В УПЛ створили телепул трансляцій: матчі «Ворскли» покаже Setanta

Найближчі три сезони український чемпіонат показуватиме міжнародна компанія

Setanta Sports — офіційний телетранслятор УПЛ. Про це наперебій повідомили пресслужби клубів прем’єр-ліги, включаючи «Ворсклу», та й саму організацію. Контракт на $16,2 млн. розрахований на три сезони. Отож — найближчі три сезони український футбол можна буде дивитися виключно на Сетанті.

What the f***ing Setanta

Setanta Sports - провідним спортивним телеканалом у 14 країнах Європи та Азії із загальним населенням 154 млн людей. Їх лінійні канали транслюються 425 кабельними операторами та охоплюють до 15,5 млн домогосподарств, що робить Setanta Sports найпоширенішим спортивним каналом у регіоні із аудиторією більш ніж 61 млн глядачів. В Україні Setanta Sports вже охоплює понад 2,5 млн домоволодінь. В Україні Setanta зараз єдиний транслятор Англійської прем’єр-ліги та німецької Бундесліги, а також елітних змагань в інших видах спорту: NBA, NHL, UFC тощо.

Де можна буде дивитися матчі УПЛ

Лінійні канали Setanta Sports та Setanta Sports+

У компанії є два ефірні телевізійні канали, які мовлять на території України. Вони входять у пакети різних надавачів телеконтенту, на кшталт Megogo, Sweet TV тощо.

На лінійних каналах показуватимуть щонайменше чотири матчі кожного туру УПЛ у прямому ефірі. Інші матчі можна буде подивитися в записі.

ОТТ платформа Setanta Sports

Саме Сетанта ввела в обіг в Україні першу сиключно спортивну ОТТ-платформу. Якщо говорити простими словами, це сайт на який можна заходити й за гроші дивитися спортивні трансляції. Зручність такого формату в тому, що можна транслювати кілька матчів одночасно, і їх доступ до глядача не залежить від сітки мовлення чи ефірного часу. Зараз місячна підписка на ОТТ-платформу Setanta Sports коштує 109 гривень, але серед продуктів там ще не з’явилася УПЛ. Тож цілком можливо, що для тих хто хоче дивитися виключно українську прем’єр-лігу, буде розроблена якась окрема комерційна пропозиція. Лунає цифра — 35 гривень на місяць.

На ОТТ-платформі можна буде побачити всі матчі у прямому ефірі, а якщо у вас немає змоги подивитися гру — там залишаться записи трансляцій.

Youtube-канал Setanta Sports

Для любителів «халяви» Setanta транслюватиме УПЛ і на своєму каналі в Youtube. Платити тут нічого не треба, потрібен лише доступ до інтернету. Таким чином можна буде подивитися два матчі у кожному з турів і абсолютно всі — у записі. Всі ігри будуть доступні тут через 15 хвилин після фінального свистка.

Чому так довго створювали телепул

Чотири клуби - «Динамо», СК «Дніпро-1», «Зоря» та «Рух» - не влаштовувала пропозиція Сетанти. Вони запевняли всіх, що у них у пріоритеті доступність футболу для кожного українця й тому вимагали безплатних прямих трансляцій на доступних каналах. При цьому нікого не хвилювало, що більшість клубів — 12 з 16 — проголосували за єдиний телепул. В цивілізованому світі на заколотників чекали б санкції — від штрафів до виключення з УПЛ. Втім, ніхто нікого не покарав, а контракт з Сетантою врешті-решт підписали на умовах описаних вище.

А що «Ворскла»

Полтавський клуб був серед тих хто голосував за створення телепулу. Віцепрезидент «Ворскли» Олег Лисак публічно підтримував цю ідею й висловлювався на підтримку єдиного транслятора. Ось що казав функціонер:

«Ворскла» весь час підтримує створення єдиного ТБ-пулу. Але є нюанси, чотири клуби ліги, у яких своє бачення цього питання.

Не треба ні з ким воювати, є регламент, є статут, який написано для створення правил. Коли створювали лігу, підписалися під цим. Є регламент, затверджений в УАФ. Просто треба почитати й виконувати це. Загалом дуже проста історія. Не хочете виконувати – є санкції. Не треба шукати ні підводних, ні надводних каменів. І не треба списувати на війну, не буває такого, що футбол безплатний. Футбол – це найзатратніший вид спорту у світі.

Setanta запропонувала, я це підтримую, всі ігри можна буде через добу дивитися в ютубі. Якщо хтось не хоче чи не може платити, то в ютубі спокійно можна закачати футбол.

Є прямі трансляції. З цього можна щось заробляти. Але я вам відверто скажу, що для «Ворскли» запропоновані гроші - це практично 0. Але ми йдемо на це. Ми могли б теж зайняти позицію, у себе там транслювати й розказувати, що ми самодостатні. Але ми ж говоримо, що хочемо розвиватися по тому ж шляху, що і Європа. Сьогодні ви хочете прямий ефір? Пакет коштує 35 грн. Яка ціна філіжанки кави в будь-якому кафе?

І знову ж таки всі ігри будуть в ютубі в загальному доступі. У чому проблема взагалі? Хто не побачить? Кого обмежують? Так це ми говоримо, що будемо розуміти кількість підписників, скільки людей дивиться. Це те, що я не міг добитися до цього, хоч якийсь аналіз провести. Тепер нам обіцяють надавати інформацію.

Ми спокійно можемо транслюватися на каналі «Еспресо» і мати всіх на увазі. Але ми за розвиток повноцінного продукту. Навіщо видумувати якісь велосипеди, ще щось, якщо все пройдено? Беремо модель і працюємо по моделі. Все! Європа вже все пройшла давно до нас».

Нагадаємо, що старт сезону УПЛ 2022/2023 заплановано на 23 серпня і «Ворскла» розпочне його матчем проти «Зорі».

Види спорту:

Футбольні турніри: