Людмила Лузан завоювала «золото» І етапу Кубка Світу з веслування: загалом у полтавців вже три комплекти медалей

Людмила Лузан

Наша спортсменка присвятила перемогу Україні й наголосила на незламності нашого народу

У чеському Рачіце триває І етап Кубка Світу з веслування на байдарках і каное. У денній сесії змагань відбулися вирішальні фінали на п’яти дистанціях, де змагалися представники Полтавщини. Полтавські веслувальники в денну сесію завоювали три комплекти медалей

«Бронзу» на дистанції 200 м у каное-одиночці посів полтавців Олег Боровик. Наш спортсмен фінішував третім, з часом 40,61 с. Перше місце тут посів литовський веслувальник Генрікас Зустаутас (час — 39,71 с). Друге місце в угорця Давіда Корисянського (час — 40,11 с).

Олег Боровик

Друге місце у байдарці-четвірці на 500 м завоював представник Полтави Олег Кухарик, який змагався в екіпажі з Дмитром Даниленком, Ігорем Труновим та Іваном Семикіним.

На початку гонки українці разом з іспанським та литовським човном дещо відірвалися від інших переслідувачів і змагалися за перемогу. У підсумку українці, з Олегом Кухариком на «носі» човна, фінішували другими з часом 1:20,29 хв. Іспанці випередили наших хлопців на 0,97 с і прийшли першими з часом 1:19,32. «Бронза» у байдарочників з Литви (час — 1:20,68).

Другий ліворпуч - Олег Кухарик

Та найбільше потішила полтавських і не тільки вболівальників двократна медалістка Олімпіади в Токіо Людмила Лузан. Вона змагалася у каное-однночці на 1000 м і впевнено виграла свій заїзд. Людмила зі старту взяла гарний темп і не відставала від групи лідерів. Після половини дистанції оформилися основні претенденти на перемогу — українка змагалася з китаянкою Лі Лі та чилійкою Марією Мальяр. Втім, перед самим фінішом, китаянка та чилійка не витримали темпу, натомість Людмила навпаки не скинула оборотів і зуміла добряче відірватися. У підсумку підопічна Миколи Мацапури впевнено виграла гонку з часом 4:25,31. Відрив від найближчої переслідувачки — 2,39 секунди.

Після фінішу, щойно Людмила вибралася з човна, до неї тут же звернулися за коментарем, і вона, захеканим після гонки голосом, сказала, що присвячує цю перемогу своїй країні.

— Я вперше змагалася на дистанції 1000 м і я дуже задоволена, — говорить Людмила. — Я присвячую цю перемогу Україні. Я хочу, щоб всі знали, що у нас в країні війна. Нашим спортсменам морально важко тренуватися в цей сезон, але ми перемагаємо. Тож це ще раз підтверджує, що ми незламний і сильний народ, і перемога обов’язково буде за нами. Слава Україні!.

У каное-двійці на 500 м Людмилі Лузан та Анастасії Четверіковій зовсім трохи не вистачило до медалі. Дівчата фінішували четвертими з часом — 1:59, 20. Павло Алтухов, який змагався у каное-одиночці на 1000 м фінішував шостим з часом 1:46,72.

Види спорту:

Футбольні турніри: