Перші кінні змагання відбулися біля Диканьки

Кінні змагання у селі Михайлівка на Полтавщині | Фото Ганни Козельської

На Полтавщині дедалі популярнішим стає кінний спорт. Так, нещодавно у селі Михайлівка Диканського району з’явилося ще одне місце для проведення змагань.

16 жовтня вперше відбулися відкриті змагання з конкуру на Кубок кінного спортивного клубу «Vladus riding club» (організатор — громадська організація «Вітер змін»). Десять років тому клуб заснував спортсмен, тренер, педагог Владислав Панасенко. Він тренує дітей і дорослих, які захоплені кількома видами кінного спорту — конкуром, вольтижуванням, джигітуванням. Також тут отримують допомогу діти, яким, за медичними показами, необхідні заняття з іпотерапії. Популярним серед молоді став кінноспортивний табір «Вітер змін». Але умов для проведення змагань дотепер не було.

— Перш ніж проводити змагання, потрібно підготувати базу та інфраструктуру, — пояснює Владислав Панасенко. — У цьому році ми закінчили будівництво гостьової стайні, полів для змагань. 

Організовуючи змагання, в клубі мали на меті подальший розвиток як власного кінноспортивного комплексу, так і кінного спорту Полтавщини в цілому. Адже поки що в області лише кілька КСК проводять подібні турніри, а бажаючих здобувати перемоги стає все більше. І особливо — серед дітей. Владислав Панасенко насамперед орієнтується саме на них.

Кінні змагання. Діти.

— Дитячий спорт — це перспектива, вектор майбутнього, — говорить засновник клубу. — І до нас приїхало багато спортсменів-початківців, найменшим з яких лише по сім років. Ми організували для них окремий маршрут «Жердини».

Згаданий маршрут організовують далеко не на всіх змаганнях. Адже він — суто технічний, серед його учасників не визначають переможців. На поле виходять новачки, які ще не вміють долати перешкоди. Тому коні їх не перестрибують, а лише переступають через жердини. Це потрібно, щоб найменші учасники навчилися проходити маршрут, не боятися перешкод, краще розуміти свого чотириногого спортивного партнера. Тож тренери інших клубів привезли багато своїх підопічних саме для проходження «Жердин».

Кінні змагання

Для старших дітей і дорослих спортсменів було три маршрути з перешкодами заввишки 50 см, 70 см і 90 см, на кожному з яких визначали переможців та призерів. Загалом участь у змаганнях взяли майже півсотні вершників на 30 конях з кінноспортивних клубів Полтавської та Харківської областей, відбулося 80 стартів.

Головною подією змагань стало вручення Кубку КСК «Vladus riding club» учаснику, який краще за всіх пройшов найскладніший маршрут. Здобула цю престижну нагороду Поліна Лавриненко на коні Богема. Сімнадцятирічна спортсменка має III спортивний розряд, тренується в КСК «Імпульс», що в селі Супрунівка під Полтавою.

Владислав Панасенко

Ми поцікавилися у головного судді змагань, судді 2 категорії, представниці Полтавської обласної федерації кінного спорту Аіші Дикої, як, на її думку, пройшов перший турнір у КСК «Vladus riding club».

— У всіх колись буває перший раз, і організувати змагання вперше буває складно, — відповіла вона. — Але в клубі з цим завданням впоралися.

Владислав Панасенко

Задоволений заходом і Владислав Панасенко. Він зізнався, що організаційна робота насправді забрала чимало коштів і нервів, але результат був того вартий, адже турнір пройшов на достатньо високому рівні.

— Коли бачиш, що учасники задоволені, розумієш: клопоти не були марними, — говорить засновник клубу.

Не підвела й команда з самого «Vladus riding club». Оскільки не треба було нікуди їхати, участь у змаганнях змогли взяти всі місцеві спортсмени — загалом їх було 13, і на 8 конях вони вийшли на 21 старт. Їм вдалося отримати одне перше місце, три других і одне третє. Це — найбільша кількість призових місць серед всіх клубів, які брали участь у турнірі.

Коні

Владислав Панасенко обіцяє і надалі розвивати створений ним КСК і проводити змагання. А команда клубу готова йому допомагати і здобувати нові перемоги.

ГО «Вітер змін», учасники турніру вдячні за суттєву допомогу в організації змагань спонсорам, які надали фінансову підтримку та призи: ТОВ НВП «Інтерагросервіс» (с. Стасі, керівник Головін Геннадій Анатолійович), ТОВ «Діканькамлін» (смт Диканька, Мартиненко Євген Іванович), ГК «Долина» (м. Полтава, Лопаєнко Юрій Олексійович), ТОВ «Стасі Насіння» (с. Стасі, Турчинов Олексій Євгенович), база відпочинку «Balka eco club» (с. Глибока Балка, Мельник Анатолій Іванович), магазин «Вакула» (смт Диканька, ПП Овсій Валентина), ПП «Сервіс-Продукт» (смт Диканька, Дорогобід Олександр Петрович). З результатами змагань ви можете ознайомитись тут.

Види спорту:

Футбольні турніри: