ТОП-5 тренерів «Ворскли» часів незалежної України

Микола Павлов та Віктор Пожечевський

Склали власну п’ятірку кращих наставників полтавської команди

Полтавська «Ворскла» за час незалежної України «Ворскла» встигла змінити 23-х наставників. За цей час полтавці зуміли піднятися з першої ліги українського футболу до елітного дивізіону, завоювала дві «бронзи» Чемпіонату України, завоювала національний кубок і вісім раз брала участь у Єврокубках. Деякі з тренерських імен назавжди пішли у забуття, згадка про деяких змушує вболівальників нецензурно лаятися, а деякі назавжди вписали свої імена в історію клубу золотими буквами, і зараз викликають виключно почуття ностальгії. Ми склали свою ТОП-п’ятірку наставників «Ворскли» за період незалежної України.

5 місце — Анатолій Коньков (жовтень 1998 — серпень 2000)

Коли Анатолій Коньков з’явився у «Ворсклі», команда переживала тяжке похмілля після вдалого попереднього сезону. Перед цим команда здобула право на участь у Кубку Інтертото і стала п’ятою у Вищій лізі. Користі з цього вийшло небагато: через ранній старт в турнірі, у команди суттєво скоротилося міжсезоння, У Кубку полтавці пройшли ісландський «Лейфтюр» та данський «Копенгаген», а потім вилетіли від голландської «Фортуни». На внутрішній арені полтавці провалили старт сезону, а Олександр Довбій не зумів створити міцного колективу і залишив команду. Тут з’явився Коньков. За пів року йому вдалося врятувати ворсклян від вильоту, і команда фінішувала десятою. Наступний сезон 1999/2000 «Ворскла» під керівництвом Конькова стала четвертою і знову виборола право на участь в Кубку УЄФА. За цей час у команді розкрився Володимир Мазяр, грали Олександр Омельчук та Олександр Мелащенко. Втім, вже наступного сезону, коли у клубу почалися фінансові проблеми, Коньков тут же покинув команду. На матчі проти «Боавішти» команду виводив вже Сергій Морозов.

Анатолій Коньков

4 місце — Віктор Носов (червень 2005 — липень 2007)

Цей наставник не добивався з командою успіхів, але про його вклад у подальші історичні досягнення ворсклян говорять через десятки років після того як він залишив команду. За час роботи Носова, полтавська команда не піднімалася вище десятого місця, проте саме за його керівництва у «Ворсклі» розкрилися Арменд Даллку, Йован Маркоскі, Денис Кулаков, Сергій Кравченко, Андрій П’ятов, Олександр Чижов... цей список можна продовжувати ще довго. за індивідуальним прогресом футболістів, з Носовим можна порівняти хіба що Миколу Павлова. Саме Носов заклав фундамент тієї команди, яку потім тріумфально привів до перемог Микола Павлов. Тому Віктор Васильович посідає почесне місце у нашому топі.

Віктор Носов

3 місце — Віктор Пожечевський (січень 1994 — липень 1998)

Якщо поглянути на історію «Ворскли», перші серйозні успіхи ворсклян пов’язані саме з іменем Віктора Пожечевського. До цього наставника можна по-різному ставитися, але легендарна «бронза» 1996-1997, не менш легендарна перемога 4:3 над «Динамо» і протистояння з зірковим «Андерлехтом» пов’язані саме з Віктором Пожечевським. Його досягнення на тренерському містку змогли перевершити лише через 10 років.

Віктор Пожечевський

2 місце — Василь Сачко (червень 2013 — березень 2019)

У новітній історії «Ворскли» Василь Сачко безсумнівно легендарна особистість. Він взяв участь у двох головних досягненнях останнії років, а саме — завоювання Кубка України 2008/2009 і «бронзи» сезону 2017/2018. При цьому в обох випадках він був в центрі уваги. У Кубку він забив два голи у півфіналі «Металісту» і переможний гол у фіналі «Шахтарю». До «бронзи» він привів команду як тренер. Взагалі на посту тренера Василь Вікторович зробив кілька речей, яких до нього у «Ворсклі» не робив ніхто: переміг на виїзді «Динамо», вічі поспіль вийшов у Єврокубки і здобув перемогу у матчі групового етапу ЛЄ.

Василь Вікторович не опинився на першій позиції лише тому, що попри вражаючі результати, ще свіжа у пам’яті непоказна гра команди. «Ворскла» Василя Сачка у різних складах і сезонах, грала однаково. А ту історичну перемогу над «Карабахом» здобула з неймовірною долею везіння. Зрештою, Також варто відзначити, що і конкуренція в чемпіонаті України часів тренера Василя Сачка не зрівняється з тією, яку мав лідер нашого топа.

Василь Сачко

1 місце — Микола Павлов (грудень 2007 — травень 2012)

Микола Павлов прийняв «Ворсклу» голодним після довгої паузи у тренерській роботі і попрацював у Полтаві від душі і сповна. Гра, результати і індивідуальний прогрес футболістів — за всіма трьома цими показниками Микола Петрович був на висоті. Перший і єдиний трофей в історії — результат його тренерської роботи. Перша в історії перемога над донецьким «Шахтарем», ефектні протистояння з «Динамо», розквіт Романа Безуса, Євгена Селіна та Григорія Ярмаша, поява у великому футболі Олега Баранніка — все це відбулося з «Ворсклою» під час роботи Миколи Петровича. Тому, не зважаючи на неоднозначну репутацію, і не надто позитивне прощання з клубом, Микола Павлов на першому місці.

Микола Павлов

Види спорту:

Футбольні турніри: