Олексій Дитятьєв: «Я пишаюся тим, що я українець. Нас не зламати»

Олексій Дитятьєв

Колишній захисник «Ворскли», який нині грає у «Краковії» поспілкувався з журналістами

Вболівальники полтавської «Ворскли» добре пам’ятають захисника Олексія Дитятьєва, який виступав за «біло-зелених» в часи коли тренером був Василь Сачко. Зараз Олексій виступає за польську «Краковію» і з-за кордону допомагає українській армії. На його рідній Херсонщині зараз господарюють окупанти.

Про початок війни

«Війна почалася з того, що дружина розбудила мене вночі, а я не міг зрозуміти що сталося. В мене досі відчуття, що я сплю»

Про рідних у Каховці

«Спочатку батьки не встигли виїхати, й ми чесно кажучи „профукали“ момент коли це можна було зробити успішно. Потім з’явилися величезні черги на заправках, і більшості людей дійсно довелося залишитися. Сім’я подруги моєї дружини встигли виїхати, і ми їх прийняли у Польщі. Її чоловік пішов у тероборону».

Про допомогу армії та переселенцям

«Ми кожного дня тут зустрічаємо українців і знаходимо для них житло. Неочікувано багато поляків зголосилися нам допомогти. Мені постійно телефонують, пропонують свої кімнати, допомагають. Ще жодного разу не було такого, щоб нам відмовили у допомозі. Велика повага всім полякам».

«Ми постійно спілкуємося з волонтерами, і у футбольних колах, і поза ними. Ігор Худоб’як з Греції передав мені амуніцію для військових, а я передав жінці на кордоні, і зараз та амуніція прямує до України. Ми тут в мирній обстановці намагаємося вирішувати ті завдання, які можемо».

Про Україну

«Я пишаюся тим, що я українець і тим як зараз Україна мобілізувалася. Біля військкоматів черги. Я знаю футболістів, які взяли в руки автомати й пішли захищати батьківщину. Я зараз про це розповідаю, і у мене мурашки по шкірі. Я вірю в нашу перемогу, адже таких людей не зламати. За нами правда, ми боремося за нашу свободу, дітей та внуків. Проти таких людей ні в кого немає шансів. Вони прийшли до нас зі зброєю і від тієї ж зброї й загинуть. Вони залишаться лежати на нашій землі й безславно помруть».

Види спорту:

Футбольні турніри: