Чемпіон світу з рідкісного виду спорту тренував дітей під Диканькою: як так вийшло і скільки це коштувало

Ентоні Бро Петі з підопічними / Фото з Facebook

Француз Ентоні Бро Петі три дні тренував дівчат з Михайлівки

Для розвитку будь-якого виду спорту і його популяризації серед молодого покоління потрібен живий успішний приклад. В Україні легше популяризувати бокс аніж, скажімо, важку атлетику, адже є відомі медійні особистості, які його уособлюють: Брати Клички, Олександр Усик і т. п. В гості до вихованців секції боксу будь-якої Полтавської ДЮСШ можна запросити чемпіона світу Олександра Хижняка, він проведе якесь тренування, відповість на запитання юних спортсменів і вони запам’ятають це на все життя й точно чомусь навчаться. Так цілу серію тренувань з дітьми на Полтавщині проводив Олімпійський чемпіон Жан Беленюк, а у Кременчуці своїм прикладом популяризували спорт боксер Віктор Вихрист та легкоатлетка Ольга Ляхова. Але є види спорту, які в Україні ще не представлені якимось яскравими особистостями, і тоді для того щоб перейняти досвід кращих, цих кращих доводиться шукати за кордоном. Іноді доводиться задовольнятися інтерв’ю та відео з інтернету, іноді «кращі» навідуються в Україну з майстер-класами. Але бувають і цікавіші історії. Так, у невеличкий кінно-спортивний клуб під Диканькою завітав чемпіон Світу з кінного вольтижування, француз Ентоні Бро Петі. І не просто завітав, а три дні тренував шістьох місцевих дівчат.

Що таке вольтижування

Вольтижування (від французького «voltiger») це дисципліна у кінному спорті під час якої спортсмени виконують хореографічні та акробатичні вправи стоячи верхи на коні, який рухається. Змагання з вольтижування проходять як індивідуально, так і серед пар чи команд. Номери виконуються під музику і всі елементи оцінюють судді. Якщо проводити аналогії з іншими видами спорту, то принцип вольтижування схожий на фігурне катання чи художню гімнастику. Це не лише виконання спортивних елементів, а й шоу яке має елемент творчості. Виглядає це досить ефектно.

В Україні вольтижування існує не більше трьох років і на всю Україну осередків, де б готували вершників-вольтижерів не так багато — у Києві й на Полтавщині, а конкретно у Михайлівці у клубі «Vladys riding club». Саме тут тренується команда дівчат до яких і запросили чемпіона світу.

Хто такий Ентоні Бро Петі

Французький вершник Ентоні Бро Петі у 2016-му році переміг на Чемпіонаті Світу з вольтижування. Тоді йому було 23 роки і після цього успіху він закінчив кар’єру. Як зізнається сам вершник «покинув, тому що боявся колись посісти друге місце». Ентоні хотів отримати тренерську ліцензію в рідній Франції, але цей процес затягнувся. Тож зараз він «гастролює» по Світу виступаючи на різних кінних шоу, проводячи тренування та майстер-класи та заробляючи цим собі на життя. Так, Ентоні Бро Петі ілька разів приїздив до України й проводив тренування у Києві. А цього року він навідався до Михайлівки й три дні провів з вихованками КСК «Vladys riding club», тренуючи їх та допомагаючи порадами.

Ентоні Бро Петі

— Дівчатка повинні розуміти, що прогрес — це складно, і чудес не буває, для прогресу потрібна робота, — говорить француз. — Ось уже п’ять років я подорожую світом і бачу багато учнів. Єдина різниця між ними — це ставлення до роботи. Ви можете бути дуже талановитим, але, якщо не працюватимете, то нічого не досягнете. І полтавські дівчата теж повинні вдосконалюватися і старанно працювати, щоб здійснити свою мрію.

Лайфхак: як запросити чемпіона світу потренувати дітей під Диканькою

Про те, що необхідно щоб до твого клубу з тренуваннями завітав чемпіон світу, ми запитали у засновника КСК «Vladys riding club» Владислава Панасенка. Він розповів, що ключовим фактором виявилися особисті контакти.

— Владиславе, ідея запросити в клуб крутого тренера це добре, але її очевидно, не так просто втілити. Як вдалося домовитися з Ентоні й «заманити» його в село під Диканьку?

— Вольтижування в Україні з’явилося три роки тому й національна Асоціація кінного почала організовувати навчальні семінари та майстер-класи з провідними європейськими тренерами та суддями. Туди приїздив і Ентоні. І ми теж брали участь в такому семінарі зі своєю командою. Але при цьому в Україні ще не проводять національних змагань, адже цей спорт у нас лише в зародку — немає ані великої кількості спортсменів, ані кваліфікованих суддів. Єдиний спосіб щоб дівчата нормально позмагалися — виступити на міжнародному турнірі. І зрештою, вони до цього майже готові. Там щоб поїхати на міжнародні змагання і гідно там виступити, необхідна була потужніша підготовка. Оскільки з Ентоні ми перетиналися на семінарах, ми запросили його щоб він допоміг дівчатам. Сподіваюся, що це був не останній раз.

Владислав Панасенко

— Важко повірити в те, що Ви йому просто запропонували й він приїхав. Як вели переговори?

— Ми з ним спілкувалися у Києві й неодноразово пропонували приїхати до нас на базу. Зоб провести повноцінний збір з вольтижування, в ньому має бути не більше ніж восьмеро учасників. Інакше кожен вершник не отримає достатньо уваги. Це було помітно на всеукраїнських семінарах. Звісно, він не одразу погодився. Він мав певне стереотипне уявлення про Україну, як про небезпечну країну. Одна справа приїхати у Київ, і зовсім інша, їхати десь вглиб країни у сільську місцевість. Але всі побоюванні Ентоні ми розвіяли (сміється).

— У скільки вам обійшлася організація всього цього дійства?

— Його тренерські послуги коштували 400 євро на день. Він пробув у нас три дні, отже за тренування ми заплатили 1200 Євро. Додайте сюди проживання та перельоти. Все разом обійшлося приблизно у півтори тисячі євро. Нам пощастило знайти спонсорів. Дві компанії — «Dolina» та «Фрідом фінанс Україна» погодилися нам допомогти і частково покрили витрати.

— Тобто можна сказати, що організувати такий візит вдалося в першу чергу завдяки особистим зв’язкам — з самим тренером за зі спонсорами?

— Так. Все й вийшло.

— А якщо підбити якісь підсумки, чи вдалося задумане? Ви запрошували Ентоні для того щоб він допоміг вашим дівчатам підготуватися до міжнародних змагань. Чи вдалося це? Та й взагалі, чи можливо це зробити, маючи лише три дні?

— Ентоні не просто приїхав, потренував дівчат, поїхав і всі про нього забули. Він розповів про особливості та нюанси тренувальних програм, розповів про особливості суддівства та багато іншого. Якщо простіше — з власного досвіду розповів як і що треба робити. А ми, оперуючи цими даними продовжуємо готуватися. З від’їздом Ентоні тренувальний процес для дівчат не закінчився.

— Коли чекати спортсменок з Михайлівки на міжнародних стартах?

— Наступного року плануємо. Орієнтовно це весна-літо. З допомогою Ентоні спробуємо дебютувати на міжнародному рівні.

Види спорту:

Футбольні турніри: