«Ворскла» у матчі з двома вилученнями й сумнівним пенальті перемогла «Маріуполь»

Гол Кулача з одинадцятиметрової позначки приносить перемогу ворсклянам

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Ворскла» ім. О. Бутовського полтавська «Ворскла» зіграла номінально гостьовий матч проти «Маріуполя». Обидві команди невдало почали друге коло чемпіонату. Проте полтавці після двох втрат очок з аутсайдерами, неочікувано весело перемогли «Олександрію». Невдачі «Маріуполя» ж тривають досі — команда Остапа Маркевича заробила лише одне очко у трьох матчах. Тож сьогодні, враховуючи, що матч відбувається у Полтаві й з глядачами, полтавці виглядали фаворитами. Але гра «Ворскли» в обороні, як ми знаємо, може все зіпсувати. Тож як буде сьогодні? Експерти, наприклад вважали, що «Ворскла» точно виграє. Вони виявилися праві, але по ходу матчу це було на так вже й очевидно.

«Маріуполь» — «Ворскла» 0:1

«Маріуполь»: Гальчук, Стасюк (Драмбаєв, 61), Биков, Сагуткін, Кірюханцев, Чех (Мампасі, 38), Очеретько (Бондаренко, 61), Кащук (Горбунов, 61), Мішньов, Сікан (Кулаков, 41).

Головний тренер: Остап Маркевич.

«Ворскла»: Різник, Альюн, Яворський, Чеснаков, Кане, Скляр (Челядін, 46), Пуцлін, Тілль, Пердута, Степанюк (Цітаішвілі, 67, Де Нойєр, 84), Кулач (Луізао, 79).

Головний тренер: Юрій Максимов.

Гол: Кулач (35, пен.)

На 34-й хвилині був вилучений Олексій Биков (фол останньої надії).

На 78-й хвилині був вилучений В’ячеслав Танковський (друга жовта)

Юрій Максимов неочікувано залишив на лаві для запасних Георгія Цітаішвілі, але ігрову схему 3-5-2 Юрій Вільйович не міняв. У захист повернувся Сергій Яворский і перед воротами зіграло звичне тріо захисників — Альюн, Яворський, Чеснаков. На місце правого латераля повернувся Ігор Пердута. На місці лівого зіграв Ібрахім Кане. У центрі поля вийшли Олександр Скляр та Давід Пуцлін і над ними Олів’є Тілль. В атаці вийшла пара форвардів Руслан Степанюк та Владислав Кулач.

Маріупольська команда знає що таке високий пресинг і добре ним користується. Про те коли полтавці виходили з-під тиску, то створювали небезпечні атаки. Так на шостій хвилині Альюн на широкому кроці втік від опонента і видав чудову діагональ на правий фланг на Кулача. Влад закинув на голову Пуцліну, а той пробивав по воротах. м’яч влучив у голову Данилу Сагуткіну і вилетів на кутовий. До голу це був найбільш небезпечний момент. Номінальні господарі, ближче до середини тайму забрали собі м’яч, але не могли нічого витиснути зі свого володіння, натомість проґавили контратаку, яка стала фатальною. Захисники «Ворскли» навмання вибили м’яч вперед після стандарту біля власних воріт, а вийшло не навмання, а на Кулача. Влад зачепився за м’яч, вийшов на ударну позицію і... впав після контакту з Олексієм Биковим. Денис Шурман призначив пенальті й вилучив захисника маріупольців за фол останньої надії. Пенальті далеко не очевидний, і не кажучи вже про вилучення. Втім, Влад Кулач чітко реалізував одинадцятиметровий — 1:0.

Десять хвилин першого тайму команди дограли без особливої небезпеки і пішли до роздягальні.

Варто віддати належне підопічним Остапа Маркевича. У другому таймі номінальні господарі стримали стартовий натиск ворсклян, і навіть дещо вирівняли володіння м’ячем. Втім, серйозних моментів біля воріт Різника «Маріуполь» не створив, а контратаки «Ворскли» подекуди закінчувалися небезпечними пострілами. Зокрема небезпечно пробивали Кулач та Тілль. В обох випадках м’яч відбивав Євген Гальчук.

На 71-й хвилині під час боротьби у штрафному майданчику «Ворскли» Сергій Яворський вдарив по нозі Кулакова. Арбітр не побачив підстав для пенальті. Якби на матчі працював VAR, рішення могло б бути іншим.

На 78-й хвилині В’ячеслав Танковський отримав другу жовту картку і «Маріуполь» залишився вдев’ятьох. Все йшло на користь «Ворскли». Ложкою дьогтю стало пошкодження Цітаішвілі. Гіо вийшов на заміну на 67-й хвилині й вже на 84-й був змушений піти, зазнавши травми.

У підсумку маємо другу поспіль перемогу «Ворскли». Відзначаємо трьох наших експертів Сергія Лукаша, Сергія Ходирєва та Сергія Чуйченка які точно спрогнозували результат і автора голу.

Види спорту:

Футбольні турніри: