Шлях до перших єврокубків: в мережі з’явився огляд легендарного сезону “Ворскли” 1996/1997

Вболівальникам зі стажем буде над чим поностальгувати

Офіційний Yotube-канал “Ворскли” знайшов і опублікував архівне відео телеканалу “UTA-ТБ” (хто ще пам’ятає такий?) з оглядом легендарного сезону 1996/1997. Тоді “Ворскла” - переможець Першої ліги та дебютант елітного дивізіону — несподівано для всіх завоювала “бронзу” і здобула право на участь у Кубку УЄФА. У цьому відео можна побачити чимало речей, яких не побачиш сьогодні.

Вища ліга на стадіон “Локомотив”

Початок сезону випав на період, коли центральний стадіон “Ворскла” був на реконструкції. Тож перші домашні матчі ворскляни проводили на стадіоні “Локомотив”. Зараз уявити УПЛ на цій арені неможливо, адже зросли вимоги для атестації УПЛ. А колись навіть маленький “Локомотив” міг стати притулком для учасника Єврокубків.

Заруба з “Кременем”

Чого зараз немає в елітному дивізіоні так це дербі Полтавщини. Колись таке могло, але ФК “Полтава”, здобувши право на участь в УПЛ за спортивним принципом, так і не зіграв в еліті. Тож найзапеклішими дербі для області залишаються протистояння “Ворскли” та кременчуцького “Кременя”. В сезоні 1996/1997, про який йдеться, його ще можна побачити.

Сергій Долганський у складі “Чорноморця"

Одним з перших серйозних випробувань для полтавців став візит в гості до “Срібного” призера попереднього сезону — одеського “Чорноморця”. Тоді “Ворскла” забила у ворота одеситів три голи, а пропустив їх — молодий Сергій Долганський. Його помилки і пропущені голи можна побачити на відео. Пізніше, він багато років віддасть “Ворсклі”, а зараз тренує наших воротарів.

Повні трибуни

Що на “Локомотиві”, що на центральному стадіоні “Ворскла” на відео видно повні трибуни і щасливих вболівальників. Зараз, на жаль, подібний пейзаж уявити важко, хоча і стадіони стали більшими, і “Ворскла” регулярно виступає у Єврокубках, хоч і швидко звідти вилітає.

Види спорту:

Футбольні турніри: