У Полтаві замовили проект будівництва Палацу спорту за 648 тисяч гривень

До кінця вересня у Полтаві розроблять проект будівництва Палацу спорту — він вміщатиме 1500 глядачів і матиме три поверхи

18 серпня Департамент освіти і науки, молоді та спорту Полтавської ОДА уклав договір на проект будівництва нового Палацу спорту з громадськими приміщеннями для обслуговування. Вартість розробки оцінили у 648 тис. грн. Готуватиме документи полтавське ТОВ «Неоінжиніринг». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.

Тендер на проект нового будівництва обласні чиновники оголосили 22 липня. Закупівлю проводили за спрощеною процедурою, тому наявність лише одного учасника не стала перепоною для укладення договору.

У завданні на розробку проекту Департамент вказав основні об’єми проектування, архітектурно-планувальні рішення та характеристику майбутнього Палацу спорту. Зокрема, замовник вказав, що хоче бачити 3-поверхову будівлю з ліфтом, площа приміщень якої становитиме 6000 м². Глядацькі трибуни на 1500 людей займуть усі три поверхи і на кожному з них будуть підсобні, побутові, технічні приміщення та санвузли.

На першому поверсі має бути сцена та поле для проведення змагань і тренувань з таких видів спорту як футбол, волейбол, баскетбол, гандбол, бадмінтон тощо. На тому ж ярусі мають розташувати приміщення охорони, фойє з гардеробом, роздягальні, приміщення тренерів, кафе, буфети і медпункт.

На другому поверсі хочуть бачити зал для вільної боротьби та єдиноборств, боксерський зал, а також відновлювальну зону з лазнею, масажною та міні-басейном.

Третій поверх мають запроектувати під конференц-зал на 100 людей, тренажерний зал та адміністративні приміщення. Увесь об’єкт, за планом, обслуговуватимуть 30 людей.

До майбутньої будівлі також мають підвести комунікації та облаштувати інфраструктуру і територію навколо. Проектувальник має передбачити встановлення систем відео нагляду, екстреного виклику медперсоналу, контролю доступу, пожежогасіння, управління евакуюванням людей, сніготанення, блискавкозахисту тощо. Сам Палац та під’їзди до нього мають бути виконані з урахуванням умов інклюзивності.

Серед документів, які ТОВ «Неоінжиніринг» подало на тендер, є технічна пропозиція компанії. У ній проектувальник вказав попередні плани та перспективні зображення майбутнього Палацу спорту. Судячи із зображень, фірма пропонує виконати об’єкт у формі багатокутника з «ламаними» лініями та суцільним чотирикутним дахом. Втім, опубліковані зображення — є лише «сирою» проектною пропозицією, яка мінятиметься в залежності від побажань замовника.

За умовами договору, розробка проекту у стадії «П», разом з інженерно-геодезичними вишукуваннями, розробкою технічних умов та містобудівним розрахунком, займе трохи більше місяця. Закінчити проектування «Неоінжиніринг» має до 30 вересня. Оплату фірма отримає лише за фактом наданих послуг.

За правилами будівництва, після цієї стадії проектування буде ще одна — «РП», тобто робочий проект. Він також потягне додаткові витрати. Оскільки це, по суті, деталізований проект на базі кошторису, коштуватиме він більше, ніж цей проект.

Додамо, що точну земельну ділянку, на якій планують звести новий Палац спорту «з нуля», поки не визначили. Попередньо, за словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, його розмістять у майбутньому мікрорайоні Лазурний — на вул. Міхновського (зараз вул. Проектна). Судячи з потужності об’єкту, це буде невеликий Палац спорту. Для порівняння — аналогічна будівля у Києві має глядацьку залу на близько 7000 місць, а в Харкові — 2190. Полтава ж поки не має спортивних будівель з дахом, які б вміщали навіть 1500 глядачів.

Нагадаємо, Полтава вже має два великих спортивних довгобуди — басейн у авіамістечку (будується з 2007 року, витрачено 83 млн грн — потрібно ще 100+ млн грн) та школа боротьби поблизу басейну «Дельфін» (будується з 2017 року, витрачено 4 млн грн — потрібно ще 30+ млн грн).

Види спорту:

Футбольні турніри: