Харківська жіноча команда «Житлобуд-2» трансформувалася у «Ворсклу»: команда грає в ЛЧ та лідирує в чемпіонаті

Фото з Instagram

Іменита харківська команда тепер виступатиме під іменем «зелено-білих»

Полтавська «Ворскла» офіційно взяла під своє «крило» харківську жіночу футбольну команду «Житлобуд-2». Тепер «житлобудівки» виступають як «Ворскла» і під цією назвою гратимуть як у Вищій лізі жіночого ЧУ з футболу, так і у жіночій Лізі Чемпіонів.

Як все почалося

Ще у 2020-му році, коли почалися розмови про те, що всі клуби УПЛ зобов’яжуть мати у структурі жіночу команду, полтавська «Ворскла» почала співпрацю з харківською командою «Житлобуд-2». Харків’янки грали на стадіоні «Ворскла» ім. О. Бутовського та інших полях «Ворскли», полтавці підтримували «Житблобуд-2» матеріально та медійно. Десятого вересня «Ворскла» стала правонаступницею «Житлобуда-2».

В той же час у «Ворскли» з’явилася своя окрема жіноча команда, яку заявили до Першої ліги. Грали там переважно вихованки полтавського футболу, знайомі вболівальникам по футзальним змаганням, виступами за команди «ПЗМС», ДЮСШ ім. О. Бутовского та ін. Ця команда на чолі з тренером Володимиром Жилою грала у Першій лізі.

Що тепер

Після того як «Ворскла» та «Житлоуд-2» офіційно оформили відносини, тепер саме харків’янки головна жіноча команда «Ворскли». Тож тепер «Ворскла» грає у Вищій лізі та у кваліфікації Ліги Чемпіонів.

Підопічні Володимира Жили вказані на сайті Асоціації жіночого футболу УАФ як «Ворскла-2». Вони залишаються у Першій лізі. Таким чином полтавська «Ворскла» має одразу дві жіночі команди у різних дивізіонах.

І як там жіноча «Ворскла»

Наразі команда під керівництвом тренерки Наталії Зінченко зіграли два матчі Вищої ліги ЧУ з футболу в яких перемогли суперниць із «Шахтаря» та «Динамо». Наразі — після двох турів - «Ворскла» разом з «Кривбасом» очолюють турнірну таблицю Вищої ліги 2022/2023.

У Лізі Чемпіонів «Ворскла» 21 та 28 вересня зіграє з албанською «Влажнією» у Другому кваліфікаційному раунді. Переможець цієї пари потрапить до групового раунду.

Зі складом та тренерським штабом жіночої «Ворскли» ви можете ознайомитись тут.

Види спорту:

Футбольні турніри: