Креш-педи: як обрати найкращий

Креш-пед (crash pad) — це багатофункціональне екіпірування для боулдерінгу, функція якого — страхування спортсмена при лазінні на природному рельєфі, до того ж, креш педи можна використовувати для перенесення спортивного спорядження або для організації місця відпочинку чи сну.

Однак, перш за все, креш-педи призначені для створення рівної і м’якої поверхні в зоні передбачуваного падіння спортсмена.

Більшість боулдерінгових районів знаходяться далеко від автомобільних доріг, в важкодоступних місцях, тому креш-педи мають бути, по можливості, компактними.

Виробники креш-педів стикаються з суперечливими вимогами до конструкції, оскільки вони мають бути:

  • якомога більшими в розкритому стані, не мати ослаблених зон і бути досить товстим для того, аби пом’якшувати удари при падінні спортсмена зі значної висоти;
  • практичними, легкими і зручними при перенесенні на великі відстані по пересіченій місцевості;
  • компактними для зберігання і транспортування.

Намагаючись знайти компроміс між цими вимогами, виробники креш педів розробили кілька конструкцій, які можна знайти на сайті terraincognita.com.ua: складні, гібридні та креш педи, які скручуються.

Складні креш-педи, що складаються з двох або трьох матів, набули найбільшого поширення. Вони не мають обмежень по товщині мату і його жорсткості, а в згорнутому вигляді доволі компактні. Головним недоліком таких креш педів є наявність щілини між матами, яка утворює ослаблену зону. Креш педи, які скручуються зустрічаються не так часто. Перевагою таких матів є відсутність ослаблених зон, однак мінусів, все ж, більше: такі мати не достатньо товсті і жорсткі, через особливість своєї конструкції.

А щоб обрати якнайкращий саме для вас варіант, при виборі креш-педа керуйтеся наступними аспектами:

  • Чим більший і товстіший креш-пед — тим безпечнішим буде лазіння. Однак враховуйте, що в згорнотому стані креш пед повинен поміщатися в багажник автомобіля або в приміщення, в якому він буде зберігатися.
  • Для лазіння на високих каменях беріть той, у якого більше м’якого поролону, а для лазіння на непідготовлених майданчиках — той, який жорсткіший.
  • Поверхня креш педа повинна бути рівною: без фурнітури, будь-яких вставок, липучок, ременів і швів — нічого стороннього.
  • Фурнітура повинна бути надійною, бажано металевою, ремені — міцними, лямки — широкими і зручними.
  • Для комфортних ночівель вибирайте креш пед, який в розгорнотому стані поміщається в намет. Як правило, навіть великі три секційні креш педи поміщаються в двомісний намет.

Що ж, ми розповіли, а ви дізналися! До зустрічі на шляхах яскравих та безпечних пригод!

Види спорту:

Футбольні турніри: