Нові районні організації та скарга до УАФ: підсумки ІІІ Конференції Асоціації футболу Полтавщини

Президія ІІІ Конференції АФП / Фото: Бачукі Дарсанія

Зібрали найцікавіше з засідання полтавських футбольних функціонерів

Сьогодні у Полтаві у виставковій залі міського будинку культури відбулася ІІІ Конференція Асоціації футболу Полтавщини. Голова Асоціації футболу Валерій Головко, 48 делегатів та Анатолій Дем’яненко як почесного гостя з УАФ для урочистостей. Минулого року цю роль виконував Олег Протасов. Після того як обрали мандатну (Віктор Чернишов, Юрій Ярмоленко та Павло Клименко) і лічильну (Андрій Павлюченко, Олександр Іщенко та Олександр Рядних) комісії та ряду нагороджень делегати перейшли до порядку денного. З «урочистих» цікавинок можна відзначити таке:

  • Кращий арбітр — Юрій Ярмоленко (Чорнухи)
  • Кращий тренер (Перша ліга) — Олег Проскурня (ФК «Пирятин»)
  • Кращий бомбардир (Перша ліга) —  Руденко (ФК «Миргород»)
  • Кращий бомбардир (Вища ліга) — Андрій Місяйло (СК «Полтава»)
  • Кращий тренер (Вища ліга) — Олександр Кулик («Олімпія» Савинці)
  • Краща футболістка — Анастасія Середа 

Отож після цього Валерій Головко звітувався за роботу АФП у 2020-му році. Якщо коротко — календарний план не виконали через пандемію, але АФП все одно добре попрацювала.

Валерій Головко

Анатолій Дем'яненко

Фінансова звітність

Після доповіді Валерія Головка, до мікрофона вийшов Андрій Коваленко, який зачитав фінансовий звіт за рік. Протягом 2020 Асоціація футболу Полтавщини витратила 1 млн 860 тис.283,17 грн. З них — 420 тис. 589,30 грн — з місцевого бюджету. Звіти були роздані делегатам.

Про реформування

Оскільки внаслідок адміністративної реформи кількість районів на Полтавщині скоротилася до чотирьох (Полтавський, Лубенський, Кременчуцький та Миргородський).Виконавчий директор АФП повідомив, що у всіх районах вже є місцеві асоціації футболу і ті хто виконує обов’язки голови. Офіційно голів оберуть на зібраннях виконкомів цих організацій.

  • Полтавська районна Асоціація — Олег Лисак
  • Лубенський район — Іван Близнюк
  • Кременчуцький район — Віктор Чернишов
  • Миргородський район — Володимир Олексенко

Ці районні Асоціації прийняли до Асоціації футболу Полтавщини. У зв’язку з цим до виконкому ввели представників цих структур — Віктора Чернишова, Олександра Дігтяра, та Юрія Подригу.

«Зрада» і звернення до УАФ

Далі було найцікавіше. На трибуну вийшов Ігор Кислов і розповів про те, що Департамент освіти й науки Полтавської ОДА не підписав договір про фінансування на наступний рік з Асоціацією футболу Полтавщини. Ігор Кислов розповів про те, що цей факт ставить під загрозу фінансування дитячих та дівочих змагань.

Ігор Кислов ініціював звернення до Міністерства молоді та спорту, а також до УАФ з проханням про втручання в ситуацію.

«А між рядків, просто нехай пояснять людям, які далекі від наших проблем про те, що вони мають діяти у правовому полі й не довіряти людям які просто хочуть щось комусь довести чи задовольнити свої особисті амбіції» — сказав Ігор Кислов.

Валерій Головко звісно ж підтримав звернення Кислова і делегати за нього проголосували.

Ігор Кислов

Де тут «зрада»

Річ у тім, що Департамент освіти й науки Полтавської ОДА, в який входить Управління спорту, підписало договір про співпрацю з Федерацією футболу Полтавської області. Ця громадська організація досі існує і її очолює Олександр Кудацький. Керівникам ОТГ вже почали надходити листи від його імені, де федерація запрошує всіх до участі в обласних змаганнях.

З цього слід очікувати що протистояння Олександр Кудацького та АФП, яке обернулося скандалами довкола тогорічного Чемпіонату Полтави з футболу, тепер триватиме і на обласному рівні. Про цю ситуацію ми обов’язково розкажемо детальніше та окремо.

Фінішна пряма

В кінці делегати проголосували за те, щоб дозволити проводити зібрання в онлайн-форматі, а також припинити діяльність 24 міських та районних федерацій футболу, які зникли у зв’язку з новим адміністративним поділом.

Також керівництво АФП нагородило голів районних федерацій і анонсувало ряд обласних змагань про які ми також будемо розповідати окремо.

Види спорту:

Футбольні турніри: