Олег Кремпоха: «У другому колі на «Алмаз» чекає кадрова революція»

Олег Кремпоха

Ексклюзивне інтерв’ю з головний тренером новачків Чемпіонату Полтави

Практично кожного сезону в Чемпіонаті Полтави з футболу з’являються нові імена та команди. Хтось робить сенсації, як команда «Бастіон», яка минулого року пройшла шлях від дебютанта до чемпіона, хтось надовго не затримується, як команда «Бруклін» з 2017-го, а хтось потім змушений міняти назву та емблему, як той же «Бастіон» (зараз «Нафтогаз») чи «Аматор» (зараз «Підприємці Полтавщини»). За кожним дебютантом є якась історія, завжди комусь потрібно зібрати команди, вигадати назву і визначитися навіщо це все.

У Чемпіонаті Полтави 2019 фактичний дебютант лише один — ФК «Алмаз». Команда яку зібрав і заявив Олег Кремпоха складається з відомих у Полтаві футболістів, більшість з яких вже має солідний спортивний вік. Прізвисько «ветерани» закріпилося за іншою командою — «Зорею-Ворсклою» — проте за віком саме «Алмаз» можна назвати справжніми ветеранами. От тільки результати команди абсолютно не радують. Не зважаючи на те, що «Алмаз» іноді видає непогані відрізки, після восьми матчів команда перебуває у підвалинах турнірної таблиці і пропустила вже понад 60 голів. Ми поспілкувалися з Олегом Кремпохою — ідейним натхненником і тренером «Алмаза» і розпитали, чому команда так невдало стартувала в чемпіонаті міста і взагалі, навіщо «Алмазу» цей турнір.

«Хлопці радіють, що побачилися вперше за стільки років»

— Олеже, наскільки мені відомо, «Алмаз» це вже далеко не перша команда, яку ви збираєте і заявляєте на чемпіонат міста.

— Так, свою першу команду ми з одним з моїх знайомих створили у 2004-му році. Вона називалася «Ротор». До цього існувала команда «Торпедо» за яку я виступав, а потім та команда розпалася і ми вирішили створити свою. На той час внески були невеликими, тож все було нормально. Ми відіграли сезоні розпустили команду, адже не знайшли спонсора. Пізніше, вже за спонсорської підтримки мого товариша Богдана Тютюнника створили команду «Екстраметан». Вона проіснувала чотири роки.

— Успішно виступали?

— Ну останні місця не посідали ніколи. Хоча й чемпіонами також не були. Потім грали в чемпіонаті Новосанжарського району. Була така команда «Ворскла» з Кунцево, я її не створював, але грав там. Там ми всіх били (сміється). Зараз ч тих гравців з Кунцево, четверо грають в «Алмазі».

— Давайте до «Алмазу». Ви чудово знали, кий клопіт зібрати команду і як тяжко даються результати без належного ресурсу. Але ж був якийсь момент, коли ви сказали собі: «я знову заявляю команду». Як це було?

— Я завжди хотів команду, не було якогось поворотного моменту. Все будувалося на дружніх стосунках. Я обдзвонив друзів і запропонував грати за нас. Скажу більше, деяких гравців вже хотіли бачити в себе інші команди, але вони обрали «Алмаз». Багатьох я знаю більше 20-ти років. Хлопці розуміли, що грошей не буде (сміється). Але виключно з дружнього ставлення зібралися. Ми й «Алмазом» назвалися спонтанно. Просто більша частина футболістів живе на Алмазному. Свого часу хлопці грали разом у шкільні та юнацькі роки, вони всі знають один одного і мали бути зіграними. Я зробив на це ставку, але прогадав. Мабуть, треба було з самого початку розбавляти команду молоддю. Я керувався принципом «досвід не проп’єш», але не врахував того, що в сорок років вже не ті швидкості.

«У чемпіонаті Полтави без грошей грають лише «Динамо», дві команди ДЮФШ «Ворскла» і ми»

— Навіщо це все створювалося — для завдань, для задоволення?

— Для мене — просто задоволення. Для хлопців — можливість пограти. Вони вже мають солідний вік і хтозна як довго ще зможуть виступати. Можливо, комусь скоро доведеться закінчувати з футболом. А так у них є можливість пограти на міському рівні, показати себе. Та й взагалі, хлопці радіють, що вперше побачилися за стільки років.

— Але якщо не ставити перед командою завдань, не хотіти бути чемпіонами, то навіщо тоді все це?

— А хлопці хочуть. Спортивний азарт нікуди не дівся. Але без високих завдань грати легше, адже не має тиску і вантажу відповідальності. Ніхто не знає чого чекати від команди, і можна грати у своє задоволення, попутно відбираючи очки у інших.

— Але ж під тиском відповідальності спортсмени мали б розкриватися. Чи не так?

— У 20 років — так, у сорок — вже важкувато. До того ж, давайте будемо відвертими, більшість команд в чемпіонаті за гру отримують гроші. Безкоштовно грають лише «Динамо», дві команди ДЮФШ «Ворскла» і ми. Я не знаю жодної команди у місті, яка зібралася за три дні до старту чемпіонату і почала вигравати. Нам потрібен спонсор. Тоді через рік-два про команду можна було б судити, як про колектив який реалізовується. Були б і інші результати. Та й в цьому чемпіонаті ми все-одно будемо боротися за місце у сімці кращих. Люди вже розбігалися, почали з’являтися моменти. У першому колі в нас ще два принципових матчі, де треба перемагати — проти «Підприємців Полтавщини» та ДЮФШ «Ворскла-2003». У складі підприємців є гравці, які тренуються з нашими хлопцями, а у складі ДЮФШ грає мій хрещеник.

— Я пам’ятаю яскравий негативний епізод у вашому матчі проти «Нафтогаза». Вам забивають сьомий гол, м’яч котиться у порожні ворота. Захисник Юрій Семещенко просто спостерігає за епізодом. Команда не показує видовища. Чи не здається вам, що так дуже важко знайти потенційних спонсорів? Якщо вашим футболістам зараз платити по 500 гривень за матч, вони що краще гратимуть?

— Звісно. Принаймні будуть з більшою охотою приходити на матчі. Так хлопці іноді змушені пропускати матчі через роботу. Так же, якщо вони розумітимуть, що якщо чогось недозароблять там, компенсують футболом. Нагадую, футболістам по сорок років, у всіх сім’ї. Навіть якщо ми знайдемо інвестора, який хоча б платив внески — через рік-два будуть зовсім інші результати. Навіть якщо зараз їм платити бодай 200 гривень за матч, а потім стимулювати і винагороджувати лише за перемоги — все було б зовсім інакше.

— Родини футболістів приходять дивитися матчі?

— Так, деякі приходять. Потім дивляться голи, читають ваші матеріали. Друзі підтравлюють за коментарі (сміється). У Полтаві всі знають один одного. Згадайте наш матч проти «Зорі-Ворскли» — всі футболісти обіймаються, жартують. Потім ми програли 1:15 — вже жартують по-іншому. Навіть люди, які не мають стосунку до футболу жартують над нами. Подивитися на наш склад — за прізвищами потужний колектив. Але зараз від багатьох прізвищ залишилися лише букви.

— Чи були матчі, коли вам було по-справжньому соромно за свою команду?

— За перші два матчі соромно. І хлопцям соромно. Вони коли були молодшими класно грали і звикли перемагати. А тут такий холодний душ. Комусь соромно не за гру, а за те, що обіцяли прийти і зіграти, а не вийшло. Після поразки від «Зорі-Ворскли» ми ще півночі у Вайбері обговорювали матч. Так програвати соромно, і футболістам, і звісно мені як тренеру. Є матчі за які не соромно — з «Нафтогазом» (враховуючи, що це колишній «Бастіон»), з «Кобеляками. З «Атлетиком» і «Динамо» ми взагалі мали би брати очки.

Після першого кола влаштуємо кадрову революцію

— Скільки раз на тиждень команда збирається? Як ви готуєтесь до матчів?

— У нас кожен тренується по-своєму. Частина футболістів тренується на «Брукліні» з командою «Авангард». Інша частина на вихідних їздить грати у Копили на базі ФК «Полтава». Там грають мої хороші знайомі. Так сталося, що багато з наших гравців вже давно взагалі ніяк не грали у футбол. Наприклад, мій кум. Я йому телефоную, пропоную грати за «Алмаз», він каже «Ой, та щось я не хочу». Я його таки заявив, він прийшов на першу гру, отримав колосальне задоволення, і тепер каже: «Буду грати». От до речі у нього, якраз така робота, що завжди виходити на поле не виходить, бо він тиждень працює, тиждень вдома.

— А є якась тактична підготовка? Суперників якось розбираєте?

— Ні, ми розбираємо лише свою гру. Звісно, перед матчами говоримо про тактику на гру, але передусім концентруємося на своїх діях, а не суперника.

— Ви коли у післяматчевих коментарях говорите про чемпіонат, завжди чітко проводите межу між першим і другим колом. Що такого має статися у другому колі?

— Буде маленька кадрова революція. Я хочу запросити кількох молодих футболістів і додати креативу попереду. У захисті в нас вже більш-менш сформувався кістяк, а от з атакою є проблеми. До того ж, ви, мабуть, помітили, що команда провалюється, починаючи 70-ї хвилини. Зараз не вистачає рівноцінних замін. Напевно це була моя помилка з самого початку. Я зробив акцент виключно на своїх друзях. Після перших матчів деякі люди відсіялися. Зараз будуть ще зміни. І знову ж таки — шукаємо спонсора щоб допомагав команді триматися на плаву. Ми б у свою чергу могли б і рекламувати спонсорів на футболках, і навіть додати на назви команди якийсь бренд, як це було з «Андріївкою-Сан Сіті».

— Ви самі заявлені за «Алмаз», але на поле виходите не так часто.

— Я хочу дати можливість пограти всім футболістам Інакше, навіщо я їх кликав, правильно7 Одного разу, коли не вистачало гравців я вийшов. Т так — нехай грають хлопці. Хоча звісно, я й сам отримую задоволення від футболу.

Вже після цього інтерв’ю «Алмаз», в рамках десятого туру, програв «Підприємцям Полтавщини» — одному з прямих конкурентів. Олег Кремпоха вчергове заявив, що після першого кола буде зовсім інша команда.

Сьогодні «Алмаз» гратиме проти ДЮФШ «Ворскла-2003» — те саме дербі з хрещеником. Матч відбудеться на полтавському стадіоні «Динамо» і почнеться о 17:00. Вхід для вболівальників вільний.

Види спорту:

Футбольні турніри: