16-річний голкіпер виграє серію пенальті: «Ворскла» у фіналі Кубка України

Команда Юрія Максимова перемагає «Маріуполь»

Сьогодні у Маріуполі на стадіоні ім. Володимира Бойка відбувся півфінальний матч Кубка України з футболу між «Ворсклою» та місцевим «Маріуполем». Кілька тижнів тому ці команди зустрічалися на цьому ж стадіоні в рамках чемпіонату. Тоді матч закінчився внічию, і обидва наставники залишилися невдоволеними, вважаючи, що саме ї команда була ближчою до перемоги. Сьогодні ж такий варіант виключено. У кубковій грі або пан або пропав. Якщо не в основний час, то в додатковий, якщо не в додатковий, то в серії пенальті — сьогодні обов’язково хтось переможе. Одні команда буде далі битися за трофей з «Динамо» — інша буде змушена забути про Кубок і зосередитися на Чемпіонаті. До слова, і там «Ворскла» і «Маріуполь» сусіди і ведуть боротьбу за єврокубковий плей-офф. Але про це пізніше, сьогодні на порядку денному — Кубок України.

«Маріуполь» — «Ворскла» 1:1 (по пен. 2:3)

«Маріуполь»: Гальчук, Полегенько, Чоботенко, Яворський (Биков, 74), Корнієнко, Чурко (Кулаков, 69), Ігнатенко, Мішньов (Тищенко, 75), Горбунов (Дава, 56), Топалов (Кащук, 69), Фомін (Дудік, 111).

Головний тренер: Олександр Бабич.

«Ворскла»: Різник (Ісенко, 120), Пердута, Чеснаков, Альюн (Баєнко, 81), Сапай, Скляр, Пуцлін, Ребенок (Шехіч, 76), Кане, Кулач (Кравчук, 60), Степанюк.

Тренер: Віктор Уляницький.

Голи: Горбунов (37) — Кане (80, пен.).

Серія пенальті:

  • 0:1 — Давід Пуцлін
  • 0:1 — Кулаков (воротар)
  • 0:1 — Шехіч (вище воріт)
  • 1:1 — Кащук
  • 1:2 — Кане
  • 2:2 — Полегенько
  • 2:3 — Скляр
  • 2:3 — Ігнатенко (воротар)
  • 2:3 — Баєнко (воротар)
  • 2:3 — Корнієнко (воротар)

Юрій Максимов був змушений спостерігати за матчем на трибунах через вилучення у матчі проти «Дніпра-1». На цей матч наставник обрав наступний склад. У воротах зіграв Дмитро Різних. Праворуч у захисті вийшов Вадим Сапай. У центрі захисту зіграла пара Альюн — Чеснаков. На правий фланг захисту повернувся Ігор Пердута. В опорній зоні знову зіграли Олександр Скляр та Давід Пуцлін. На лівому фланзі атаки вийшов ветеран Павло Ребенок. Праворуч неочікувано вийшов Руслан Степанюк. На вістрі атаки зіграв Владислав Кулач, а дещо під ним розташувався Ібрахім Кане. Спочатку команда розташувалася за схемою 4-2-3-1. Втім, під час матчу вона іноді трансформувалася у 3-4-3. Ігор Пердута піднімався на позицію латераля. Ібрахім Кане зміщався на позицію лівого форварда, а Павло Ребенок опускався нижче по флангу і теж «латералив».

Команди розпочали матч дуже обережно і всі спроби ударів після атак як ворсклян, так і маріупольців нещадно блокувалися захисниками. Першого акцентованого удару по воротах противника завдав Кане. Малієць пробив здалеку, і м’яч трохи розминувся з рамкою. На 17-й хвилині, після виграного підбору, так само здалеку пробивав Давід Пуцлін — вище воріт.

Довелося попрацювати і Дмитру Різнику. На 21-й хвилині він парирував класний удар від В’ячеслава Чурка, а перед цим нейтралізував загрозу після пострілу Топалова. Щоправда, той знаходився у положенні «поза грою». На 33-й хвилині найнебезпечніший момент «Ворскли» створив Кане. Полтавці заробили право на штрафний і Ібрахім класно пробив з середньої дистанції. Євген Гальчук відбив цей удар. Володимир Чеснаков був першим на добиванні, але з гострого кута відправив м’яч вище воріт.

Тут же полтавців покарали за транжирство. На 37-й хвилині «Маріуполь» організував контратаку, яка закінчилася точним пострілом В’ячеслава Чурка — 1:0. Володіючи ігровою перевагою впродовж тайму, на перерву «Ворскла» пішла поступаючись.

У другому таймі Віктор Уляницький знову перебудував розташування футболістів. Тепер команда вийшла на поле з більш атакувальною схемою 4-4-2. Ібрахім Кане пішов на правий фланг, а Степанюк і Кулач зіграли як пара форвардів.

На початку другого тайму вболівальники «Ворскли» щонайменше двічі лаяли Павла Ребенка. Спочатку на 50-й хвилині він після класної передачі Кане невдало пробив головою з класної позиції, в руки Гальчуку. На наступній хвилині він же не зумів обробити м’яч після ще однієї гарної передачі від Кане.

«Ворскла» побігла в атаку, гра розкрилася. Особливо варто відзначити недавнього іменинника Ібрахіма Кане. Він був найбільш активним в команді, мав свої моменти і роздавав передачі на партнерів.

Зусилля полтавців були винагороджені долею. На 79-й хвилині Тищенко сфолив у штрафному майданчику проти Руслана Степанюка. Катерина Монзуль вказала на «точку». Довгих переглядів VAR не було. Суддівська бригада швидко порозумілася. Пенальті взявся пробивати Ібрахім Кане і не залишив шансів Гальчуку — 1:1.

В останні десять хвилин полтавці влаштували справжню навалу на ворота Гальчука, але в основний час Євген із захисниками «Маріуполя» стримали ворсклян. На вболівальників чекали екстратайми.

У першому екстратаймі «Ворскла» більше володіла м’ячем, але за небезпечними моментами команди провели цю п’ятнадцятихвилинку рівно. На 94-й хвилині з-за меж штрафного майданчика небезпечно пробивав Руслан Фомін і не влучив у рамку. На 97-й хвилині схожий удар вдався свіжому Едіну Шехічу — теж невлучно. У другому додатковому таймі «Ворскла» теж намагалася контролювати м’яч і ситуацію, і зрештою команді Максимова-Уляницького це вдавалося. Все йшло до серії пенальті.

А далі розпочалося щось цікаве. Юрій Максимов перед серією пенальті замінив основного голкіпера Дмитра Різника і випустив на поле... 16-річного Павла Ісенка, який ще жодного (!) разу не грав за основну команду.

У серії пенальті після голу Давіда Пуцліна, Ісенко взяв пенальті від Кулакова і вивів «Ворсклу» вперед. Втім, тут же «по горобцях» зарядив Едін Шехіч і звів перевагу нанівець. Команди забили ще по два удари, і потім знову Ісенко відбив, а Баєнко не забив і знову рахунок став рівним. Вирішальний удар пробивав Корнієнко і Павло Ісенко взяв третій удар. Це щось неймовірне.

«Ворскла» у фіналі. Тепер на полтавців чекає битва за трофей з «Динамо».

Види спорту:

Футбольні турніри: