер має знати про футболістів все (історія про зарплату Громова)

Микола Павлов у своїй роботі завжди пильно слідкував за життям своїх футболістів, їх родинами, проблемами і т. д. Коли журналіст запитав навіщо такий контроль, Павлов наголосив, що так, тренер має знати про футболістів все. За словами Миколи Петровича, йому так легше розуміти і мотивувати своїх підопічних. Для прикладу Павлов згадав історію з підвищенням зарплати ворсклянину Артему Громову. Коли Артем забажав більшого заробітку, Микола Петрович зустрівся з його мамою, розпитав про родину і з’ясувалося, що у його мами в родині було 12 дітей, і у Артема дуже багато родичів і племінників. Всім їм футболіст завжди намагається допомагати. Микола Петрович зрозумів, що гроші які отримує Артем роблять багатьох людей щасливими і підняв футболісту зарплату.

«Договірняки» за очки це нормально, а от за гроші — зась

Не обійшлося і без гострої теми договірних матчів. Тут Микола Петрович висловив думку, яка честолюбним вболівальникам справедливо здасться дивною. Мовляв, коли хтось здає матч за гроші, або грає на контору, то футболісти які це роблять негідники, і це погано. А от якщо одній і з команд потрібні очки, а іншій вже ні і команди допомагають одна одній і «розписують» потрібний результат, то це норма. На вболівальників при цьому всім начхати.

Коли ти не платиш суддям в українському футболі — ти дурень

Микола Павлов не приховує того, що «працював» з суддями. За його словами це було вибірково, і в Україні були нормальні арбітри, якими «працювати» не треба було. «Ми платимо суддям щоб не бути дурнями та ізгоями. Щоби над нами не насміхалися» — сказав Микола Петрович.

Бонус (історія про кодування футболістів)

Микола Павлов розповів, що деякі його підопічні зловживали алкоголем і йому доводилося їх кодувати. Він привозив гравців до лікаря, той проводив з ними певну процедуру. Після цього день-два гравці потерпали від великої температури (40-41 градус), а потім приходили в форму і вже не пиячили.

Види спорту:

Футбольні турніри: