Заборона грати за різні команди, обов’язкова молодь та ліміт на легіонерів: які зміни чекають на аматорський футбол Полтавщини

Виконавчий директор «Федерації футболу Полтавщини» Віктор Пожечевський / Фото з Facebook

Розбираємось у нововведеннях в обласній першості

Днями відбулося засідання виконкому громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини», на якому було оприлюднено ряд змін, які чекають на аматорський футбол у Полтавській області. Найбільш суперечливим і резонансним стало повідомлення про те, що відтепер футболісти не зможуть грати у кількох турнірах одночасно. Втім, про все послідовно.

1). Заборона на участь одночасно у кількох турнірах за різні команди

Відтепер дійсно, футболіст може бути заявленим лише за одну команду, яка виступає у чемпіонаті області, Полтави чи будь-якого з районів. Тепер більшість гравців не зможуть одночасно грати у Чемпіонаті Полтавщини, Чемпіонаті Полтави і у першості кількох районів. Для прикладу, умовний Андрій Місяйло, який у Чемпіонаті Полтавщини грає за «Легіон», а у Чемпіонаті Полтави за «Зорю-Ворсклу» — буде змушений обирати одну команда з двох. Виняток — коли команда під однією назвою та емблемою заявляється на кілька турнірів. Приклад — полтавський «Легіон». Підопічні Олега Калюжного можуть подати одну заявку і на обласні, і на міські змагання.

Хто від цього постраждає. В першу чергу таке нововведення вдарить по футболістах, які звикли заробляти гроші в кількох турнірах одночасно. Також постраждає чемпіонат Полтави, який ризикує залишитися без найбільш яскравих гравців. Приміром, у складі чинного чемпіона Полтави — «Бастіона»- виступає щонайменше четверо футболістів, які грають на область за «Олімпію» з Савинців. Тепер і їм доведеться обирати.

Хто в цьому винен. Після того як ці дані були озвучені, на адресу обласної федерації посипалося багато критики. Втім, за словами Віктора Пожечевського, ініціатива таких змін пішла з ФФУ, а туди спустилася з УЄФА і ФІФА. Більше того, в багатьох інших областях такі зміни давно вже прийняті. Полтавщина ж пасла задніх. Як доказ цього, нам надали листи від Комітету з питань статусу і трансферів футболістів ФФУ, де прописані всі вимоги і розпорядження.

«Федерація футболу Полтавщини» теж надсилала листи до ФФУ з проханням про роз’яснення. І отримала відповідь. Всі ці листи до вашої уваги:

Лист з "занепокоєнням" від "Федерації футболу Полтавщини"

Відповідь ФФУ

«Чемпіонат Полтави вирішили не чіпати»

Оскільки Федерація футболу Полтави на чолі з Олександром Кудацьким, не є членом ГС «ФФП», контролювати чемпіонат міста обласна федерація не буде. Футболісти з першості області можуть грати у чемпіонаті міста, але виключно на свій страх і ризик. Всі заявки з усіх турнірів будуть вноситися у єдину статистичну базу ФФУ. Тож безкарна участь гравців у різних турнірах за різні команди — до першої перевірки. За порушення цих правил на команди і футболістів чекають грошові та дисциплінарні санкції.

2. Обов’язкова наявність на полі бодай одного гравця 2002 р. н. у першій лізі

З нового сезону у «дорослих» командах першої ліги Чемпіонату Полтавщини і в кожному матчі має грати бодай один футболіст 2002 р. н. Міняти такого футболіста може лише його одноліток. Спочатку члени виконкому хотіли прибрати цих футболістів з дублюючих складів, і зобов’язати абсолютно всі команди випускати їх у «дорослих» матчах. Втім, така ініціатива не знайшла розуміння, тому у молодіжках залишили футболістів 2002 р. н., а в обов’язковому порядку випускати їх на поле мають лише у першій лізі.

3. Ліміт на «легіонерів» з інших областей

Ще одне нововведення — лімітована кількість футболістів з інших областей. Вищу лігу чомусь знову вирішили не чіпати. Команди першої ліги можуть заявити не більше п’яти футболістів з інших областей. Виникає питання, чому для команд Вищої і першої ліги ставлять не однакові умови, але чіткої відповіді на нього ми не отримали.

Види спорту:

Футбольні турніри: