Вплив футболу в розвитку координаційних здібностей у футболістів

Практично в кожному виді спорту ключовими навичками вважаються спритність і точність. Футбол — не виключення! Кращі гравці вражають глядачів і фанатів умінням дриблінгувати, вести м’яч і потрапляти у ворота з величезних дистанцій. А їх секрет криється у високорозвинених координаційних здібностях.

Координаційні здібності у спорті — що це?

Координаційні здібності — уміння контролювати свої рухи та регулювати їх з відмінною швидкістю реакції. У цьому церебральному процесі задіяні механізми ЦНС (центральної нервової системи), органи сприйняття, різні рецептори, м’язи, сухожилля й опорно-руховий апарат. Чинник спритності залежить від фізичної підготовки, рівня розвиненості навичок та віку організму.

Координаційна здібність відповідає за:

 • Рівновагу
 • Швидкість реакції
 • Орієнтацію у просторі
 • Точність рухів

Що стосується футболу, тут контекст координаційних здібностей має на увазі швидкість реакції на зміни розкладу гри, швидкість загальної реакції, виконання потрібних дій з максимальною швидкістю, здатність координувати свої фізичні реакції, утримання балансу під час непередбачених ситуацій, готовність до різких змін обставин. Для розвитку подібних навичок використовують координаційні кільця, придбати які можна за посиланням — https://europaw.ua/ua/koordinaczionnye-kolcza/.

Особливо цінується здатність футболіста розставляти пріоритетність завдань, виділяючи для себе першочергові та другорядні завдання.

Існує класифікація координаційних здібностей. Рухові чинники діляться на показники абсолютні, і показники відносні. Абсолютні показники включають висоту стрибка, швидкість бігу або силу удару. Відносні ж, стосуються більш абстрактних речей, таким як спритність, кмітливість, координація рівноваги й так далі.

Якщо футболіст хоче досягти успіху у своїй справі, важливо приділяти багато часу на тренування і розвиток координаційних здібностей, адже без регулярної роботи над собою і розвитком нових навичок навряд чи можна стати зіркою футболу.

Види координаційних здібностей у футболі

Для кожного різновиду спорту набір координаційних навичок сильно відрізняється. Наприклад, професійний хокеїст або тенісист матиме навички, які не зовсім пристосовані до футболу, і навпаки.

Футбольні координаційні здібності мають на увазі такі якості як:

 • Миттєва зміна напряму рухів
 • Ритмічність рухів
 • Швидкість орієнтації у просторі
 • Узгодження власних дій
 • Збереження рівноваги після різких рухів
 • Відчуття м’яча
 • Якісний дриблінг

Украй важливо розвивати в собі почуття ритміки рухів. Саме за допомогою частої зміни ритму і інтенсивності рухів, нападнику вдається заплутати супротивника та залишити м’яч при собі. Відчуття ритму проявляється в прийомі та веденні м’яча, розгоні для удару, зміни рухів, умінні підлаштуватися під темп суперника.

Як футболісту розвинути координаційні здібності

Існує величезна кількість способів та вправ щоб поліпшити ваші координаційні навички. Наприклад, один з методів полягає у багатократному повторенні вправ, щоб довести їх до рівня автоматизму. Другий метод — змінний, при якому треба з різною частотою міняти дії, щоб розвинути швидкість реакції і скоротити адаптаційний період до кожної нової дії. Умовно кажучи, щоб ви могли перемикатися «на раз».

Ще один метод розвитку координації у футболі — суперницький, це коли гравці імітують змагання і виконують певне завдання, змагаючись один з одним.

Головне правило — не можна зациклюватися тільки на одному аспекті розвитку координації, оскільки тут обов’язково потрібний комплексний підхід і постійне чергування методів.

Тренування і вправи для розвитку координації

Координаційні вправи мають необмежений потенціал для розвитку здібностей футболіста. Скласти список усіх вправ для поліпшення координації просто неможливо, оскільки єдина межа — ваша фантазія. Кожну вправу можна так чи інакше доповнити або прискорити, щоб регулювати рівень складності залежно від підготовки гравця. Europaw пропонує широкий асортимент спортивного інвентарю для розвитку ваших здібностей.

Одним з кращих тренувальних інструментів є координаційні сходи, за допомогою яких можна досягти блискавичної реакції.

Вправи з бар’єрами стануть для вас відмінним тренуванням якщо ви хочете поліпшити свою координацію. За допомогою бар’єрів можна розвинути стрибучість, спритність і здатність швидко реагувати на перешкоди. Великий вибір інвентарю для розвитку координації від виробника Europaw можна придбати за посиланням https://europaw.ua/ua/fishki-i-konusy/.

Конуси, фішки та стійки допоможуть вам розвинути та поліпшити футбольні координаційні навички вашого тіла і розуму.

Види спорту:

Футбольні турніри: