Роман Кунєв судиться з «Гірником-Спорт»: суперечка триває, але футболіст про це не в курсі

Знайшли ще одну цікаву історію з судовою тяганиною між клубом з Горішніх Плавнів та колишнім футболістом команди

У 2008 році Микола Павлов запросив до полтавської «Ворскли» трьох молодих та перспективних Романів з Кременчука — Безуса, Кунєва та Локтіонова. Футболісти на той час були зовсім юними і відправилися у молодіжну команду, яку тренував Сергій Свистун. Кунєв та Безус, які змалечку тренувалися та навчалися разом, у «Ворсклі» U-21 утворили чудовий атакувальний дует. Далі ж за футбольною кар’єрою Романа Безуса почала слідкувати вся Україна. «Ворскла», «Динамо», «Дніпро», національна збірна... зрештою Роман Безус досі на видноті. Роману Кунєву пощастило менше: у 2011-му він відправився в оренду до рідного «Кременя». Гравець кілька разів повертався до «Ворскли», але закріпитися в еліті Роману не вдалося. Натомість, футболіст повернувся до «Кременя», а пізніше, у 2018-му році, опинився у «Гірнику-Спорт» з Горішніх Плавнів. Тут і починається наша історія.

З чого почався конфлікт

1 березня 2018-го Роман Кунєв підписав контракт з «Гірником-Спорт». Угода була розрахована до 15 червня 2019. Роман відіграв у складі гірників друге коло сезону 2017/2018, і все було добре. Втім, влітку, коли чемпіонат закінчився і почалася підготовка до нового сезону, Роман отримав травму у товариському матчі проти «Інгульця». Тут і почалися проблеми.

Якщо вірити самому футболісту, то після травми його вирішили вигнати з команди й не збиралися лікувати. У матеріалах судової справи також вказано, що за вказівкою лікаря, Романа перевели на індивідуальну програму тренуваннь. Через тиждень футболіста знову ввели до загальної групи, і він отримав рецидив травми.

Роман Кунєв розповідає, що його хотіли вигнати з команди, не допускали до тренувань і всіляко принижували. Фактично він приходив до клубу, ставив про це відмітку в журналі, і не тренувався. У судових матеріалах також сказано, що президент «Гірника-Спорт» Петро Каплун сказав йому кожного дня о 10:00 приходити у спорткомплекс «Юність», де Роман у приміщенні для чергових по стадіону мав розписуватись у журналі.

У серпні 2018-го Роман звернувся по допомогу до травматолога Кременчуцької лікарні інтенсивного лікування. З 9 по 17 серпня він лікувався там. 22 серпня, під час індивідуального тренування у Романа знову стався рецидив, після якого він знову звернувся до лікарні, де лікувався до 7 вересня 2018. Десятого вересня він традиційно прийшов до СК «Юність» о 10:00, і там йому повідомили, що його звільнено за прогули.

Футболіст вважає це незаконним, адже не допускав прогулів, і оскільки у нього ще був чинний контракт, футболіст вирішив звернутися до суду, при чому не до футбольних органів правосуддя, а одразу до цивільного суду, а конкретно до Автозаводського районного суду Кременчука.

На даному етапі судове протистояння між Романом Кунєвим і «Гірником-Спорт» можна розділити н три етапи: позов, апеляція і касація.

Позов

У жовтні 2018, Роман Кунєв звернувся до суду з позовом про скасування наказу про своє звільнення. Роман хотів щоб його поновили на роботі, а також хотів від «гірників» недоотриманої заробітної плати, середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а також компенсації моральної шкоди. При чому, сума цієї компенсації сягнула 100 тисяч гривень. Зрештою, суд задовольнив цей позов частково (посилання на рішення суду). Наказ про звільнення Романа таки дійсно визнали незаконним і скасували. Що цікаво, цей наказ було датовано 21 серпня 2018 року. Тобто звільнили Романа Кунєва заднім числом.

Апеляція

«Гірник-Спорт» не став миритися з рішенням суду першої інстанції і подав апеляцію. Клуб оперував тим, що футболіст Роман Кунєв порушив умови контракту, адже в одному з пунктів сказано, що сторони мають утримуватися від оскарження в судах загальної юрисдикції і подібні суперечки мають вирішуватися у відповідних органах футбольного правосуддя (Палата вирішення спорів УАФ, Апеляційний комітет, тощо).

Полтавський апеляційний суд зважив на аргументи клубу, а також на те, що Роман Кунєв звернувся до суду пізніше ніж у передбачений законом термін, і задовольнив апеляцію. Рішення суду першої інстанції — скасовано.

Касація

Представник Романа Кунєва не зупинився на програній апеляції і звернувся до касаційного цивільного суду Верховного суду України. Там, зваживши на всі обставини та аргументи сторін, частково задовольнили касаційну скаргу. Справу віддали на новий розгляд апеляційного суду. Про це йдеться у відповідній Постанові від 8 квітня 2020 року.

Роман Кунєв у складі «Кременя»

Де Роман Кунєв дав маху

Варто відзначити, що футболіст Роман Кунєв у своєму протистоянні з «Гірником-Спорт» припустився кількох помилок:

  • а). Проігнорував норми футбольного правосуддя. Роман звернувся зі скаргою до суду загальної юрисдикції, при цьому проігнорувавши Палату вирішення спорів УАФ. Футболіст зізнався, що спочатку звернувся за допомогою до спортивного юриста Юрія Юрченка. Втім, Юрченком спортсмен був незадоволений і за порадою знайомого адвоката пішов до цивільного суду. При цьому Роман, у розмові Роман навіть не спромігся назвати прізвище цього адвоката.
  • б). Необґрунтована сума моральної компенсації. Коли Роман Кунєв подавав позов до Автозаводського районного суду Кременчука, у позові була вказана сума моральної шкоди — 100 тисяч гривень. На наше запитання чим аргументована саме така цифра, Роман відповісти не зміг. Хоча він зазначив, що після цієї травми у нього фактично закінчилася професійна кар’єра. тож право говорити про моральну шкоду в нього є.
  • в). Втрата контролю над процесом. Роман Кунєв зізнався, що востаннє слідкував за справою, ще у липні 2019 коли програв апеляцію. Про те, що його адвокат, прізвище якого він начебто не пам’ятає, подав касаційну скаргу, футболіст навіть не здогадувався до нашого дзвінка. Тобто футболіст, який фактично є позивачем, абсолютно не слідкує за юридичною тяжбою, яку сам же ініціював.

Що відбувається зараз

Зараз Роман Кунєв виступає за «Олімпію» з Савинців у вищій лізі Чемпіонату Полтавщини. За його словами, «Гірник-Спорт» зв’язувався з «Олімпією» і представники клубу попереджали, що у команди з Савинців можуть бути проблеми з заявкою цього гравця. Втім, Роман вже давно грає в чемпіонаті області, він заявлений, і проблем не виникає. Судова тяганина досі триває, фактично, без його участі. «Гірник-Спорт» має конфлікт ще з одним колишнім футболістом Олексієм Пінчуком і оскаржує трансферний бан. Після виходу з карантину всі ці процеси поновляться разом з футболом.

Види спорту:

Футбольні турніри: