«Ворскла» на своєму полі програла «Шахтареві»

Полтавці втратили очки і Олів’є Тілля

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Ворскла» відбувся матч двадцятого туру Української прем’єр-ліги між полтавською «Ворсклою» та донецьким «Шахтарем». В гості до полтавської команди приїхав кризовий чемпіон, який в таблиці женеться за «Динамо». При цьому, втрата очок у Полтаві для гірників може стати фатальною в контексті боротьби за чемпіонство. Теж саме можна сказати й про «Ворсклу», тільки замість боротьби за чемпіонство тут боротьба за бронзу, а замість «Динамо» — луганська «Зоря».

«Ворскла» — «Шахтар» — 0:2

«Ворскла»: Різник, Пердута (Скляр, 38), Яворський (Челядін, 66), Чеснаков, Якубу, Кане, Пуцлін, Тілль (Альюн, 46), Луізао (Ребенок, 76), Кулач, Степанюк.

Головний тренер: Юрій Максимов.

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов, Бондар, Сіпріано, Майкон, Степаненко, Алан Патрік (Антоніо, 90), Марлос (Фернандо, 74), Мораес (Дентіньо, 80), Соломон (Мудрик, 90).

Головний тренер: Луїш Каштру.

Голи: Мораес (42, 62).

На цей матч Юрій Максимов не став змінювати схему яка принесла перемогу над «Олімпіком», і «Ворскла» знову вийшла за розташуванням 4-4-2. У воротах традиційно зіграв Дмитро Різник. Ліворуч у захисті вийшов Наджеб Якубу. В центрі оборони зіграла пара Володимир Чеснаков — Сергій Яворський. Праворуч захищався Ігор Пердута. В центрі півзахисту вийшли Олів’є Тілль та Давід Пуцлін. На правому фланзі атаки вийшов Луїзао, на лівому — Ібрахім Кане. Владислав Степанюк та Владислав Кулач вийшли як пара форвардів.

«Ворскла» намагалася грати в короткий пас і виходити з оборони низом. Іноді це вдавалося, але часто команда Юрія Максимова втрачала м’яч на своїй половині. Вже на першій хвилині після атаки правим флангом, пробивав Олів’є Тілль (пробив невдало), а через чотири хвилини якраз втрата м’яча біля свого штрафного майданчика призвела до пожежі біля воріт Різника. Соломон та Мораес по черзі пробивали по рамці, й Дмитро Різник та стійка рятували «Ворсклу».

На 29-й хвилині «Ворскла» знову могла забивати. Контратака все тим же правим флангом закінчилася тим, що Луізао відпасував на Тілля до штрафного майданчика, а люксембуржець покотив вздовж лінії воріт на Якубу. Під удар Наджеба кинувся Анатолій Трубін і виручив команду. На 31-й хвилині міг забивати Алан Патрік, але зі штрафного пробив у стійку.

Кінцівка першого видалася для полтавців кошмарною. На 42-й хвилині Алан Патрік відпасував на Мораеса, якого загубив Яворський, і той пробив точно в кут — 0:1.

На цьому неприємності полтавців не скінчилися. У боротьбі за м’яч Сергій Яворський влетів у Олів’є Тілля і «вирубив» люксембуржця. Того винесли з поля на ношах. До цього через пошкодження пішов з поля Ігор Пердута. Словом, після першої половини — пропущений гол і мінус два ключових гравці.

У другому таймі на полі з’явився Альюн, але «Ворскла» не стала перебудовуватися у три захисники, а Альюн вийшов на лівий фланг. Полтавці почали другий тайм активно. На 56-й хвилині Влад Кулач мав момент для голу, але після його обвідного удару м’яч полетів повз дев’ятку.

На 62-й хвилині для ворсклян сталося непоправне. Степанюк і Кулач вибігли в контратаку, Руслан міг віддати на вільного Кулача, але під тиском захисників втратив м’яч. «Шахтар» тут же організував швидку контратаку. Яку ефектним убаром завершив Жуніор Мараес — 0:2.

Після цього голу час що залишився перетворився на формальність. «Ворскла» не могла пробити оборонні редути гірників, а гості грали по рахунку, й дотримали свою перевагу до фінального свистка.

Види спорту:

Футбольні турніри: