«Ворскла» зі скандалом вилітає з Ліги Конференцій

Полтавці пропустили (?) сумнівний гол в екстратаймі, який вирішив долю матчу

Сьогодні у Стокгольмі полтавська «Ворскла» зіграла матч-відповідь другого кваліфікаційного раунду Ліги Конференцій проти шведського «АІКа». Не зважаючи на неочікувану перемогу ворсклян у першому матчі, полтавців все ще вважають андердогами. Втім, саме «Ворскла» виходить на цей матч з гандикапом в один гол. Ворсклянам достатньо не програти, щоб пройти до наступного раунду. Також на користь «Ворскли» говорить графік команд — у шведів чемпіонат у повному розпалі, й «АІК» три дні тому зіграв важкий матч проти «Вернаму», в той час як команда Віктора Скрипника мала шість днів на відновлення й підготовку до сьогоднішнього протистояння.

«АІК» — «Ворскла» — 2:0

«АІК»: Нордфельдт, Мендес (Рінг, 103), Папаяннопулос, Ларссон, Хусейн, Стефанеллі (Кімпіока, 103), Бйорнстрьом, Отієно, Аярі (Абдірахман, 78), Коллінс (Кісай, 106), Гвідетті (Бауі, 106).

Головний тренер: Бартош Гжеляк.

«Ворскла»: Різник, Пердута, Яворський, Зайков (Челядін, 30), Бацула, Пуцлін, В. Тілль (Феліпе, 74), Олійник (Кулаковський, 94), Козиренко, Степанюк, Марлісон (Кравчук, 74).

Головний тренер: Віктор Скрипник.

Голи: Мендес (45+3), Бйорнстрьом (107).

Віктор Скрипник не став змінювати переможний склад і схему. Місце у воротах зайняв Дмитро Різник. Праворуч у захисті з капітанською пов’язкою вийшов Ігор Пердута. В центрі захисту зіграла пара — Сергій Яворський — Джоко Зайков. На лівому фланзі зіграв досвідчений Андрій Бацула. У центрі поля знову ромб — Давід Пуцлін в опорній зоні, Юрій Козиренко та Венсан Тілль ліворуч і праворуч, і на вершині ромба — Денис Олійник. У нападі зіграла пара Руслан Степанюк та Марлісон.

У першому матчі «Ворскла» забила швидкий гол, а цього разу на швидкий гол, очевидно, розраховували шведи. «АІК» агресивно поліз на ворота Дмитра Різника, але це обернулися лише кількома стандартами. Першого удару по воротах завдали саме ворскляни — на шостій хвилині пробивав Юрій Козиренко, але пробив в руки голкіпера.

На 16-й хвилині команди обмінялися гострими моментами — спочатку небезпечно пробивав Давід Пуцлін, і Нордфельдт парирував цей удар. І тут же господарі організували контратаку і Йон Гвідетті вийшов на ударну позицію і пробив. На щастя виручив Дмитро Різник.

На 29-й хвилині міг забивати Венсан Тілль, але після його класного удару з-за меж штрафного майданчика чудово зіграв голкіпер.

І при всій перевазі впродовж тайму, полтавці знову пропустили «у роздягальню». Вже у компенсований до першої половини тайму час, Отієно обігрався з партнером, увійшов до штрафного майданчика і впав у боротьбі з Пердутою. М’яч підхопив Мендес і пробив по воротах. Ніщо не передвіщало біди, але м’яч з рикошетом залетів у ворота Дмитра Різника — 1:0.

Знову є претензії до захисників, які втратили позиції й програли підбір. Так «Ворскла» виграла перший тайм за всіма показниками, але при цьому програла за рахунком. Варто відзначити, що команда також втратила Джоко Зайкова, який зазнав пошкодження. Замість нього на 30-й хвилині на позицію центрального захисника вийшов Артем Челядін.

Другий тайм був за шведами. Після кількох гострих випадів від «Ворскли» на стартових хвилинах, «АІК» забав м’яч під контроль і затиснув полтавську команду на її половині. Серія кутових, штрафних та небезпечних моментів не закінчилася другим голом в першу чергу через надійність Дмитра Різника.

Перший небезпечний момент біля воріт Нордфельдта стався аж на 73-й хвилині — Руслан Степанюк пробивав головою після подачі Андрія Бацули і трохи не дотягнувся до м’яча.

Віктор Скрипник почав робити заміни. Так на полі з’явилися свіжі Ланило Кравчук та Феліпе.

На 80-й хвилині Гвідетті вивів на удар Ніколаса Стефанеллі й той дивом не влучив у ворота, хоча пробив повз Дмитра Різника. Вболівальники видихнули. В основний час більше ніхто не забивав, тож протистояння полтавців зі шведами перейшло в екстратайми.

У першому екстратаймі двічі міг забивати Руслан Степанюк, але в обох випадках не зміг переграти голкіпера. Перший удар на сотій хвилині Нордфельд парирував, а пізніше — на 103-й хвилині сам Руслан після пасу Артема Кулаковського пробив в руки голкіпера.

На 107-й хвилині сталося щось дивне. Після кутового біля воріт Дмитра Різника Бйорнстрьом пробивав по воротах. Дмитро Різник вибив м’яч з воріт, і зі всіх наявних повторів було видно, що м’яч не міг перетнути лінію воріт повністю Але сербський арбітр зарахував гол, і ще й видав «гірчичник» Дмитру Різнику за апеляції — 2:0.

Врятувати ситуацію міг Руслан Степанюк, але на 118-й хвилині не влучив у ворота. Ворскляни кинулися на фінальний штурм і масовано побігли вперед, але забити так і не змогли. У підсумку «Ворскла» програє в екстратаймі через доволі сумнівний гол, який вже охрестили голом-фантомом. Але повтор з нормального ракурсу від сербських режисерів глядачі так і не дочекалися. Та хай там як, «Ворскла» вилітає з Ліги Конференцій.

Види спорту:

Футбольні турніри: