Україна врятувалася від «вильоту» з другого євро-дивізіону

У Відні (Австрія) завершився турнір чемпіонату Європи з хокею на траві серед жіночих національних збірних другого дивізіону, де у складі збірної України грала полтавка Альона Шатохіна (Погоріла).

Українки не змогли вийти до півфіналу, бо у матчах групового турніру зіграли тричі поспіль унічию: з Литвою — 1:1, Азербайджаном — 0:0 і Францією — 1:1. Потім наша збірна перейшла до турніру за 5-8 місця другого дивізіону чемпіонату Європи — із «перехідною» нічиєю зі збірною Литви.

У першому ж матчі втішного турніру — зі збірною Росії — відзначилася наша землячка Альона Шатохіна. Цікаво, що полтавка вийшла на заміну на 9-й хвилині матчу, а вже через 3 хвилини закинула м’яч у ворота росіянок! На жаль, гол Шатохіної виявився єдиним м’ячем збірної України, яка програла Росії — 1:2. Перед заключною грою збірна України посідала передостаннє, 7-е місце у втішному турнірі і була явним фаворитом на пониження у ранзі — переходу із другого до третього дивізіону жіночого чемпіонату Європи.

Але в останньому матчі наші дівчата сенсаційно розгромили господарок турніру — збірну Австрії — 4:0. У цій грі полтавка Альона Шатохіна вперше з’явилася на полі на 8-й хвилині матчу і стала однією із асистенток першого м’яча, який на 17-й хвилині забила Олена Деркач. Потім голи у ворота австрійок забивали Марина Хілько, Наталія Васюкова і Богдана Садова.

Ця перемога перемістила збірну України на підсумкове 6-е місце і врятувала від пониження у ранзі. Наступного року з другого до третього дивізіону перейдуть команди Росії та Литви.

Підсумкове становище турніру за 5-8 місця:

Австрія 3 2 0 1 6:7 6
Україна 3 1 1 1 6:3 4
Росія  3 1 1 1 6:6 4
Литва 3 0 2 1 4:6 2