Футболіста, вигнаного з «Гірника-Спорт» за «договірняк», дискваліфікували за той же злочин у «Сумах»

Сергій Гаращенков

Сергій Гаращенков не має права займатися футболом найближчі три роки

УАФ оприлюднила рішення КДК у справі щодо позбавлення ПФК «Суми» професійного статусу через договірні матчі. Команду з Сум звинуватили у більш ніж 20-ти договірняках. При цьому, також було покарано і ряд футболістів. Один з них до «Сум» встиг «відзначитися» і на Полтавщині. Йдеться про колишнього гравця «Гірника-Спорт» з Горішніх Плавнів Сергія Гаращенкова і його участі у скандальному матчі «Іллічівець» — «Гірник-Спорт», який визнали договірним.

Восени 2016-го «Гірник-Спорт» в рамках 19-го туру першої ліги на виїзді зіграв проти маріупольського тоді ще «Іллічівця». Команда з Горішніх Плавнів вела в рахунку після першого тайму, але потім програла 1:3, пропустивши два голи на останніх хвилинах. Той матч визнали договірним через аномальний рух ставок. Клуб провів внутрішнє розслідування і пізніше тренер команди Ігор Жабченко назвав прізвища чотирьох футболістів, які на його думку «зливали» гру. Їх відсторонили від тренувань, а одного з них — Сергія Гаращенкова, який не пройшов поліграф — взяли під слідство.

Не зважаючи на це, Гаращенкова взяли до себе ПФК «Суми». Ця ж команда дала роботу колишньому тренеру «Іллічівця» Олександру Севідову. Пізніше вже «Суми» звинуватили у договірняках, при чому у великій кількості. Після розслідування клуб позбавили професійного статусу, а Сергія Гаращенкова дискваліфікували на три роки. У рішенні КДК вказано таке:

«Футболістам Тарасу Дураю та Сергію Гаращенкову заборонено здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану з футболом (адміністративну, спортивну та ін.), строком на 3 (три) роки».

З повним текстом рішення ви можете ознайомитись тут.

Види спорту:

Футбольні турніри: