Клуби УХЛ грозять бойкотом чемпіонату через скандали у федерації — серед них ХК «Кременчук»

Клуби Української хокейної ліги написали відкритого листа міністру спорту

Клуби Української хокейної ліги напивали колективного листа міністру молоді та спорту Вадима Гутцайту, де поскаржилися на закритість і непрофесійність роботи Федерації хокею України і пригрозили у 2021 році зупинити поточний чемпіонат й анулювати його результати.

Зокрема в листі йдеться про таке:

«На сьогоднішній день в українському хокеї склалася безпрецедентна ситуація, коли Федерацією хокею України (ФХУ) створені умови, в яких основні суб’єкти хокею — професійні хокейні клуби та дитячо-юнацькі спортивні школи не мають будь-якого доступу до участі в діяльності федерації, і в яких немає місця розвитку хокею в Україні в цілому.

Переважна більшість національних федерацій, в тому числі Українська асоціація футболу і Федерація баскетболу України, перетворилися з громадських організацій в громадські спілки, щоб мати у складі своїх членів регіональні федерації, професійні спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи та інші юридичні особи».

У зв’язку цим клуби висунули ряд вимог, а саме:

  • Прийняти на Генеральному конгресі ФХУ, який пройде 18 грудня 2020 року рішення про реорганізацію ФХУ з громадської організації в громадський союз, за прикладом УАФ і ФБУ;
  • Провести в областях конференції за участю професійних хокейних клубів та інших суб’єктів хокею — юридичних осіб, створити регіональні асоціації, які на демократичній основі оберуть своїх керівників;
  • Прийняти регіональні асоціації до складу постійних членів ФХУ-громадського союзу;
  • Призначити позачерговий конгрес за участю делегатів від новостворених регіональних асоціацій і провести вибори Президента оновленої ФХУ.

У разі відмови клуби погрожують просто зупинити Чемпіонат України з хокею. Серед підписантів — президент ХК «Кременчук» Сергій Мазур.

Нагадаємо, що наразі кременчужани — чинні чемпіони України. У поточному сезоні команда посідає третє місце в турнірній таблиці.

Види спорту:

Футбольні турніри: