Каталін Лікіою: «Коли поїхав на збори з „Ворсклою“, мені погрожували бандити»

Каталін Лікіою / Фото: прес-служба ФК «Ворскла»

Колишній футболіст «зелено-білих» розповів про виступи у Полтаві у великому інтерв’ю

Румунський нападник Каталін Лікіою виступав у «Ворсклі» у 2006-2007 роках коли команду тренував покійний Віктор Носов. Потім він на правах вільного агента перебрався у казахстанський «Восток», після чого в його кар’єрі були чемпіонати Молдови та Білорусі. Днями він дав велике інтерв’ю порталу Moldfootball.com, де згадав про свій полтавський період кар’єри, а якщо точніше — відверто проїхався по «Ворсклі».

— Розкажи як ти опинився у «Ворсклі»?

— Пам’ятаю, ми грали з «Тирасполем» (Каталін грав за молдовський"Ністру" — прим авт.) і я забив класний гол. Після цього мені телефонували з десяток різних агентів, і кожен пропонував підписати з ними договір. При цьому кожен обіцяв, що працевлаштує мене ледь не в клуб Великої П’ятірки (очевидно, йдеться про топ-чемпіонати, прим. авт.). Але я не хотів так працювати, а одразу сказав: «Запропонуйте конкретний варіант, а не щось розпливчасте». Був один український агент з Вінниці, який знайшов варіант з «Ворсклою». На той момент це була конкретна пропозиція, і я погодився. Щоправда, були і проблеми.

— Які?

— Мені запропонували дуже маленьку зарплату. Вирішили, що я повний дурень. Але я знав які гроші платять в Україні й не хотів погоджуватися на їх умови. Коли приїхав з «Ворсклою» на збір до Туреччини, мені почали погрожувати бандити. Сказали, або я погоджуюсь на пониження зарплатні, або вони відберуть мій паспорт і я не виберуся назад. Чесно кажучи, тоді я дуже злякався і уявляв найгірші варіанти розвитку подій. Думав, що мене можуть навіть побити чи скалічити.

— І як вирішилася ця ситуація?

— Мені допоміг Аркадій Запорожану (молдавський футбольний агент, прим. авт.). Я зателефонував йому, і він мене одразу заспокоїв. Сказав, щоб я не нервував, і що ніхто мене в Туреччині не вб’є. Потім він сам поговорив с ким треба, і все закінчилося добре.

— Коли почав грати в Україні, відчув, що таке гарні гроші?

— Так. У «Ворсклі» я за місяць отримував більше, ніж у «Ністру» за сезон (посміхається). Були ще премії хороші.

— Розкажеш, яка була найбільша «преміалка»?

— В Україні завжди рубаються лише два клуби — «Шахтар» і «Динамо». Вони стимулюють всіх інших. Нам прямо говорили, якщо відберете очки у «Динамо», то «Шахтар» кожному дасть по 10 тисяч доларів. Коли граємо проти «Шахтаря», то вже «Динамо» пропонує такі ж гроші. Пам’ятаю, грали з «гірниками» і мене випустили за хвилину до кінця матчу при рахунку 0:0. Я навіть впотіти не встиг. Матч так і закінчився 0:0, а я отримав премію, адже теж вийшов на поле. Це були мої найлегші й найшвидші зароблені гроші.

— А який матч був найважчим?

— Ми йшли на виліт з УПЛ і в останньому турі грали зі «Сталлю» в Алчевську. Я забив переможний гол і ми залишилися в елітному дивізіоні.

— У вас тоді був дуже гарний склад: нинішній воротар збірної України Пятов, гравці збірних Албанії, Косово, хороші молоді українці. Але до останніх турів ви боролися за виживання. Чому так?

— У нас був дуже слабкий тренер. Віктор Носов не міг нормально тренувати й просто втратив контроль над командою. Якби ті умови, бюджет і гравців дати Олександру Мацюрі (молдовський тренер, прим. авт.), ми б грали у Єврокубках. Плюс там крутилися свої дуже мутні схеми.

— Це ж які?

— Був один нападник, якого увесь час ставили у стартовий склад, хоча він явно не тягнув. Він навіть не міг нормально грати, адже був після травми. Потім виявилося, що його навмисно ставили у склад, бо згідно з контрактом, він мав отримати бонус, зігравши в основі 75% матчів.

— Але якщо ти, начебто був в порядку, то чому пішов з «Ворскли» в чемпіонат Казахстану, да ще й у «Восток»?

— Тому що був дурнем. Контракт с «Ворсклою» був чинним, і я міг спокійно заробляти гроші, навіть просто сидячи на лаві чи навіть на трибуні. Але я хотів грати.. Я був злий через те, що в основу ставлять незрозуміло кого. Я розумів, що це відбувається лише тому, що в цьому зацікавлені агенти, а керівництво і тренери теж з ними в темі. Тому я не витримав і сам захотів розірвати угоду й піти.

Види спорту:

Футбольні турніри: