Що має зробити «Ворскла», щоб грати у Лізі Європи, а не у новоствореній Лізі Конференцій

Розповідаємо про новий єврокубковий турнір, який стартує вже наступного сезону

З сезону 2021/2022 у Європі впроваджується третій міжнародний турнір — Ліга Конференцій. Турнір буде третім за значущістю і рівнем, і участь у ньому братимуть команди, які не потраплятимуть до ЛЄ. Саму ж Лігу Європи скоротять з 64-х учасників до 32-х. Назва турніру вже встигла «завіруситися» серед вболівальників, на нього вже навіть продали телеправа. Отож настав час роз’яснити, що являтиме собою новостворений турнір, і хто гратиме там, а хто у Лізі Європи. Тим більше, що цього сезону за Єврокубки змагається полтавська «Ворскла» і є суттєва різниця — виступатимуть полтавці у ЛЄ чи у ЛК.

Що таке Ліга Конференцій

Ліга Конференцій стартує вже влітку 2021-го і цей турнір буде третім за значенням Єврокубком. Так само як і у Лізі Чемпіонів та Лізі Європи, у груповому раунді ЛК братимуть участь 32 команди, поділені на вісім груп. Таким чином в Європі буде три однакових за форматом міжнародних турніри з чіткою ієрархією:

  • 1. Ліга Чемпіонів
  • 2. Ліга Європи
  • 3. Ліга Конференцій

Так само як зараз між Лігою Чемпіонів та Лігою Європи є система «переходу» (треті команди ЛЧ потрапляють в плей-офф ЛЄ, переможець ЛЄ потрапляє в груповий раунд ЛЧ і т. д.), така система буде і між Лігою конференцій та Лігою Європи. Згідно з інформацією від УАФ в Лігу Конференцій клуби потраплятимуть трьома шляхами:

  • 17 клубів — через основний шлях Ліги конференцій (серед учасників цієї гілки будуть і два представники України — третя та четверта або четверта та п’ята команди УПЛ);
  • п’ять клубів — через шлях чемпіонів Ліги конференцій;
  • 10 клубів — після вильоту з раунду плей-офф Ліги Європи (одним із них може бути й представник України — володар Кубка або третій призер УПЛ).

З появою нового турніру особливого значення набуває Кубок України. Адже володар Кубка має пріоритетне право на участь у Лізі Європи. При цьому стартуватиме ця команда не одразу у груповому етапі як це було раніше, а у кваліфікаційному раунду плей-офф. Якщо КУ виграє не перша чи друга команда чемпіонату, то саме вона відправиться у ЛЄ, а третя і четверта команда — у кваліфікацію Ліги Конференцій.

Що треба «Ворсклі», щоб грати у Лізі Європи

І Юрій Максимов і футболісти під час зимової паузи чітко озвучили завдання на другу частину сезону — третє місце в турнірній таблиці. Втім для того, щоб грати у Лізі Європи цього недостатньо. Крім того, що «Ворскла» має взяти «бронзу», необхідно ще щоб Кубок України виграв чемпіон або срібний призер (зараз це «Динамо» і «Шахтар»). Якщо ж кубок завоює четверта чи будь-яка інша команда УПЛ, саме вона гратиме у ЛЄ. У зв’язку з цим особливо безглуздо виглядає неочікуваний виліт «Ворскли» з Кубка України від першолігового «Агробізнесу»

Чому варто змагатися бодай за ЛЄ

Полтавська «Ворскла» — клуб який позиціює себе як такий, що прагне заробляти на футболістах і спортивних результатах. Поява Ліги Конференцій покликана підвищити престиж Ліги Європи та покращити рівень цього турніру. Відповідно, і фінансово цей турнір є більш привабливим. Та й для потенційних «футболістам на продаж» ця «вітрина» є більш привабливою і презентабельною.

Види спорту:

Футбольні турніри: