Юрій Максимов у “Ворсклі”: згадки приємні й не дуже

Юрій Максимов / Фото з офіційного сайту «Ворскли»

Підбиваємо підсумки роботи тренера у Полтаві

Днями з табору полтавської “Ворскли” надійшла новина про те, що у Юрія Максимова закінчився контракт з клубом. У повідомлення пресслужби не йшлося про якусь конкретику, а сам головний тренер “Ворскли” потім сказав, що дізнався про те, що у нього закінчився контракт від сусіда по дачі. Пізніше, “Ворскла” офіційно повідомила про те, що нової угоди з Юрієм Вільйовичем не буде. Тренер і клуб подякували один одному за співпрацю і розійшлися у різні боки, а це значить, що у зелено-білих незабаром буде новий тренер.

Той відрізок часу, який Юрій Максимов провів у Полтаві запам’ятався багатьма речами, як позитивними (фінал Кубка чи виїзна перемога над “Динамо”), так і не надто. Ми вирішили згадати всі яскраві моменти Юрія Максимова у “Ворсклі”.

З останнього місця в таблиці до фіналу Кубка

Коли Юрій Максимов очолив “Ворсклу”, команда після експериментів Віталія Косовського перебувала на останній сходинці турнірної таблиці й впевнено йшла до першого в історії вильоту з елітного дивізіону. Його власне і запросили як кризового менеджера, щоб швидко загасити пожежу. Це більш ніж вдалося. “Ворскла” не лише не вилетіла, й покинула низи турнірної таблиці, а й дісталася до фіналу Кубка України, де лише в серії одинадцятиметрових поступилася київському “Динамо”. Вирішальний удар “запоров” Володимир Баєнко, який після того залишив “Ворсклу”. Зараз він спортивний директор “Кривбасу”. Так, у свій перший сезон Максимов мав взяти з “Ворсклою” другий в її історії трофей, але зупинився за крок до цього.

Індивідуальний прогрес футболістів

Окрім командних результатів покращилися й індивідуальні скіли окремих гравців. Наприклад, Ібрахім Кане, який у Віталія Косовського грав лівого захисника, перебрався ближче до атаки, і часто грав центрального атакувального півзахисника, де був надзвичайно коричним. А схема з трьома захисниками дала можливість розкритися довжелезному Альюну, який у Віталія Косовського взагалі не грав. І навіть вічний опорник Олександр Скляр під керівництвом Юрія Максимова розкрився як диспетчер і універсал.

Друга в історії клубу виїзна перемога над «Динамо»

Не зважаючи на те, що гранди українського футболу - “Динамо” та “Шахтар” переживають скрутні часи, перемагати їх та ще й на їх полі для інших команд досі почесно. Колись, за часів Василя Сачка, “Ворскла” вже вигравала в Києві. І от у листопаді 2021-го “Ворскла”, яка зазвичай грає з киянами не надто вдало, сенсаційно перемогла на виїзді. При цьому догравали полтавці матч у меншості, але не віддали перемогу. Юрій Максимов тоді запам’ятався ще й тим, що кричав своїм гравцям — а конкретно Руслану Степанюку — не відсиджуватися в обороні й атакувати. “Та х*й с ним, с этим счётом! Иди туда!» - лунало з тренерської лавки. Це принесло результат “Ворскла” перемогла, епізод з настановами розлетівся на меми, а самого Юрія Вільйовча визнали найкращим тренером туру, а згодом і місяця.

Втрати “своїх” очок

Крім позитивних тенденцій, у роботі Юрія Максимова були й негативні. Наприклад, команда часто пропускала, ведучи в рахунку, і втрачала очки, у здавалося б виграшному матчі. Щонайменше матчі проти “Дніпра-1”, “Львова” та “Десни” в перерваному сезоні УПЛ, можна назвати такими, де полтавці втратили” свої “очки”. Себто команда не дорахувалася шести пунктів. Маючи їх в активі, полтавці б фінішували б на позицію вище. Оскільки це не поодинокі нещасні випадки, а тенденція, можна впевнено говорити про те, що вона на совісті тренерського штабу. Тим більше, що саме з нею пов’язаний найбільш болісний момент кар’єри Максимова у “Ворсклі”. Але про нього згодом.

Ігнорування пресконференцій після невдалих матчів

Юрій Максимов чудово проявляє себе у матчах коли все йде вдало, але коли щось не складається, Юрій Вільйович часто своєю поведінкою і дивними заявами додавав ще більше негативу. Одна з неприємних тенденцій — систематичне ігнорування пресконференцій після невдалих поєдинків. Так головний тренер не лише втікав від відповідальності, а й підставляв своїх помічників, яким доводилося “віддуватися” за нього. Або ж дивні висловлювання після матчів, на кшталт “У нас завдання вийти до Єврокубків? В мене інша думка”, при тому, що клуб чітко озвучив свої цілі на сезон. Все це в комплексі не йшло на користь ні футболістам, ні вболівальникам, ні репутації клубу. А сам тренер замість впевненості випромінював швидше істерику.

Виліт від “КуПСа” і сварка з помічником

І останній епізод — той у якому зійшлося все погане, що було в роботі Юрія Максимова. Втрата перемоги на останніх хвилинах, дивна поведінка тренера і що головне — виліт з Єврокубків від першого ж суперника, що для команд Юрія Максимова теж є тенденцією.

Коли “Ворсклі” у кваліфікації до Ліги Конференцій дістався “КуПС”, багато хто зрадів легкому жеребу. І дійсно, це команда, яку ворскляни могли й мали проходити. Втім, у першому матчі "Ворскла” втратила перемогу на останніх хвилинах, а у матчі-відповіді — перед очима своїх вболівальників — ведучи в рахунку, знову все втратила і програла у додатковий час.

У Юрія Максимова тоді не знайшлося мужності відповісти на запитання журналістів. Більше того, у нього стався жорсткий конфлікт з помічником Віктором Уляницьким, після чого той залишив команду, хоча був важливою частиною тренерського штабу.

Так Юрій Вільйович знову вперся у свою звичну стелю — перша стадія Єврокубків. Тоді його не звільнили, давши допрацювати до кінця контракту, але нову угоду вже ніхто не підписував.

То як ставитися до раптової зміни тренера у “Ворсклі”

Юрій Максимов говорив про те, що, мовляв, дізнався про термін дії свого контракту від сусіда. Але у нього є агент, який має займатися контрактами, та й клуб, якби збирався продовжувати угоду з наставником, давно вів би переговори. Враховуючи, що зі слів тренера, переговорів не було — не підписання нової угоди не таке вже й раптове. Клуб не збирався його залишати. Як це оцінювати? - Залежить від того хто буде далі. Якщо “Ворсклу” очолить анонсований Віктор Скрипник можна буде сказати, що керівництво “Ворскли” зробило логічний крок. Один тренер врятував команду в потрібний момент, але потім вперся у свою професійну “стелю” - логічно, що йому на зміну має прийти той, у кого ця стеля дещо вища. Якщо ж Юрія Максимова замінить хтось сумнівний — нинішній тандем Сапай-Ребенок, чи Віталій Косовський, чи хтось з когорти безробітних українців рівня не вище ніж власне Юрій Максимов — це буде провал і величезний крок назад.

Види спорту:

Футбольні турніри: