Олег Кухарик: “Зненацька нам сказали, що ми тренуватимемося у Києві на Трухановому острові й харчуватимемося своїм коштом”

Олег Кухарик

Представник Полтавщини розповів про незрозумілі нюанси підготовки збірної України до Чемпіонату Світу

Днями проект “Веслування України” оприлюднив велике інтерв’ю з веслувальником Олегом Кухариком, який попри те, що сам родом з Миколаївщини — тренується на Полтавщині та на змаганнях представляє саме нашу область. Байдарочник розповів, що збірній України зненацька змінили план підготовки до Чемпіонату Світу. Команда знаходилася і тренувалася в Румунії, аж раптом спортсменам сказали повертатися в Україну, де йде війна, і збори у них проходитимуть на Трухановому острові в Києві.

- Після етапу Кубку світу в Познані ми всі роз’їхалися – трохи відпочити, щоб вже 5 червня зібратися в Снагові та розпочати перший етап підготовки до чемпіонату світу, - розпочав Олег, який вже знаходився в цьому місті, де збірна готувалася раніше в цьому році. – І тут, як грім серед ясного неба, дзвінок від старшого тренера збірної Олександр Сімонова, під керівництвом якого ми готуємося в цьому сезоні. Він сказав, що у нас 6 червня розпочинається збір в Києві на Трухановому острові, харчування своїм коштом. Я був в шоці від того, що почув. Чому про це було не повідомити раніше? Просто не попередити. Але цьому вже не дивуюся. Сьогодні (бесіда проходила 4 червня. – проєкт «ВУ») інформація вже така, що збір розпочнеться 8 червня. Кожного дня щось змінюється. На підготовку в Канаду нам їхати не дають – говорять, що Мінмолодьспорт не дає зелене світло, хоча, як нам раніше повідомляли, Канада забезпечує проживання і харчування, і лише переліт за рахунок України. Чомусь хтось блокує це рішення… Відповіді на це питання, як і на інші, у мене не має.

Наприклад, навіщо тратити державні кошти, якщо ми могли б спокійно залишитися в Снагові та продовжити підготовку.

Чи можна тренуватися в акваторіях України, а саме на Трухановому острові, у воєнний час? За інформацією деяких пабліків, ні.

- Тобто збірна України готуватиметься до чемпіонаті світу на базі, на яких жодного разу не тренувалася, в невідомо яких умовах, так?

- Наскільки я знаю, це база «Славутич», де тренуються веслувальники-новачки, для яких в цій локації організують табори. Але це не є умови для підготовки збірної України до чемпіонату світу. І, наскільки мені відомо, умов для проживання там особливо немає.

- Хто ще тренуватиметься перед чемпіонатом світу?

- Каноїсти.

- Чи плануєте якось діяти, пробувати змінити цей новостворений план підготовки?

- Звісно, говоритимемо з головним тренером стосовно бази підготовки, зокрема, про харчування. Ми ж маємо якнайкраще підготуватися до чемпіонату світу, щоб захистити титул, завойований рік тому, а не думати про те, де харчуватися. Як ми зможемо це зробити в тих умовах, що у нас будуть, складно сказати. Ми ж там ще не були. Зрозуміло, що головний тренер проживатиме в комфортних умовах вдома в Києві. У нас же з харчуванням великі питання.

- Якщо говорити про базу в Снагові, румунська сторона готова була утримувати вас деякий час?

- Наскільки я знаю, саме так. Як нам розповіли співробітники бази, вони готові нас утримувати до грудня. Як підтвердження моїх слів, тут залишаються веслувальники збірної України, які не потрапили на чемпіонат світу і які не можуть через воєнний стан потрапити до своїх домівок. Наприклад, Даня Харечко буде оформлятися тут в місцевий клуб і виступатиме за нього на змаганнях. Тобто ніхто нікого не виганяє.

Однак, у неділю спортсмени й конструкція з човнами виїжджають в Україну. Таке рішення головного тренера збірної України Ігоря Нагаєва.

Повний текст бесіди ви можете почитати тут.

Види спорту:

Футбольні турніри: