Стендап-комік Вадим Дзюнько: «Був на перегляді у “Карпатах”, але з дитинства за “Шахтар” »

Вадим Дзюнько / Фото: Микола Лисогор

Ексклюзивне інтерв’ю з учасником «Stand Up Battle Club» та «Культурної оборони»

Після початку повномасштабної війни навіть найбільші любителі російського контенту потроху почали від нього відмовлятися. З плейлистів почала зникати російська музика. Про російське кіно вже ніхто й не згадує, а замість російських шоу на Youtube українці все більше починають цікавитися вітчизняним контентом. Замість «BadComediana» – «Geek Journal» та «Загін кіноманів», замість Дудя – «Антиподи», а замість ЧБД та прожарок – «Культурна оборона».

Початок війни змусив українців роззирнутися довкола і почати помічати те, чого раніше було не видно. Зокрема – український стендап. Всі хто полюбляє цей жанр гумору точно бачили виступи російських коміків з «ТНТ», бачили «Прожарки» і бачили шоу «Что было дальше?» (ЧБД). То все виглядало смішним, а потужний продакшн витісняв цим контентом все інше. Та 24-го лютого 2022 року все змінилося. Коміки з «ТНТ» своїм мовчанням або недолугими висловлюваннями назавжди втратили прихильність українців, а деякі – як казах Нурлан Сабуров – недолугим жартом просто поховав свою репутацію. Тепер від російського стенд-апу українці зазвичай плюють і лаються. А потім дивляться навкруги, і виявляється, що в Україні достатньо свого стенд-апу, а у Львові сформувався його потужний осередок, який рухає жанр вперед.

Наш сьогоднішній герой – стендап-комік Вадим Дзюнько. Хлопець з Квасилова Рівненської області, який переїхав до Львова, зараз один з найбільш впізнаваних львівських стендаперів нової хвилі. Вадим завітав до Полтави разом з благодійним проектом «Культурна оборона» й ми вирішили не втрачати можливості запросити його на ексклюзивне інтерв’ю. А оскільки і в житті Вадима і у благодійної місії «Культурної оборони» велику роль відіграє футбол, ми вирішили, що це буде цікаво й читачам «Полтавщини Спорт»

Про тур “Культурної оборони” та популярність

Від автора: Проект «Культурна оборона» крім розважальної носить ще й соціальну функцію, а саме — збір коштів для ЗСУ. Група коміків сідає в якійсь локації, запрошує гостя, і дві години ці люди веселять публіку. Все це онлайн транслюється в Youtube з можливістю для глядачів донатити для ЗСУ. Публіку заохочують призами за найбільший донат, а всі донати від 200 гривень один з коміків зачитує, тож глядач може також публічно жартувати.

- Вадиме, на одному зі стрімів, твій колега Богдан Вахнич назвав тебе людиною яку легко вразити. Мовляв, ти приємно дивуєшся кожній дрібниці. Що встигло тебе здивувати у Полтаві? 

- Коли я приїжджаю в нове місто, то мене можуть здивувати навіть незвичні вивіски на магазинах. А якщо говорити про сильні враження, то поки ми їхали мені дуже зайшла ваша природа. Під’їжджаєш до міста, а тут степ, лісостеп, десь дубочки ростуть. Це дуже гарно і круто. І я вже смикаю хлопців, щоб передати їм свої враження, й щоб вони теж дивилися у вікно.

- І як, дивилися?

- Так, але не надто реагували. Мабуть, були втомлені. Але в дорозі найвеселіше це блокпости. Чим ближче до Харкова, тим більше до нас там питань. В Сумській області теж. У нас все добре, ми їздимо з благою метою, але на блокпостах кожен раз відповідаємо по-різному.

- Чому так?

- Не знаю, мабуть, ніяковіємо. Типу бачиш військових з автоматами і такий «А ми… збираємо кошти, а ми… еее.. творчі» (сміється). Нас у машині дев’ятеро, до чийого вікна військові підійдуть, той і відповідає.

- Тобто, якогось чіткого алгоритму, що казати на блокпостах у вас немає?

- Ми його постійно складаємо, домовляймося про те, що казатимемо на наступному блокпості, але як тільки нас зупиняють, знову починається… Скоро, мабуть, казатимемо, що ми співаки (сміється). Один раз нас так і спитали «ви співаки?». Я сказав відповів, що ні, і солдат так розчарувався. Мабуть, хотів, щоб йому заспівали, чи хтозна. 

- Вас ще не впізнають на блокпостах?

- Під Харковом впізнали. Один солдат дивиться на нас і каже «О, знайомі обличчя», а інший: «Машину повністю до огляду» (сміється). Так що може ми йому знайомі не через творчість, а через те що подібні морди десь проштрафилися. Але мені дуже подобається, що хлопці зберігають почуття гумору, і коли чують, що ми гумористи, то й самі намагаються якось пожартувати.

- Ти займаєшся стендапом, їздиш із благодійними стрімами, працюєш ведучим, і навіть трохи співаєш. Як ти сам себе ідентифікуєш?

- Мені подобається визначення «гуморист», адже в нього можна вмістити всю діяльність, яку ти назвав. Ну але якщо обирати з переліченого, то напевно в першу чергу я стендап-комік. Адже заробляти вдається саме цим. Стріми то виключно для підтримки ЗСУ, ми ними не заробляємо. Нам вони лише додають впізнаваності.

- А якщо чесно, що зараз приносить більше – стендап чи весілля та корпоративи?

- З початком війни весілля та корпоративи скінчилися. У мене зараз є замовлення на серпень, але там люди ще думають чи святкувати чи ні.

- Може ми в серпні вже перемогу святкуватимемо…

- Так, дуже сподіваюсь. І тоді якраз всі кликатимуть собі ведучих. Але зараз заробляти вдається лише стендапом. Тому, в першу чергу я все ж стендап-комік.

- Зі всієї двіжухи, ти один з найбільш впізнаваних, але ось зараз на центральній вулиці Полтави до нас ще ніхто не підійшов сфоткатись. А взагалі, тебе впізнають на вулицях?

- Таке часто буває у Львові. Але там публіка вже трохи нами розбалувана, тому навіть після дуже крутого концерту, нам можуть просто подякувати, поплескати по плечі та й по всьому. Мовляв, дякую, ще перетнемось. А от коли ми поїхали до Луцька, то там фотосесія з публікою тривала досить довго. Ну і в Києві теж було багато. Виявилося, що у нас там значна частка ацдиторії.

- Ти маєш репутацію доброго і народного коміка, і напевно тобі доводилося стикатися з панібратством. Ти пу стоїш ти нікого не чіпаєш, аж тут до тебе підлітають і з криком «Дзюююнькоооо» починають плескати по плечах і фоткатись. Як ти з цим борешся?

- Таке рідко трапляється, але я розумію про що ти. Зазвичай так поводяться якісь старші мужики, які десь почули що ти знаменитість. Я сприймаю це як належне. Одного разу лише було так, що в мене жорстко згоріли плечі й мене шанувальник почав по них плескати. То був єдиний раз, коли довелося зробити зауваження. А так, я все розумію, я ж такий самий.

- Коли ти востаннє так «підлітав» до якогось артиста?

- Колись, коли я працював у Львові на радіо до мене на ефір приходила співачка Роксолана. Дууууже гарна, дуже мені сподобалася. То я, чесно кажучи, поводився трохи не як ведучий (сміється). До речі, вона буде у нас на одному з львівських стрімів.

- Ви з «Культурною обороною» бували в таких місцях, де в принципі людям не до сміху – Суми, Ірпінь, Харків. Ви приїхали, побачили тамтешні жахи, а потім вам треба смішити людей, яким теж, напевно, зараз не дуже весело. Як вдається клацати внутрішні перемикачі й адаптовуватися?

- Дуже важко. Одна річ, коли ми сидимо у Львові, а інша – коли побачили, що робиться на Київщині, Сумщині та Харківщині. І одразу розумієш, що все треба робити активніше, чіткіше і більше. Дуже важко тут бути такими ж веселими як у Львові. От ми зі стрімом були в Ірпені, і у залі були люди з Бучі. Видно, що в них немає нічого веселого, вони відновлюють те, що зруйнували москалі.

- Але приходять на стрім до гумористів…

- Так, вони знають, що ми таким чином допомагаємо ЗСУ і вони теж почуваються причетними. У порівнянні зі спокійним Львовом, звісно, великий контраст. Роман Щербан був в Ужгороді, то взагалі розповідав, що там у центрі міста вночі може працювати діджей і люди тусуються. Ми перші два місяці війни навіть жартували на цю тему, мовляв, чи на Закарпатті взагалі в курсі про війну.

- Так, я пам’ятаю, ти на стрімі запитував це у Лєри Мандзюк.

- Так-так, і нам тоді насипали обурливих коментарів. Типу, що ви таке кажете. Звісно Закарпаття в курсі й т.п..

Про жорсткі жарти і радикальну публіку

Від автора: Оскільки далі піде мова про конкретні скандали, про які читачі можуть бути не в курсі, вважаємо за потрібне розповісти про деякі з них.

У травні 2022, на концерті у Львові комік Олег Грюндік під час пожартував про компенсацію в розмірі 15 млн гривень, яку отримують сім'ї військовослужбовців Збройних сил України, які загинули під час повномасштабної війни з РФ. Глядачі в залі сміялися, проте пізніше в інтернеті Грюндіка просто знищили. Жарт назвали недоречним під час війни, а самому коміку довелося просити вибачення. 

***

Подібна історія сталася з коміком Андрієм Щегелем. Йому прилетіло за ось такий жарт:

«Інстаграм – це просто сумна х*йня стала. Ти заходиш, ти колись підписувався на тьолку, бо в неї регулярно були фотки зі спортзалу, де вона така: "Моя жопа стала ще більше жопою". А зараз ти заходиш, а вона така: "Аа! Під Харковом померли люди". Відписка»

***

Ще один комік Олександр Сас вирішив жорстко пожартувати про жінок, які служать у ЗСУ. Він видав нагора наступне

"Які будуть війська в жіночій армії? Перше, що спадає на думку, це горлові війська. Знаєте, що вони робитимуть? Вони будуть кричати "в атаку", а потім йти с*сати. Усю душу ворога… А ще буде підрозділ "яжматерів". Дівчаткам в армії не потрібна буде рація. Знаєте чому? Вони по місячних збиратимуться, синхронізуватимуться по місячних" 

- Вадиме, так вийшло, що ти сам підвів мене до наступної теми — публіки. У 2020-му році я спостерігав одну дуже показову річ. На врученні кінопремії “Золотий Глобус” ведучий Рікі Джервейс жорстко обстібав всіх гостей. Щоб ти розумів, він жартував що Джуді Денч була створена для ролі у фільмі “Кішки”, бо любить задирати ногу догори й лизати собі п***у. І всі у залі — почесні, відомі гості, зірки — щиро сміялися, навіть якщо трохи кривилися. Потім щось подібне перед концертом гурту KAZKA у Палаці Спорту видав Володимир Остапчук — жорстко жартував про Євробачення, Меловіна і його “рідке око”, та інших учасників. І його тут же знищили — просто змішали з землею. Хвиля хейту змусила його вибачатися, хоча його жарти у порівнянні з Джервейсом доволі лайтові. 

- Є велика різниця хто жартує. Володимир Остапчук не має такого бекграунду, щоб він міг так жартувати й нічого йому за це не буде. Він взагалі серйозний ведучий серйозних подій. Якби, щось подібне ляпнув, скажімо, Діма Коляденко, все було б ок. А ще у нас дуже різна аудиторія в різних соціальних мережах. Скажімо, якщо говорити про Facebook, то там тобі апріорі кінець (сміється). Що б ти не опублікував, тебе знищать. Народ у нас дуже радикальний і добре вміє хейтити.

Той самий виступ Рікі Джервейса

Перфоманс Володимира Остапчука

- Зараз подібні історії були і з твоїми колегами стендаперами. Під такі хвилі через свої жарти потрапляли Олег Грюндік, Андрій Щегель, Олександр Сас... Ти сам кажеш, що навіть невинний жарт про війну в Закарпатті викликає хейт. То що, у нас із самоіронією зовсім все хріново?

- Стосовно Грюндіка, коли він жартував про “тисячу Зеденського” та загиблих ЗСУшників, на мою думку це звучить дещо глузливо і я б так не жартував. Багатьом людям то болить, тому треба трохи думати, що говориш. Щодо Щегеля — у нього такий образ, що йому навпаки чим більше дрібного хейту, тим краще. Він тим харчується (сміється). У нас суспільство дуже радикальне і треба до цього звикати. Я частіше жартую про те, що пережив сам, тому в цьому плані я доволі “стерильний”. 

- То що робити з такою низькою самоіронією? Американці, британці, французи охоче сміються над собою, а як щодо нас? Ти можеш собі уявити, щоб в Україні з’явився, приміром, свій Джон Карлін?

- Ні.

- Чому?

- Мені здається, у нас в голові багато журби. Так склалося історично. І навіть якщо людина не пережила якоїсь трагедії, вона завжди ставить себе на місце тих хто її пережив, сприймає близько до серця, і агресивно захищає. Приміром, візьмемо Голодомор. Пам’ятаєш так звану “Голодну тусу”? Всім довелося вибачатися. Мені здається, що для того, щоб ми почали трошки легше до всього цього ставитися, треба щоб було багато таких Олегів Грюндіків та багато подібних жартів. Можливо, тоді суспільство почне звикати. Мені здається, якби у нас люди файно жили, вони б нікого через жарти не хейтили. Коли в тебе все добре, то нема потреби виливати негатив ще кудись. Шариш?

- То що робити комікам? Знаходити нових Грюндіків? Так тут одного ледве не втратили...

- Так, Олегу тоді дісталося. До нього в Києві просто підходили на вулиці й погрожували. А сам він потім на місяць поїхав у Карпати, закрився в собі й довго відходив від того всього. Щодо мене, сам я так жартувати не буду.

- Чому?

- Я дуже не люблю хейт і сприймаю його близько до серця. Тому, якщо чесно, стараюся зайвий раз на нього не наражатися. Тобі самому взагалі, як ці жарти про які ти запитуєш?

- В мене є питання лише до Саса… Напевне неоднозначні жарти були й в тебе?

- На стендапі ні, там я встигаю все переосмислити й чітко відфільтрувати. А от на стрімах буває. Там більше імпровізації, й буває таке що в тебе обмаль часу на те щоб щось сказати. А потім щось ляпнув, і думаєш “Божечко, мені п****ць” (сміється).

- Ну, якщо у тебе реноме найдобрішого коміка в “КО”, то, наприклад, Богдан Вахнич — твій повний антипод.

- Саме так (сміється). Одного разу в Києві до мене підійшов якийсь чувак, щоб просто познайомитися і поговорити, очевидно глядач. Присів мені на вухо, десь на пів години. Підходить Вахнич і каже: “Слухай, Вадим дуже добрий, і він не може сказати щоб ти йшов нах*й. Поговорили й досить”. І я думаю, “Вахнич, я не хочу таким бути” (сміється). Так, Богдан жорсткий і така людина потрібна в компанії, якщо ми робимо одну справу. Але я зовсім інший. Ти питав про жарти... В мене здається немає і не буде таких жартів за які мені може прилетіти. Я ж сміюся зазвичай із себе, тут не підкопаєшся (сміється).

Згадали про Богдана Вахнича й він тут як тут (в темно-синій футболці в окулярах)

Вадим Дзюнько та Богдан Вахнич

- Ну, в коментарях буває пишуть, мовляв, що ти все про секс та про секс :)

- В мене образ людини яка рідко трахається, і якщо чесно це не дуже брехня (сміється). Тут хейту не буде. А щоб народ звикав до жорсткого гумору, напевно на цьому треба з’їсти більше собак. Ну і треба час.

- Тобто, конкретно ти, зараз не готовий брати ось цю “собаку” і гризти.

- Ні. Є речі, які я б ніколи не промовив в якомусь гумористичному тоні, що про війну, що про загиблих та їх родини... Це ще дуже боляче.

Ось так Олександр Сас жартував

А ось так потім вибачався

Про Львів — як столицю українського стендапу

- Вадиме, зараз складається враження, що все що пов’язано з українським стендапом зосередилося у Львові. Ну а Київ... ну щось там трохи є, хтось наче виступає. Розкажи про вашу двіжуху.

- Олександр Педан сказав нам, що у нас столиця українського стендапу і щоб ми цим користувалися. У Львові є три стендап-клуби, і купа майданчиків, де можна виступити й себе реалізувати. Коміки з Києва приїжджають і дивуються, як у нас там все несеться. Я чомусь думав, що в Києві все так само, але ніфіга. 

- У вас є продакшн, на Youtube-каналі публікують концерти і виступи, у вас є подкаст... Але знову ж таки, я б не сказав, що ви аж надто впізнавані.

- На наш канал підписано 57 тисяч людей. По суті, це маленьке містечко у Львівській області. Уяви скільки нам ще треба працювати, щоб нас знали в обличчя більше людей. Ми ось днями йшли по місту з Педаном, так і до нього ніхто не підходив. Хоча це легендарна телезірка, але зараз він трохи випав з медіапростору.

Про свій образ

- В тебе є відповідь на запитання, навіщо ти це робиш?

- В мене буде банальна відповідь — я більше нічого не вмію, і це єдина сфера де я почуваюся корисним.

- Тобто якоїсь глобальної місії в тебе немає?

- Важко її сформувати, коли ти не знаєш що буде завтра. Може колись мені доведеться знову класти бруківку, як колись. Я ж багато чим займався.

- Чим? Розкажи.

- Я грав у футбол, клав бруківку в рівненському зоопарку, був актором в кімнаті страху, продавав кавуни та цемент...

- О, про кавуни і азербайджанця Рафіка я пам’ятаю у стендапі.

- Так-так. Рафік то був мій начальник. Мене завжди кидали в кузов з кавунами, везли на ринок і я не знав де я вийду, було лячно. Особливо я боявся коли Рафік про щось розмовляв з іншими азербайджанцями й вони показували на мене. Здавалося, що вони обговорюють ціни, типу кавуни коштують стільки-то, дині стільки-то, а оцей мали — стільки-то (сміється). Мені тоді було всього 14 років. Я хлопець з маленького містечка, і хотів заробляти на життя.

- Вадиме, ти сам говорив про те, що смієшся переважно з себе. В тебе, як ти казав, образ людини яка мало трахається. Також ти жартуєш про родину, і всі пам’ятають, як батя забрав у тебе мопед. Але якщо сміятися виключно з себе, чи не має ризику, що жарти в цьому образі закінчаться. Ну, типу ти стаєш все популярнішим, станеш ти більше трахатись, та й жартувати буде ні з чого (сміюсь).

- Хах. Дякую, що ти в мене віриш (сміється). Я грав у Лізі Сміху і писав багато матеріалу не лише для себе. Я думаю, що недостатку матеріалу не буде. Поки працюють такі жарти, користуватимуся ними. Та й у мене в арсеналі вже не тільки жарти про себе, а й купа різних кумедних помічань.

- Тобто комедія спостереження — твоя улюблена?

- Так-так. Кажуть, що стендап-комік це спостережлива людина з почуттям гумору. Тобто якщо ти хочеш написати класний стендап, тобі треба походити поспостерігати за людьми. Ось я пішов в автошколу, але не тому що я хочу водити машину, а для того щоб почерпнути там щось смішне.

- Куди б ти ще хотів сходити за гумором?

- Я був у стриптиз-клубі.

- Ну, навряд чи ти там був за матеріалом для жартів...)

- В тому числі. Але коли я кажу, що я там був, мені ніхто не вірить (сміється). Ще я черпаю історії з Тіндера.

- Твій образ трохи еволюціонує. У стендапі ти хлопець, який мало трахається, а на стрімах тебе подають, як ледь не головного ловеласа в компанії. І “Язва” тебе кличе як експерта...

- Ну було б дивно, якби туди покликали якогось ***аря-терориста. Прийшов би чувак і спокійно казав би “ну так, я займаюсь сексом кожен день і шо”. А коли приходить хтось типу мене — людина яка за це змагається, і їй то перепадає, то й поговорити є про що.

Про колег по стріму

- Зі всіх пацанів на стрімі, я напевно найбільш невпевнений в собі.

- Якщо дивитися з боку так не скажеш... Найбільш невпевненими виглядають пацани, які зазвичай читають донати, а потім потрапляють в кадр — Вадим Ковалик та Антон Соколов.

- Антон ще може тому невпевнений, бо якраз переходить з російської на українську і йому іноді буває важкувато.

- В чому феномен Вадима Ковалика? Він не так часто в кадрі. На мою суб’єктивну думку, його стендап не так щоб розриває. Але при цьому його всі обожнюють.

- Я сам не знаю (сміється). Мабуть, він сам по собі дуже смішний чувачок. Малесенький, говорить смішні речі. Трошки мило, трошки крінжово. Не те щоб це прямо феномен, але зараз його люблять. Але любов зараз на жаль, легко втратити. У нас у всіх зараз є якась доля народної любові, але мені здається, нас люблять трохи авансом.

- Типу, вас люблять, бо ви жартуєте українською і засираєте русню?

- Може бути. Ну я ж знаю, що у нас є провальні стріми. Я після такого боюсь заходити в коменти. Але потім заходжу, а там — все ок. Але ж я знаю, що і конект з гостями не вийшов.

- Ти не ловиш крінж коли чуєш донати?

- Я вже звик. Та й вони нам іноді допомагають. Поки зачитують донати, можна перевести подих. Зрештою, донати та збір коштів для армії, то є головна мета «Культурної оборони».

- А як щодо змісту їх змісту? Адже там іноді можуть задонатити умовні «Яйця Дзюнька»…

- Ну трохи крінжу буває, але то скоріше весело. Так я почуваюся, що ми з глядачами на одній хвилі. Донатори, виходить теж беруть участь і стрімі, й теж жартують. А разом ми робимо добру справу. Це круто!

Про русофобію

- У вас в кожному анонсі стріму є таке слово як “русофобія” і напевно зараз на нього теж багато хто ведеться. Типу, підемо поугораємо з русні. Але рано чи пізно і це може стати неактуальним.

- Так, я іноді навіть зараз це відчуваю. Все актуально, але людям потроху починає набридати. Говорити про русню хочеться все менше, так вона вже дістала.

- А не буває такого, що ти на стрімі в цьому русофобному угарі говориш щось жорстке, а потім такий “ну, у звичайному я б так не говорив”.

- Звісно, таке буває. Я часто й піддаюся атмосфері на стрімах, і підіграю публіці. Я взагалі стараюся грубо ні про кого не висловлюватися, але коли йдеться про москалів, то треба (сміється). Зрештою, ми ж називаємося “Культурна оборона”. Треба нагадувати людям, шо москалі — х**ня, яку треба знищувати.

Про подкасти

- Окрім стендап-концертів та стрімів “КО”, у вас на каналі є подкасти, де ви спілкуєтеся між собою, або запрошуєте гостей. Навіщо вам це? Розкрити себе і колег?

- Себе ми там фактично не розкриваємо. Якщо говорити конкретно про мене, то мені цікаво щось запитувати в людей, трохи заглиблюватися в них. Я люблю щось дізнаватися. Але при цьому, я нікому не нав’язую свою думку. Якщо вона комусь цікава, то най запросять мене на свій подкаст як гостя, та й там я розкажу. А якщо я ведучий, то я маю більше питати та слухати відповіді. 

- Чи є подкаст яким ти найбільше задоволений?

- Мені дуже подобається спілкуватися з Віталієм Гордієнком з каналу “Загін кіноманів”. Це дуже цікава людина й мені подобається в нього заглиблюватися. Також згадується подкаст з Олександром Педаном. Я поставив йому стандартне запитання “За що ти любиш Україну?”. А він розповів як фермери виконували свою роботу на замінованих полях, і говорили “Це моя справа. Підірвусь та підірвусь”. Педан навіть почав трохи плакати. Ось така крута відповідь на моє запитання.

Про подкаст з Феліксом Редькою

Від автора: Одного разу на подкаст до Вадима Дзюнька та Богдана Вахнича завітав сумський комік Фелікс Редька. У розмові було кілька суперечливих тем, зокрема російська мова та «хороші русскі». Фелікс сказав, що продовжує спілкуватися з російським коміком Олександром Долгополовим. 

- На подкасті з Феліксом Редькою, Богдан Вахнич з ним сперечався й опонував. Ти цього не робив. Ти просто залишив це Богдану, чи не хотів суперечки?

- Так, я не хотів срачу. Вахнич взяв цю позицію “злого поліцейського”.

- Ну Фелікс гідно вийшов із ситуації.

- Так, і розповів, що у нього батько в ЗСУ і теж спілкується російською. Тому тиснути на людину, яка не переходить з мого боку було б неправильно. Вахнич поводився так як вирішив, але якби ще і я накинувся на Фелікса Редьку, було б зовсім нечесно, тому я просто слідував за дискусією попри те, що багато не погоджувався. Фелікс розповів одну суперечливу річ, про те що він досі спілкується з російським коміком Олександром Долгополовим. Ось це мені не близько. Я вважаю, що ми маємо бути на всіх них серйозно ображені й спілкуватися з москалями зараз неправильно.

- Але й тут ти не опонував Феліксу.

- Я так вирішив для себе, але Феліксу нічого не нав’язував. Мені здається для опозиції вистачило одного Вахнича. Хтось мав бути тим “добрим поліцейським”, зацікавленим в тому щоб подкаст дійшов до кінця.

Про подкаст з Олександром Сасом

- А є якийсь подкаст про який ти шкодуєш, що він вийшов таким як був?

- Напевно, з Олександром Сасом. Це єдиний подкаст про який мені шкода, що він вийшов компліментарним. Я не був знайомий з Сашком. Він створив собі образ людини яка вигадала гумор. І він постійно просив “а запитайте мене про це”, “а давайте я розповім, як я виступав там і там...”

- Тобто, можна сказати, що подкаст направляв він, а не ведучі.

- Можна сказати й так. 

Про футбол

- У твоєму житті чимало місця займає футбол, то давай поговоримо і про нього.

- Давай.

- Ти вболіваєш за “МЮ”. Розкажи як так вийшло?

- Ой, відповідь буде дуже банальною і навіть дитячою. Колись був такий канал “Мегаспорт” і там показували Англійську прем’єр-лігу. І мені маленькому просто зацікавила форма. А ще там Кріштіану Роналду. Але то дитяче захоплення. Якщо говорити серйозно, то я вболіваю за “Шахтар”.... Так, я чувак з Рівного, живу у Львові і вболіваю за “Шахтар”.

- Шо по Йовічевічу?

- Ну, це ще не точно, що він буде тренером “гірників” (інтерв’ю записували восьмого липня, 14-го “Шахтар” офіційно оголосив про призначення Ігора Йовічевіча на посаду головного тренера. прим. авт.). Оле оскільки вони добре товаришують з Даріо Срною, то я впевнений, що сторони домовляться.

- А тобі не здається, що з “Дніпром-1” вийшло якось негарно?

- З “Дніпром-1” не ок. Сам “Дніпро-1” не ок. Він не має тої народної любові як колишній “Дніпро”. Навіть їхня емблема спонукає мене думати, що це несерйозний клуб. Той значок з кубком кожен може намалювати на комп’ютері. Я звісно розумію, що там грають хороші футболісти й працюють професійні менеджери, але мені важко ставитися до того клубу серйозно. А от “Шахтар” це дійсно круто. Я з дитинства дуже мрію поїхати на “Донбас-Арену”. Мені завжди подобався їхній мікс українців та бразильців.

- Ти казав, що грав у футбол у Квасилові, й навіть трохи хвалився гарним баченням поля. На якій позиції грав?

- Грав центрального півзахисника атакувального штибу?

- Як Сидорчук?

- Ні, він теж більше руйнівник. Скоріше як Шапаренко (сміється). Звісно, це смішне порівняння. Але у мене були свої функції і на полі, і у роздягальні. Я створював позитивну атмосферу. Було смішно, коли футболісти обмінювалися передматчевими рукостисканнями. Я міг сказати супернику щось смішне типу “о, гарного дня”, “о, а ти сьогодні не побрився”. Це всіх веселило, а опонентів десь могла навіть демотивувати. 

- На якому рівні ти грав?

- На рівні чемпіонату Рівненської області.

- То там можна було навіть заробляти якісь кошти.

- Нам давали по 50 гривень за матч. Це називалося “на харчування”. А ще я колись був на перегляді у “Карпатах”.

- Ого, розкажи чим це закінчилося?

- Я зіграв у двох тренувальних матчах проти луцької “Волині”. Але я не пройшов. Я на рік пізніше пішов до школи, і тренер сказав, що для того щоб займатися з хлопцями свого віку, я маю екстерном закінчити один клас. Я на це не пішов, і якщо чесно, я цьому навіть радий, бо якби викинув з навчання один клас, то, мабуть, був би ще тупішим (сміється). 

- Ти зараз слідкуєш за футболом?

- Якщо чесно, ін. Я більше про це розповідаю (сміється). Я люблю футбол, але зараз за ним не дивлюся.

- Ви тісно співпрацюєте з УАФ і футболістами, адже серед призів за найбільші донати у вас на стрімах часто бувають футболки з автографами чи м’ячі.

- Так, у нас є один військовий, який співпрацює з нами й знає людей з УАФ. Він нам допомагає. Ми даємо гроші, бронежилети й т.п., а цей військовий допомагає нам з призами та зірками, щоб ми могли більше зібрати. Виходить такий симбіоз.

- Роналду чи Мессі?

- Роналу. Це справжній трудяга.

- Голланд чи Мбаппе?

- Голланд!

Фінальне

- Вадиме, що по русні?

- РУСНІ П***А!

Види спорту:

Футбольні турніри: