Голи, пенальті, тріумф «Гірника-Спорт»: підсумки фінальних матчів Кубка Пожечевського 2022 (відео)

ФК «Гірник-Спорт» / Фото: Дмитро Булига

Черговий традиційний зимовий турнір добіг кінця

Двадцятого лютого у Полтаві на стадіоні Полтавського автоагрегатного заводу відбулися заключні матчі Кубку Віктора Пожечевського 2022. Аматорські «Олімпія» з Савинців та «КЛФ» з Полтави у драматичному матчі розіграли бронзові нагороди. А потім «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів та кременчуцький «Кремінь» зійшлися у боротьбі за головний трофей.

Після того як реконструйований стадіон на території ПААЗу урочисто відкрили, арена потроху перетворюється на головне місце паломництва полтавських любителів футболу. Асоціація футболу Полтавщини домовилася з «Ворсклою» і отримала дозвіл використовувати це поле для своїх турнірів. Тож тепер арену використовують по повній програмі. Тут проводяться міські футбольні турніри, свої спаринги на ньому грають СК «Полтава» та «Ворскла» U-19. Ну і звісно ж саме тут відбувалися полтавські матчі Кубку Пожечевського. Словом, у вболівальників з’явився новий маршрут, який вже встиг стати звичним, і чим ближче до весни, тим частіше вони відвідуватимуть ПААЗ.

На першу гру, де за третє місце боролися «КЛФ» та «Олімпія» завітали лише кілька десятків людей. Причина, ймовірно, у ранньому початку матчу (гра розпочалася о 10:30) й у плутанині з часом. Річ у тім, що у всіх афішах Асоціації футболу Полтавщини стояв час початку матчу 11:30, і в останній момент його раптово змінили. Тому більшість вболівальників втрапили на гру вже під кінець першого тайму. До того часу «Олімпія» вже вела в рахунку й через вилучення Владислава Тарганчука грала у меншості. Згадуючи незлим тихим словом Асоціацію та її комунікативні здібності, любителі футболу спостерігали за матчем. А там справа дійшла до лотереї.

«КЛФ» — «Олімпія» — 1:1 (4:5. по пен.)

«КЛФ»: Постранський, Гринь, Коба, Мороз, Алексеєнко, Бажан, Шевченко, Субочев, Пономаренко, Місяйло, Гриценко.

На заміні: Чуваєв. Гулович, Марков, Ільчиш, Мисюра, Халілов, Гребінюк, Папірний, Ягодовський, Попов, Ничипорук.

Тренер: Олександр Мелащенко.

«Олімпія»: Васецький, Богомаз, Тарганчук, Малик, Брага, Ньємб, Бірюк, Ковтун, Насібулін, Радченко, Кірпіченко.

На заміні: Казаков, Дземку, Рудченко, Тищенко, Момот, Ситник, Бурляй, Долгий.

Тренер: Олександр Безуглий.

Голи: Бажан (72) — Ньємб (31)

Пенальті у складі «КЛФ» забили: Попов, Пономаренко, Ничипорук та Гринь.

Не забив: Субочев.

Пенальті у складі «Олімпії» забили: Рудченко, Богомаз, Долгий, Тищенко, Радченко.

На 33-й хвилині був вилучений Владислав Тарганчук (друга жовта)

На 78-й хвилині був вилучений Олексій Гулович (пряма червона)

Варто відзначити, що кілька разів арбітр матчу змушував футболістів перебивати пенальті, адже воротарі виходили з рамки до удару, чого за правилами робити не можна.

Отож «Олімпія» перемогла, отримала свої заслужені «бронзові» нагороди і настав час фінального матчу. Це протистояння розпочалося за розкладом, без сюрпризів.

«Гірник-Спорт» — «Кремінь» — 2:0

«Гірник-Спорт»: Жмурко, Шинкаренко, Чуєв, Кравчук, Малакі, Кулаковський, Росляков, Коваль, Савінський, Понедєльнік, Яворський.

На заміні: Паламарчук, Хаімов, Цвіренко, Мильченко, Орнат, Бруно, Паламар, Сологуб, Громенко, Черниш, Книш.

«Кремінь»: Єрмолов. Товкач, Сидоренко, Пилипенко, Азізов, Жданович, Галата, Сейтхалілов, Галоян, Лісняк, Куць.

На заміні: Третяк, Адегбола, Бородін, Куртян, Тищенко, Ульянов, Молько, Кучеренко, Навроцький.

Голи: Понедєльнік (3), Орнат (86).

Вже на третій хвилині кременчужани не змогли вийти з оборони, втратили м’яч на своїй половині й гравець «Гірника-Спорт» Андрій Понедєльнік увійшов до штрафного майданчика і переграв воротаря — 1:0. В цей час гравець «Гірника-Спорт» лежав на газоні зазнавши пошкодження, але навряд він образився на партнерів, що не вибили м’яч. «Гірники» святкують швидкий гол.

Не зважаючи на товариський характер турніру, гру в першому таймі можна було вважати грубою. Раз по раз на полі з’являлися лікарі, а кілька футболістів зазнали серйозних ушкоджень і не дограли матч. Тренер «Кременя» Роман Локтіонов періодично пред’являв арбітрам претензії за безмірну демократичність: мовляв, судді не дають футболістам карток, ті почуваються вільніше, дозволяють собі забагато й наносять травми опонентам.

За чотири хвилини до кінця основного часу команда з Горішніх Плавнів забила вдруге. На 86-й хвилині номінальні господарі провели масовану атаку. Кременчужани не змогли відбитися, й Андрій Орнат, підібрав м’яч і проштовхнув його в бік воріт. Це важко назвати акцентованим ударом, але м’яч закотився точно в кут воріт — 2:0.

У підсумку призові місця на Кубку Віктора Пожечевського 2022 розподілилися так:

  • 1 місце — «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні)
  • 2 місце — «Кремінь» (Кременчук)
  • 3 місце — «Олімпія» (Савинці)

Кращим гравцем у складі «Кременя» визнали Дениса Галату, у складі «гірників» — Андрія Понедєльніка. Кращий бомбардир — Іван Куць з «Кременя».

Вже 23 лютого на цьому ж полі стартує турнір «Полтавська весна 2022», де вболівальники знову побачать «Гірник-Спорт» і «Кремінь», а також СК «Полтава», «Ворсклу» U-19 і багато інших.

Види спорту:

Футбольні турніри: