Швейцарський експерт УЄФА з розвитку дитячо-юнацького футболу провів Роджер Мейхтрі показове тренування у Полтаві (відео)

Роджер Мейхтрі з малечею

Іменитий гість навчав полтавських тренерів та тренував полтавських дітлахів

Сьогодні у Полтаві стартував Всеукраїнський футбольний форум для футбольних тренерів «Poltava Football Forum». Молоді та досвідчені дитячі тренери з різних куточків України приїхали до Полтави послухати закордонних спікерів та підвищити свою кваліфікацію. «родзинкою» заходу стали закордонні експерти з розвитку дитячо-юнацького та молодіжного футболу — швейцарець Роджер Мейхтрі та голландець Марк Гус інт Вельд. Сьогодні йтиметься про швейцарця, який після лекції перед тренерами провів показове тренування перед слухачами у спорткомплексі ГУ НП у Полтавській області. «Полтавщина Спорт» також побувала на цьому тренуванні і нам вдалося зафіксувати деякі його моменти.

1. Розминка в ігровій формі

Роль «піддослідних» дісталася 11-12-річним вихованцям ДЮСШ «Молодь». Роджер Мейхтрі спочатку поділив хлопчаків на дві команди, одягнувши на частину з них помаранчеві манишки. Таким чином всі поділилися на «помаранчевих» і «синіх». У якості розминки, як емоційної так і фізичної, швейцарець запропонував дітлахам спочатку рухливі ігри з м’ячем, а потім фізичні вправи на статику. До вашої уваги фрагменти цієї розминки.

2. Координаційна драбина

Після розминки Роджер дава дітям завдання на розвиток швидкості і координацію рухів на координаційній драбині. І тут у хлопчаків вже почали виникати труднощі. Під час одного з завдань, юні футболісти мали вибігати на драбину не по черзі, а за сигналом тренера. Швейцарець пальцями має показати номер гравця і той тут же біжить на завдання. Виявилося, що бігати, дивлячись не під ноги, а на тренера для малечі складно. Зрештою, подібне ми бачимо і у матчах УПЛ, коли футболісти не можуть, приміром, віддати передачу не витративши час на те щоб зробити паузу і підняти очі.

Після вправ на драбині хлопцям влаштували можливість потягати один одного за руки і поперевертати :)

3. Робота з м’ячем

У заключній частині тренування хлопчики виконували вправи з м’ячем відпрацьовуючи виходи 2 у 2, 2 в 1 тощо. Одна гра на жаль не потрапила на відео — тренер розбив дітлахів на чотири групи (дві «сині», і дві «помаранчеві») і вони, ставши квадратом, по одному намагалися завести м’яч за лінію напроти. Опоненти ж намагалися цьому завадити.

В інших іграх хлопці відпрацьовували вище згадані виходи два у два, два в одного і один в один. В одиночних дуелях необхідно було забити гол з п’ять секунд, вдавалося це вкрай рідко.

Після заходу тренери, які відвідали форум поділилися враженнями від побаченого. Зокрема молодий дитячий тренер Павло Золотаренко розповів, що взяв до свого арсеналу одну з вправ.

— Роджер на лекції розповідав нам про фізичні навантаження для дітей. Для кожної вікової групи має бути індивідуальний підхід, адже тут занадто велика ціна помилки, — розповідає Павло. — Ну а щодо тренування, то я помітив, що воно доволі інтенсивним. Глобально чогось нового я не побачив, але одну вправу до свого тренерського арсеналу додам — пресинг у четвірці (та сама вправа, яка не потрапила на відео).

Павло Золотаренко

Поділився враженнями і полтавський тренер Артем Трушкін, який є одним з організаторів форуму.

— Цікаво, що розминка проходила в ігровій формі. Тренер не лише фізично «розігрів» дітлахів, а й дав їм потужний емоційний заряд. В Україні тренування зазвичай починаються з банального «побігли по колу».

Перший праворуч - Артем Трушкін

Більш досвідчені тренери говорять, що не побачили для себе нічого нового, лише освіжили у пам’яті ті знання та навички, які вже були.

Види спорту:

Футбольні турніри: