Президент СК «Полтава»: «Будемо робити ставку на місцевих футболістів»

Сергій Іващенко / Фото: Владислав Власенко

Сергій Іващенко відповів на запитання журналістів напередодні старту у Другій лізі

Днями СК «Полтава», напередодні старту команди у професійному футболі представив шістьох новачків і провів відкрите тренування. Там же президент клубу Сергій Іващенко відповів на запитання журналістів.

Про завдання перед клубом і командою

«Ми ставимо перед командою максимальні завдання, але водночас ми розуміємо, що наша команда вперше опинилася у професійному футболі. А значить доведеться зіткнутися із зовсім іншою якістю суперників та вимогами. Також доведеться звикати до частих роз’їздів. Географія „Групи Б“ у Другій лізі значно ширша, аніж це було в аматорському чемпіонаті. У перший рік команда і клуб мають набиратися досвіду».

«Зрозуміло, що у кожній грі команда і тренер мають налаштовуватися на перемогу. „Полтава“ має грати так, щоб глядачам було цікаво приходити на матчі. Команда і клуб робитимуть все для того щоб стадіон „Локомотив“ був повним».

«Зараз ми не ставимо за мету перше місце в групі чи вихід до Першої ліги, адже ще багато чого необхідно зробити. Ми маємо побудувати свою інфраструктуру, стадіон, дитячу школу... І це завдання не на сезон, а на найближчі п’ять років».

Про полтавський вектор

— Стратегічне завдання — побудувати клуб, де гратимуть полтавські футболісти. Наш девіз «Полтавці для полтавців» зажди в силі. Зараз у складі «Полтави» лише троє футболістів, які не є полтавцями. Ми будемо йти таким шляхом, щоб «Полтаву» поповнювали саме наші футболісти. А їх батьки, брати, сестри, друзі й т. п. це наші глядачі, вони приходитимуть на стадіон дивитися на своїх.

— Чи не несе такий принциповий полтавський вектор за собою ризику, впертися в певну стелю в плані результатів? При цьому ця «стеля» може бути не надто високою. В Європі є лише один відносно успішний приклад подібної моделі «Атлетик» з Більбао. В Україні ж куди більше невдалих прикладів.

— Ну от ви згадали «Атлетик». Коли їм загрожував виліт з Прімери, вони проводили опитування серед своїх вболівальників, де запитували що важливіше: зберегти у клубі команду басків чи залишитися в елітному дивізіоні. Більшість вболівальників підтримало баскський вектор. Якщо ми будемо ростити якісних футболістів — зможемо грати з ними й в Першій лізі й навіть в елітному дивізіоні. Але до цього треба йти крок за кроком, зараз ми лише стартуємо у Другій лізі.

— Зараз у Полтаві два професійні футбольні клуби — СК «Полтава» та «Ворскла». Рано чи пізно виникне ситуація коли вболівальнику доведеться обирати — чий матч йому дивитися, хоч на стадіоні, хоч у трансляції. Переконайте його, що він має обрати саме гру вашого клубу.

— Переконувати буду не я. Переконають футболісти, які будуть виходити на поле і самовіддано грати у футбол. А там вболівальник вже обере — чи йти на «Локомотив» чи на стадіон «Ворскла».

Сьогодні СК «Полтава» зіграє свій перший матч у статусі професіоналів. Команда Володимира Сисенка прийме «Суми». Початок о 18:00. Квитки можна придбати тут. Пряма трансляція — тут.

Види спорту:

Футбольні турніри: