«Гірник-Спорт» у меншості в екстратаймі перемагає «Олімпію» з Савинців у Кубку України

Команда з Горішніх Плавнів проходить до наступного раунду

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Локомотив» відбувся матч першого попереднього раунду Кубка України з футболу між «Олімпією» з Савинців та першоліговим «Гірником-Спорт» з Горішніх Плавнів. Олімпійці аматорська команда, яка здобула Кубок України серед аматорів і таким чином виборола право грати у професійному Кубку України. Так сталося, що вже у першому раунді дебютанти з Савинців наткнулися на іншого представника Полтавщини" — першоліговий «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів. Звісно, гості за статусом є фаворитами, але ж це Кубок, тут іноді трапляються сенсації.

«Олімпія» — «Гірник-Спорт» 1:2

«Олімпія»: Казаков, Ковальчук (Бурляй, 71), Малик, Радченко, Фабунмі, Дземку, Богомаз, Рудченко (Момот, 87), Субочев, Ковтун (Тарганчук, 33), Кунєв (Гриценко, 101).

Головний тренер: Олександр Кулик.

«Гірник-Спорт»: Ситников, Суханов (Малишкін, 78), Аекляк, Карась, Шопін (Черниш, 97), Гоменко, Чепелюк, Батюшин, Мурза, Збунь (Герасимець, 86), Твердохліб (Петрусенко, 53).

Головний тренер: Ігор Жабченко.

Гол: Субочев (61, пен.) — Гоменко (90), Малишкін (112).

На 60-й хвилині за фол останньої надії був вилучений Богдан Векляк.

Не зважаючи на те, що гірники були фаворитами і більше атакували, якщо говорити конкретно про небезпечні моменти, то команди створювали їх на рівних. На самому початку гри команди обмінялися позиційними атаками. На третій хвилині Роман Кунєв після прострілу Владислава Ковтуна не влучив по м’ячу і не зумів як слід пробити. «Гірник-Спор» тут же організував свою атаку. Збунь віддав на Суханова, а той пройшов по правому флангу, змістився ближче до штрафного майданчика і пробив вище воріт.

Схожий обмін стався на одинадцятій хвилині. Цьогоразу Роман Кунєв увійшов до штрафного майданчика, переграв голкіпера і якби віддав на партнера, то той міг би забивати у порожні ворота. Але Роман не зумів віддати точну передачу і м’яч перехопив «Гірник-Спорт». Цього разу вже сам Олексій Збунь пройшов тим же правим нампівфлангом і пробив вище воріт.

Варто відзначити, що для Романа Кунєва це вкрай принципове протистояння, адже свого часу він виступав зі «Гірник-Спорт» і залишив його зі скандалом.

У першому таймі обійшлося без голів, але не обійшлося без втрат. В «Олімпії» травму отримав Владислав Ковтун і не зміг продовжити матч.

У другому таймі команди зарухалися активніше, адже саме у цьому відрізку має вирішитися доля путівки до наступного раунду. «Гірник-Спорт», як і у першій половині, більше володів м’ячем, а «Олімпія» жалила контратаками. На 55-й хвилині після скидки від Батюшина небезпечно пробивав новачок гірників Ярослав Гоменко. Олексій Казаков парирував цей удар.

А на 60-й хвилині одна з контратак «Олімпії» дала свої плоди. Після довгої верхової передачі, Олавале Фабунмі в оточенні двох захисників головою скинув на Кунєва, роман виходив на ударну позицію і йому завадив захисник «Гірника-Спорт» Богдан Векляк, поставивши банальну підніжку. Арбітр матчу вказав на «точку» і вилучив Векляка за фол останньої надії. Пенальті чітко реалізував Віталій Субочев — 1:0. Оце так.

«Гірник-Спорт» змушений був відіграватися у меншості, але команда продовжувала аткувати. На 77-й хвилині Олексій Збунь виходив на ворота, але Олексій Казаков зумів зіграти на випередження і вибив м’яч у поле, після чого на нього налетів суперник.

На 87-й хвилині міг забивати Данило Карась, але не влучив у ворота. Ігор Жабченко випустив на поле досвідченого Сергія Герасимця. Гірники все ж не покидали надій на гол, і на 90-й хвилині таки забили. Відзначився новачок команди Ярослав Гоменко 1:1. Гра перейшла в екстратайми.

На 96-й хвилині супермомент мав Артур Мурза, але «Олімпію» виручив Олексій Казаков, яким ногами відбив його удар. Він же зробив суперсейв після класного дальнього удару Юрія Батюшина. М’яч летів під поперечку, та Олексій витягнув його звідти. Гірники продовжували тиснути і у другому екстратаймі. Після удару Мурзи м’яч влучив у поперечку.

Переможний гол стався на 112-й хвилині. «Гірник-Спорт» заробив кутовий на правому краю. Юрій Батюшин подав до штрафного майданчика, а Ілля Малишкін, який вийшов на заміну, головою переправив м’яч у сітку — 1:2.

Таким чином «Гірник-Спорт» у меншості, в ек4стратаймі, вириває перемогу в аматорської «Олімпії» з Савинців і проходить до наступного раунду.

Види спорту:

Футбольні турніри: